5.000TL QHD Monitör Önerisi (11 Ağustos 2022)

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selam Dostlar,

5k ya monitör arıyorum FPS oyunları için arıyorum ekran kartı 3070 2k istiyorum monitörü önerebilecdğiniz 27inc curved monitör var mı?

Teşekkürler.

KS

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bende de curved fantazisi var Va oluyorlar çoğu ama bir sorun yaşamadım eğer gerçekten isteniyorsa ben panel kalitesinden vazgeçtim o dönem için :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bende de curved fantazisi var Va oluyorlar çoğu ama bir sorun yaşamadım eğer gerçekten isteniyorsa ben panel kalitesinden vazgeçtim o dönem için :)

VA panel öyle yerden yere vurulacak bir panel türü değil, iyi bir paneldir. IPS paneli birkaç özelliği alıcıyı tatmin ediyorsa aratmaz. Bende geniş ekranda 21:9 veya 21:10 oranda VA kavisli panel seviyorum.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
VA panel öyle yerden yere vurulacak bir panel türü değil, iyi bir paneldir. IPS paneli birkaç özelliği alıcıyı tatmin ediyorsa aratmaz. Bende geniş ekranda 21:9 veya 21:10 oranda VA kavisli panel seviyorum.
Evet TN harici panellerin sorun olmayacağını okuyunca curved aşkım depreşti direk aldım o dönem hocam, memnunum da HD ama olsun ucundan kurtarıyor pikseller :)

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam aşağıdaki monitör’ü tercih etmeniz bütçe açısından iyi olucaktır hem kavisli olduğu için size monitör 25 26 inç arası birşey hissettirecek önerim aşağıdaki monitörü almanızdan yana.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ya cs falan oynuyorum genelde ya da witcher tarzı net cafelerde kavisli monitörlerde oynuyordum sizce kavisli çok mu kötü ıps panel mi bakmalıyım bilemedim ki
Bence yazdığım gibi sizin tercihiniz hocam, görüntü olarak aşırı beğenip aldım, Va panel de uğur hocamın bahsettiği gibi o kadar kötü bir panel değil yine olsa yine curved alırim :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ya cs falan oynuyorum genelde ya da witcher tarzı net cafelerde kavisli monitörlerde oynuyordum sizce kavisli çok mu kötü ıps panel mi bakmalıyım bilemedim ki
Yukarıda açıkladım, IPS panel almanız şart değil, tamamen keyfi bir tercih. VA panel özellikle geniş ekranda başka bir dünya.

KS

ozkoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ben şuan çok kararsız kaldım ıps mi alsam va mı kavisli olmasa FPS oyunlarda rahatsızlık verir mi acaba vermezse aynı ürünün ıps panelini mi alayım 144 Hz ıps olan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Ben şuan çok kararsız kaldım ıps mi alsam va mı kavisli olmasa FPS oyunlarda rahatsızlık verir mi acaba vermezse aynı ürünün ıps panelini mi alayım 144 Hz ıps olan
Çevrenizde Vatan Bilgisayar veya Media-Markt varsa gidip canlı canlı IPS ve VA panel QHD birkaç monitöre yakından bakın derim. Böyle uzaktan ezbere karar vermeniz çok tatmin etmeyecek sizi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri