5600X + 3060 Ti sistemde tüm oyunlarda FPS sorunu!

Gradonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Elden ring oynuyordum 110 fps alıyordum birden 20 fps civarlarına indi ve düzelmedi aynı sorun diğer oyunlarda da bir anda 20 fps e düşüyor ve geri düzelmiyor sistemim gayet iyi olduğunu düşünüyorum fakat her oyunda fps düşüşü gerçekleşiyor.

Sistem:
Asus RTX 3060Ti
Ryzen 5 5600x
16gb ram

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Cvp: 5600X + 3060 Ti sistemde tüm oyunlarda FPS sorunu!

<p>Çok bilgim yok bu konularda ancak işlemci çok ısınıyorsa hızını düşürür otomatikman ve fps de düşer hızını düşürdüğü için. Termal macun eski ise yenilemen daha doğru olur. </p>

KS

Gradonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 5600X + 3060 Ti sistemde tüm oyunlarda FPS sorunu!

Batua69' Alıntı:
<p>Çok bilgim yok bu konularda ancak işlemci çok ısınıyorsa hızını düşürür otomatikman ve fps de düşer hızını düşürdüğü için. Termal macun eski ise yenilemen daha doğru olur. </p>

Bilgisayarı alalı 2 3 ay oldu o zamandan beri hala aynı macun sürülü

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: 5600X + 3060 Ti sistemde tüm oyunlarda FPS sorunu!

Ekran kartı sürücünüzü DDU yazılımını indirip Windows güvenli modda bu yazılım ile kaldırın. Sistem normal olarak yeniden başlayınca önce Windows Update aracını durdurun ki kendisi sürücüyü kurmasın otomatik olarak. Sürücüyü manuel olarak  buradan indirip kurup sistemi kurulumdan sonra yeniden başlatıp sorunu tekrar kontrol edin.

KS

Gradonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 5600X + 3060 Ti sistemde tüm oyunlarda FPS sorunu!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Ekran kartı sürücünüzü DDU yazılımını indirip Windows güvenli modda bu yazılım ile kaldırın. Sistem normal olarak yeniden başlayınca önce Windows Update aracını durdurun ki kendisi sürücüyü kurmasın otomatik olarak. Sürücüyü manuel olarak  buradan indirip kurup sistemi kurulumdan sonra yeniden başlatıp sorunu tekrar kontrol edin.

Şuan ekran kartının güncellemesini kuruyorum yollamış olduğunuz linkten fakat bilgisayar yeniden başladığından beri ekrana winlogson.exe sisteö hatası diye uyarı veriyor OpenCL.dll bulunamadı deyip

ugur.gozaydin' Alıntı:

Ekran kartı güncellemesi sorun oluşturdu yeterli alan yok diyor ama var indirilen paket bozuk olabilir diyor ama daha yeni kurdum nasıl bozuk olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri