5.294 TL'ye RX 6700 XT Almak

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Arkadaşlar dün gece indirimleri dolaşırken vatanda RX 6700 xt nin 5.294 TL'ye düştüğünü gördüm direk aldım. 10 dakika sonra ürün stoklar bitti diye kapatıldı daha dün itopya'nın indirimlerinden bir arkadaş 189 liraya 1 TB SSD almıştı fiyatı yanlış girdik deyip iptal etmişlerdi aynı şey benim başıma gelirse tüketici olarak yasal bir hakkım var mı bu konuda görüşlerinizi belirtin lütfen.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mev1oz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Arkadaşlar dün gece indirimleri dolaşırken vatanda RX 6700 xt nin 5.294 TL ye düştüğünü gördüm direk aldım 10 dakika sonra ürün stoklar bitti diye kapatıldı daha dün itopya'nın indirimlerinden bı arkadaş 189 liraya 1 TB ssd almıştı fiyatı yanlış girdik deyip iptal etmişlerdi aynı şey benim başıma gelirse tüketici olarak yasal bir hakkım var mı bu konuda görüşlerinizi belirtin lütfen.
Dekontunuz ve faturanız mevcutsa siz haklısınız hocam. Ararlarsa şikayet edeceğim diyerek tehdit edin.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Güncelleme
Dekontunuz ve faturanız mevcutsa siz haklısınız hocam. Ararlarsa şikayet edeceğim diyerek tehdit edin.
Ürün onay kısmında su an bundan 1 saat önce de Asus tuf rtx 3070 ti 12.700 den satıldı sanırım vatan garip bir indirim politikasına girdi inşallah yollarlar

Dev1ce

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Umarım yollarlar ama yüzde 50 den fazla indirim yaptıklarını ilk kez görüyorum

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
İptal ederler ise benim hukuk çerçevesinde bir hakkım var mı peki normalde incehesaptaki 6750 xt modelini almayı planlıyordum o parayı bana yatırmadan önce incehesaptaki indirim biterse beni zora sokarlar

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Tüketici mahkemeleri böyle durumlarda satın alandan yana oluyor genelde. Ama süreç uzadığı için kimse müracaat etmiyor. Eğer iptal ederlerse ve siz de şikayet ederseniz ürünü alma imkanınız olabilir. İnşallah problem yaşamazsınız güzel fiyatmış :)

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
İptal ederler ise benim hukuk çerçevesinde bir hakkım var mı peki normalde incehesaptaki 6750 xt modelini almayı planlıyordum o parayı bana yatırmadan önce incehesaptaki indirim biterse beni zora sokarlar
Var tabiki dostum hemen sana haklarından biraz bahsediceğim.

Mesafeli sözleşmesine göre; Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 16/4. Maddesinin son cümlesi; "... Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaşması olarak kabul edilmez." Ayrıca 6502/54-2. Md. De beni haklı çıkarıyor. 11.330 liraya kadar.

bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaşması olarak kabul edilmez.

Ayrıca Resmi Gazeteden aldığım bilgi doğrusunda ; (4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bilgi vermelidir.

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Kaldıki iptal edilirse adamların sana parayı aktarması 5-10günü bulabilir bu zaman içerisinde fırsat ürünü kaçırabilirsin. Üstüne düş bence.

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler hocam muhakkak üstüne düşüncem bu işin tüketici hakem heyetine başvurmayı düşündüm ama hakkım var mı emin degildim bu ekran kartını aldığım için kaçırdığım fırsatlar da olucak çünkü.

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Arkadaşlar dün gece indirimleri dolaşırken vatanda RX 6700 xt nin 5.294 TL'ye düştüğünü gördüm direk aldım. 10 dakika sonra ürün stoklar bitti diye kapatıldı daha dün itopya'nın indirimlerinden bir arkadaş 189 liraya 1 TB SSD almıştı fiyatı yanlış girdik deyip iptal etmişlerdi aynı şey benim başıma gelirse tüketici olarak yasal bir hakkım var mı bu konuda görüşlerinizi belirtin lütfen.
hocam dün de hepsiburada da Playstation 5 bir anlığına 6.900 liraya düştü ama hemen değiştirdiler. Ne oluyor ben de anlamıyorum :) Eğer o kartı o fiyata alabilirseniz mükemmel fiyat :)

KS

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
İnşallah sıkıntı çıkarmadan teslim ederler ama üzerinden 12 saat geçti siparişi onaylamadılar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri