Fiyat/Performans 4070 Super Si̇stem Toplama Öneri̇

Lowtimo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
7600
Ekran Kartı
4070 SUPER
( Ryzen 5 7600 tray -6500 TL)
(MSI B-650 Gaming Wi-Fi -6470 TL)
( G.Skill flare 2x16 CL36- 4340 TL)
(Kingston KC3000 -2790 TL)
(DeepCool 510 mesh -2730 TL)
(NZXT 850W PSU-4500 TL)
(DeepCool LS520 -2480 TL)
Ekran kartı olarak 4070 Super alacağım.
Forumlardan araştırarak böyle bir sistem toplama kararı aldım. Bu işlerden çok anlamıyorum. Beni uzun süreli götürsün istiyorum ve parça kalitesini bütçem dahilinde önemsemeye çalıştım.
Sizce uyumluluk sorunu yaşar mıyım veya tavsiye edebileceğiniz başka seçenekler var mı?
Toplam ekran kartı hariç 29800 TL'ye denk geliyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
tek tek almak pahalıya mal olabilir. Ayrıca sistemi ddr 4 dizerek düşündüğünüzde daha kaliteli ve daha ucuz parçalar alabileceğinizide düşünerek o şekilde sistemleri kıyaslamanızı ne kadar fiyat farkı olduğunu görmenizi isterim. 4070 s 4070 ile benzer bir fiyata çıkacak gibi görünüyor bundan dolayı s çıktığında 4070lerde düime yaşanabilir. düz 4070 ide göz önünde bulundurmaktan çekinmeyin. Ayrıca işlemci için 7500f e göz atmanızı isterim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
İşlemci olarak 7500f tercih edilebilir fakat sistemi sanırım ekran kartı gelmeden kullanıcaksınız. Ram olarak bir kaç yüz lira daha ucuza şunu tercih edebilirsiniz
gene aynı şekilde SSD olarak ben olsam şunu tercih ederim
Sadece marka farkı var, bilinmedik markalarda önermedim sıkıntı yaşamazsınız. Güç kaynağı seçiminizi beğenmedim atx3.0 desteklemeyen bir güç kaynağına çok pahalı bir fiyat.
Yarı modüler olarak buna bakabilirsin veya kampanyalı fiyat bekleyebilirsin indirim bakabilirsin. Kasa olarakda birazcık ekleyip şunu alabilirsin hoş bir model
Bu kasayı alırsan 360mm sıvı soğutucu alabilirsin 3k ya ls720 le720 modelleri vardı

KS

Lowtimo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tek tek almak pahalıya mal olabilir. Ayrıca sistemi ddr 4 dizerek düşündüğünüzde daha kaliteli ve daha ucuz parçalar alabileceğinizide düşünerek o şekilde sistemleri kıyaslamanızı ne kadar fiyat farkı olduğunu görmenizi isterim. 4070 s 4070 ile benzer bir fiyata çıkacak gibi görünüyor bundan dolayı s çıktığında 4070lerde düime yaşanabilir. düz 4070 ide göz önünde bulundurmaktan çekinmeyin. Ayrıca işlemci için 7500f e göz atmanızı isterim.
Ddr4 düşünmüyorum hocam.Ama 4070 s çıktığında fiyatlara ve 7500 f önerinize tekrar bakacağım,teşekkür ederim.

İşlemci olarak 7500f tercih edilebilir fakat sistemi sanırım ekran kartı gelmeden kullanıcaksınız. Ram olarak bir kaç yüz lira daha ucuza şunu tercih edebilirsiniz
gene aynı şekilde SSD olarak ben olsam şunu tercih ederim
Sadece marka farkı var, bilinmedik markalarda önermedim sıkıntı yaşamazsınız. Güç kaynağı seçiminizi beğenmedim atx3.0 desteklemeyen bir güç kaynağına çok pahalı bir fiyat.
Yarı modüler olarak buna bakabilirsin veya kampanyalı fiyat bekleyebilirsin indirim bakabilirsin. Kasa olarakda birazcık ekleyip şunu alabilirsin hoş bir model
Bu kasayı alırsan 360mm sıvı soğutucu alabilirsin 3k ya ls720 le720 modelleri vardı
Ram aslında sizin öneriniz daha uyguna denk geldiği için mantıklı farkı yok.Psu konusundan hiç anlamıyorum sadece fsp biraz sesli çalışıyor yazıldığı için buna bakmıştım.Eğer iyi diyorsanız buna yöneliyim.Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Attığım psu da çok bir sorun yaşıyacağınızı sanmam isterseniz kampanya bekleyin fiyat olarak daha uygun bir şey çıkabilir ve yeni hazır sistemlerde çıkar belki size uygun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri