4K 144 Hz Monitör Önerisi (Haziran 2022)

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar,

Elimde ASUS TUF VG27AQ1A 27 inç 170 Hz 1 MS IPS Panel 2K Monitör var. Satıp 4K 144 Hz IPS Panel 1 MS özellikleri olan, 27-28 inç monitör alacağım. Bütçem 8-10 Bin TL arası.

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Ben de bakındım genel o fiyat bandina 5ms ler mevcut ya kalite düşecek ya ms artacak :D

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Monitörden çok anlamam ama en yakın var galiba o bile bütçeyi aşıyor birde akakçe de Asus var o da 15K dediğin gibi hep pahalı.
Evet bütçe 15e çıkmalı kaliteli ürünler için. En dip için bu attığınız belki olabilir.
İstediğiniz özelliklere sahip şöyle bir ürün önerebilirim.
pek kaliteli değil. Memnun olmayanlar çok.

144hz şart değilse 60ms kaliteli bulunabilir.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
en f/p ler bunlar gözden kaçırdığım yoksa

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Önerileriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla elimdeki bütçe ile kaliteli bir ürün yok. Sanırım biraz daha beklemem gerek.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
LG 27GN950-B ürünü iyidir, öneririm. Ancak üründe ekstra fan var ve çok ısınırsa fan açıyor bilginiz olsun.

Samsung Odyssey G7 IPS modeli de çok iyidir. 28" 4K 144Hz bir üründür ve incelemeleri yurtdışı kaynaklarda çok yüksek puanlar alan bir üründür. Tavsiyem LG ve SAMSUNG ürün arasında SAMSUNG modeli olur.

NOT : SAMSUNG ürüne karar verirseniz kendi sitesinden alın. 14 gün koşulsuz şartsız iade edebiliyorsunuz. Link :

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
LG 27GN950-B ürünü iyidir, öneririm. Ancak üründe ekstra fan var ve çok ısınırsa fan açıyor bilginiz olsun.

Samsung Odyssey G7 IPS modeli de çok iyidir. 28" 4K 144Hz bir üründür ve incelemeleri yurtdışı kaynaklarda çok yüksek puanlar alan bir üründür. Tavsiyem LG ve SAMSUNG ürün arasında SAMSUNG modeli olur.

NOT : SAMSUNG ürüne karar verirseniz kendi sitesinden alın. 14 gün koşulsuz şartsız iade edebiliyorsunuz. Link :
Hocam Samsung Odyssey G7 monitörü düşünüyordum bende. Ama kimisi iyi kimisi kötü dediği için kararsız kalıp foruma sormak istedim. Teşekkür ederim bilgilendirme için. Elimdekini satarsam yüksek ihtimal bunu alacağım. Vatan bilgisayarda da 7999 TL fiyatı. Aslında Vatan mağazasına gidip ölü piksel, ghosting gibi testlerini yapıp almayı düşünüyorum. LG monitör Samsungdan daha iyi görünüyor ama şu durumda fiyatı sebebiyle alamam. Biraz daha bekleyip para eklemem gerekiyor. Ama o zamana kadar da fiyatlar ne olur ona güvenemiyorum işte.
Eğer rekabetçi oyun oynamıyorsanız veya Pes tarzı. 60hz 4k monitörler tavsiye ederim. 3A oyunları çok iyi oynatır
Rekabetçi oynuyorum hocam o sebeple 144 Hz arıyorum. Rekabetçi oynamasam direk 60 Hz alır kenara çekilirdim dediğiniz gibi.
-->7199TL

--> 7599TL

Bu ikisi var şuanlık. Acer olanı BenQ monitör tarzına benzettim yeni çıkmış.
Hocam Acer monitör de çok güzelmiş ama keşke 1 MS olsaymış. 1 ms olup fiyatı 8-9k olsaymış direk alınabilirdi. Rekabetçi oyunlarda oynadığım için tepkime süresinin 1 MS olması da önemli benim için. Ama Samsungu net düşünüyorum elimdekini sattığımda sanırsam Samsung alacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Hocam Samsung Odyssey G7 monitörü düşünüyordum bende. Ama kimisi iyi kimisi kötü dediği için kararsız kalıp foruma sormak istedim. Teşekkür ederim bilgilendirme için. Elimdekini satarsam yüksek ihtimal bunu alacağım. Vatan bilgisayarda da 7999 TL fiyatı. Aslında Vatan mağazasına gidip ölü piksel, ghosting gibi testlerini yapıp almayı düşünüyorum. LG monitör Samsungdan daha iyi görünüyor ama şu durumda fiyatı sebebiyle alamam. Biraz daha bekleyip para eklemem gerekiyor. Ama o zamana kadar da fiyatlar ne olur ona güvenemiyorum işte.

Rekabetçi oynuyorum hocam o sebeple 144 Hz arıyorum. Rekabetçi oynamasam direk 60 Hz alır kenara çekilirdim dediğiniz gibi.

Hocam Acer monitör de çok güzelmiş ama keşke 1 MS olsaymış. 1 ms olup fiyatı 8-9k olsaymış direk alınabilirdi. Rekabetçi oyunlarda oynadığım için tepkime süresinin 1 MS olması da önemli benim için. Ama Samsungu net düşünüyorum elimdekini sattığımda sanırsam Samsung alacağım.
Sadece standarttan biraz düşük kontrast değeri var o kadar. Dert değil. Aşağıdaki inceleme sitesine güvenebilirsiniz. Ürün gayet başarılı.

İnceleme :

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Sadece standarttan biraz düşük kontrast değeri var o kadar. Dert değil. Aşağıdaki inceleme sitesine güvenebilirsiniz. Ürün gayet başarılı.

İnceleme :
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Ürünü alabilirsem buraya deneyimlerimi yazarım. Şimdilik konuyu kapatmazsanız sevinirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri