5ghz ağ adını görünür yapamıyorum

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba arkadaşlar modemde 5ghz özelliği var ancak 5ghz adını görünür yapamıyorum wps özelliğini deaktif ettiğim halde olmuyor bu durumun çözümünü bilen var mı
Modem Zyxel vmg3625 t50b

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230105_201724_Chrome.jpg
    Screenshot_20230105_201724_Chrome.jpg
    375.8 KB · Görüntüleme: 8

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Bilgisayarınızda bulunan WiFi modülünün 5 GHz desteği olmayabilir. 802.11 a/b/g/n desteği vardır büyük ihtimalle, olmadığı için göstermez. WiFi modülünü değiştirmeniz gerekebilir. Mesela telefondan 5 GHz mobil hotspot açtığınızda onu gösteriyor mu? Bu şekilde de test edebilirsiniz.

KS

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Bilgisayarınızda bulunan WiFi modülünün 5 GHz desteği olmayabilir. 802.11 a/b/g/n desteği vardır büyük ihtimalle, olmadığı için göstermez. WiFi modülünü değiştirmeniz gerekebilir. Mesela telefondan 5 GHz mobil hotspot açtığınızda onu gösteriyor mu? Bu şekilde de test edebilirsiniz.
Anakartım ve telefonum wifi 6 destekli daha önceden 5ghz modunu kullanıyordum ancak modem yazılımını güncelleyince 5ghz adı görünmemeye başladı

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Evet denedim ama sorunu buldum galiba sıkıntı modemde dibine kadar gitmeyince çekmiyormuş bunu farkettim
Başka bir sorun olabilir ama çünkü bende '' Vodafone H300 '' Modemi kullanıyorum. 5 GHz desteği var modem benim odam da oturma odasından çekiyor..

'' Modem Ayarları Bende 5GHz Kanal Ayarları 40 ' da '' Belki Onu Yapınca Düzelir Sende de..

KS

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Başka bir sorun olabilir ama çünkü bende '' Vodafone H300 '' Modemi kullanıyorum. 5 GHz desteği var modem benim odam da oturma odasından çekiyor..

'' Modem Ayarları Bende 5GHz Kanal Ayarları 40 ' da '' Belki Onu Yapınca Düzelir Sende de..
Deneyeyim bu ayarı ben de otomatik seçeneği işaretli

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
Merhabalar, sanırım Zyxel modem kullanıyorsunuz. Bu modemde 5GHZ bandında kopmalar ve Gözükmeme gibi problemler vardı zaten bende kullandığımdan biliyorum. Eğer internette ufak bir araştırma yaparsanız Türknetin sitesinde bir takım Firmware güncellemeleri bulunuyor.

KS

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhabalar, sanırım Zyxel modem kullanıyorsunuz. Bu modemde 5GHZ bandında kopmalar ve Gözükmeme gibi problemler vardı zaten bende kullandığımdan biliyorum. Eğer internette ufak bir araştırma yaparsanız Türknetin sitesinde bir takım Firmware güncellemeleri bulunuyor.
O güncellemeyi yaptım belki menzili artar diye iyice kısaldı 😃 ev 3 katlı modem orta katta eskiden zayıf olsada 5ghz görünüyordu şimdi hiç görünmüyor dibine gidince çalışıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri