5.000₺ - 6.000₺ Arası İkinci El Telefon Tavsiyesi (09.06.2022)

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
Merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi sıfır telefon aramıyorum, elimdeki parayla alabileceğim maksimum perfomansa yöneldiğim için ikinci el kategorisi daha cazip duruyor şu an. Öncelikle burada şunu belirtmek gerekiyor Poco F3 gibi çift sim RSA kilitli telefonların önerilmesine gerek yok, bu cihazlar TR'den alındığında belirttiğim fiyat bandında olmuyor; yurtdışından getirilen cihazlarda ise RSA kilitleri aşılamıyor. Bundan mütevellit tek sim RSA kilitli telefonları önermeniz benim için daha iyi olacaktır en azından SİM2'yi kullanabiliyor olurum.

Fotoğraf ve video çekebileceğim bir cihaz arıyorum ayrıca kesinlikle NFC özelliği olmalı. Bu yüzden de aklımdaki cihaz uzunca bir süre Mi 10T Pro oldu, OIS'e sahip bir kamerası olması video çekerken beni çok tatmin edecektir diye düşünüyorum. Ancak reddit'te, farklı forumlarda didik didik araştırdım ve birkaç kronik sorun buldum. Alacağım cihazda bunların olup olmadığını kontrol edeceğim tabii ancak gelecekte olmayacaktır diye bir şey söz konusu da değil.

Aklımda iki soru var:
Onlarca insanın sorunlarını okuduktan sonra cihaza karşı bir antipati oluştu, en nihayetinde bu tarz forumlarda insanlar sorunları olduğunda yazı yazıp çözüm bulmaya çalışıyorlar sadece bunlara odaklanarak bir fikir üretmek ne kadar sağlıklı, cihazı kullanan eden varsa yorumlarını paylaşabilir mi?

Daha iyi bir cihaz önerisi olan var mı?

KS

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
Ek olarak:

Burada yapılan tavsiyelerin ikinci el alacağım telefonla uyuşmadığında nihayetinde cihazın ikinci el olduğunun ve farklı bir kondisyonda olabileceğinin de farkındayım.

KS

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
IOS, Android ayırt ediyor musunuz bilmiyorum fakat Iphone 7 Plus, Iphone 8 önerebilirim.
Aslında ayırt etmiyorum ancak beni yıllarca götürebilecek bir iPhone için yeterli bütçem de yok açıkcası. Üstelik şu son zamlardan sonra iPhone'a, camdan tavuğa ekmek banan Kemal Sunal gibi bakıyorum. Android benim için daha hayırlı bir yol olacaktır diye düşünmekteyim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri