Öneri 55-60.000 Tl'ye Sistem Toplama Tavsiyesi

septembre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Herkese merhabalar. Monitör hariç sadece kasa toplamak istiyorum. Benim bu konularda pek bilgim olmadığı için sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Genel olarak oyun için istiyorum ama müzik prodüksiyonu ve video editi de yapacağım ufak ufak. Ricâ etsem yardımcı olur musunuz?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,975
Herkese merhabalar. Monitör hariç sadece kasa toplamak istiyorum. Benim bu konularda pek bilgim olmadığı için sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Genel olarak oyun için istiyorum ama müzik prodüksiyonu ve video editi de yapacağım ufak ufak. Ricâ etsem yardımcı olur musunuz?
Ne tür oyunalr hocam

@ardateo @Kürşat Kütükçü

KS

septembre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Cevabınız için teşekkürler öncelikle.

RDR2, God of war, Valorant, Cs go gibi oyunlar. Daha çok Valorant ve Cs go oynarım.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283
Akşam hatırlatın bana toplayayim güzel bir sistem bu arada bende şarkı söylüyorum sesim güzeldir müziği de seviyorum başarılar diliyorum şimdiden dediğim gibi akşam toplayıp atacağım

Belki 4070tili iyi işlemcili bir şey daha iyi olur işlemci bazlı oyunlar valorant ve cs

@Kürşat Kütükçü hocam bence işlemci bazlı olsun ne dersiniz
Csgo işlemci diğer oyunlar kart ağırlıklı yani dengeli bir şekilde yapılırsa daha sağlıklı olur

NotHappy

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,173
(Eminim @Kürşat Kütükçü hocam güzel bir sistem bulur sizin için)
Önerim;

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283
Birazdan sistem geliyor güzel oldu diyebilirim 🤩

60.001 TL YAPIYOR BURASI BİLİYORUM PSU ÇOK FAZLA FARKINDAYIM AMA UZUN SOLUKLU BİR SİSTEM HAYALİ KURDUM VE YAPTIM BÜTÇEYE GÖRE OYNAMALAR YAPABİLİRİM 60 ÇOK DERSEN 58 CİVARINA DA ÇEKEBİLİRİZ SIKINTI YOK ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Son düzenleme:
KS

septembre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Hocam çok çok teşekkür ederim. Zahmet oldu. Peki bütçeyi 70.000 yaparsak nereye evrilir? ''Oynamalar yapılabilir'' dediğiniz için zahmet olmayacaksa onu da sormuş olayım. O da cepte dursun. :)

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
70k bütçe ile 4080 alınmaz oyüzden kartı bunla değişebilirsiniz kürşat hocamın attığı sistemde

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,283
Hocam çok çok teşekkür ederim. Zahmet oldu. Peki bütçeyi 70.000 yaparsak nereye evrilir? ''Oynamalar yapılabilir'' dediğiniz için zahmet olmayacaksa onu da sormuş olayım. O da cepte dursun. :)
O bütçeye çıkıyorsak 4090 a çıkarız ama birkaç oynama yapmam gerekecek sistemde PSU düşecek sıvı soğutma düşecek belki kasa da düşer 4090 i koyarım ama 4080 seni uzun vade de idare eder işlemci yükseltmesi yapabiliriz belki

Son düzenleme:

şalte

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ryzen 7 7800X3D önerebilirim 4070ti veya 4080 le birlikte uzun ömürlü tam bir performans sistemi elde etmiş olursun muhtemelen 4-5 sene boyunca her oyunu da oynarsın

KS

septembre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Amacım uzun soluklu olması zaten sistemin hocam.

13900k işlemci çok mu abartı olur acaba?

Son düzenleme:

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri