Öneri 4070/4070Ti PC Tavsiyeleri

Elein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
toplama veya hazır olması fark etmez
bütçem 45k civarı çok geçmez ise iyi olur

Özel İstek:
Sıvı soğutma
DDR5 Ram
Nzxt H5 FLOW Kasa (fark etmez)
AMD İşlemci

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375

KS

Elein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Vaktinizi ayırdığınız için sağolun hocam 2 sorum olacak
360r yerine 240r almak yeter mi sizce
ekran kartı markası o kadar önemli mi mesela msı,gigabyte ve asus gibi markalar ile zotacın arasında 2-3k para farkı var zotacın eksik yönü var mı yoksa tek olayı marka ismi mi?

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
ekran kartı markası o kadar önemli mi mesela msı,gigabyte ve asus gibi markalar ile zotacın arasında 2-3k para farkı var zotacın eksik yönü var mı yoksa tek olayı marka ismi mi?
hocam 2 sene boyunca zotac 3060 ekran kartını mınıng de kullandım sorun sıkıtnı cıkartmadı 2 sene sonunda kart furmark da 58 derece gecmemıstı . ıcı acılmadıgı halde. zotac da gzeul markadır butcenız dogrultusunda bunu onerım ben sızın ıcın sıstemı bır daha gozden gecıreyım tekrar bır onerı de daa bulunurum.

240r ın fıyatı ıle bunun arasında 200 tl var bu cok daha mantıklı hocam

valla hcam sımdı bır daha baktım 360 mm sogutucu suan ıcın cok daha mantıklı uzun vadede . kasa da ferah bır kasa. ramler 16 degıl 32 olsun dersenız de en kotu 2700 tl lerden 32 ramler baslıyor . onun dısında bence sıstemde anakart da tam yerınde wıfı ozellıklı bır anakart .

Son düzenleme:
KS

Elein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam 2 sene boyunca zotac 3060 ekran kartını mınıng de kullandım sorun sıkıtnı cıkartmadı 2 sene sonunda kart furmark da 58 derece gecmemıstı . ıcı acılmadıgı halde. zotac da gzeul markadır butcenız dogrultusunda bunu onerım ben sızın ıcın sıstemı bır daha gozden gecıreyım tekrar bır onerı de daa bulunurum.

240r ın fıyatı ıle bunun arasında 200 tl var bu cok daha mantıklı hocam

valla hcam sımdı bır daha baktım 360 mm sogutucu suan ıcın cok daha mantıklı uzun vadede . kasa da ferah bır kasa. ramler 16 degıl 32 olsun dersenız de en kotu 2700 tl lerden 32 ramler baslıyor . onun dısında bence sıstemde anakart da tam yerınde wıfı ozellıklı bır anakart .
Zaten yaşadığım şehirde yazın daha iyi bir soğutma gerekirdi 360 iyi olur. Yakın zamanda almayı düşünüyorum vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkürler hocam

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
toplama veya hazır olması fark etmez
bütçem 45k civarı çok geçmez ise iyi olur

Özel İstek:
Sıvı soğutma
DDR5 Ram
Nzxt H5 FLOW Kasa (fark etmez)
AMD İşlemci
Bence ddr5 gereksiz ama rami çift kanal yapın

KS

Elein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bence ddr5 gereksiz ama rami çift kanal yapın
ram zaten 2x8 alacağım ve 4070 ti olan bir sistem toplayıp ddr4 almak saçma geliyor

H0CA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Ekran kartını 4070te tutup am5 bir sistem kurabilirsiniz. İlerisi için de önü açık olur. Bütçeniz olduğunda istediğiniz yükseltmeleri rahatlıkla yaparsınız rtx 4080 gibi ryzen 7-9serisi gibi.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Ekran kartını 4070te tutup am5 bir sistem kurabilirsiniz. İlerisi için de önü açık olur. Bütçeniz olduğunda istediğiniz yükseltmeleri rahatlıkla yaparsınız rtx 4080 gibi ryzen 7-9serisi gibi.
zaten bu dedıklerınızı 45k butcede 4070 ti ile arkadasa önerdim :) neden sıstemı dusursun ki

KS

Elein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartını en az 3 yıl upgradelemeyi pek düşünmüyorum 3 yılın ardından da yapılacak upgrade 4070 den 4080 pek değişiklik oluşturmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri