₺6.000 Monitörlu Sistem Tavsiyesi

Efehan Soydaş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ₺6.000 bütçem var. Bana monitörlü sistem toplar mısınız? Kasa tercihim Corsair Spec Alpha. Eğer koyabilirseniz Gtx 1070 koyun. Farklı sitelerden olabilir.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Corsair Carbide SPEC-01 Kırmızı Ledli Mid Tower Siyah Kasa - CC-9011050-WW 215,72 TL % 18 215,72 TL
Corsair POW 650W VS Serisi Aktif Pfc. 120mm Fan 216,42 TL % 18 216,42 TL
Sıvı Soğutma Cooler Master Seidon 240V 248,83 TL % 18 248,83 TL
SSD 250 GB WD Mavi M.2 (2280) SATAIII dahili 346,68 TL % 18 346,68 TL
ASUS VP228TE 21.5 Full HD Matt PC düz ekran monitörü 434,42 TL % 18 434,42 TL
RAM DDR4 16GB PC 3000 CL15 CORSAIR KIT (2x8GB) Vengeance Siyah 457,03 TL % 18 457,03 TL
Anakart MSI Z270 TOMAHAWK (Z270.S1151.ATX.DDR4.Intel) 535,40 TL % 18 535,40 TL
Intel Core i7 7700K PC1151 8MB Cache 4.2GHz İşlemci 1.340,98 TL % 18 1.340,98 TL
Ekran Kartı ASUS STRIX-GTX 1070-O8G-Gaming (8GB.DVI.HDMI.DP.Active) 1.973,05 TL % 18 1.973,05 TL
Ara Toplam: 5.768,53 TL
KDV: 1.038,34 TL
KDV Dahil: 6.806,87 TL

Bence 800 tl daha bulabilirsin PCMaster in attığı sistemden iyi fakan benim sistemde hdd yok.

EnesDGN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SİSTEM PARÇALARI;[/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]ANAKART      [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]   >  Gigabyte Z170X Gaming 3                     [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]İŞLEMCİ    [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]       >  Intel Skylake i7 6700K 4.0GHz               [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SIVI SOĞTMA [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  SilverStone TD02-E Sıvı Soğutma            [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]RAM      [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]            >  Kingston HyperX 16GB DDR4 2666MHz   [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]EKRAN KARTI [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  Zotac GTX1070 Founders Edition 8GB      [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SSD         [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]          >  Samsung 750EVO 250GB SSD               [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]HDD   [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]               >  Toshiba 2TB 7200RPM HDD                     [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]GÜÇ KAYNAĞI [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  High Power 850W Full Moduler 80+ Gold [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]KASA   [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]             >  Aerocool Xpredator 2 Full Tower   [/font]

[font=Verdana, Geneva, sans-serif]Monitör fiyata dahil değil..           [/font]

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
Ben kasayı okumamısım kasayı değiştirebilirsin :D
iki sistemde güzel olabilir. Monitör benim tavsiyemdeki bu monitöre daha iyi.
WD şuan cok kullanılmamıs bır SSD oldugu ıcın net bır bılgı veremeyebılırz. onun dısında Samsung 750 evo veya 850 evo derim.

Kasayı minimum fiyatta tutmaya çalıştım senin dediğin gibi yaparsam ssd dahil 200 tl daha düşer.
Bu arada ben sıvı soğutma koydum sisteme ve en güncel halini yapmaya çalıştım piyasanın.
Bendeki monitör 1ms o yüzden 2" daha küçük fiyat performans yaptım.
Yeni nesil işlemci ve sağlam bir anakart overclock için ideal bir sistem bir yandan da.

EnesDGN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
Ben kasayı okumamısım kasayı değiştirebilirsin :D
iki sistemde güzel olabilir. Monitör benim tavsiyemdeki bu monitöre daha iyi.
WD şuan cok kullanılmamıs bır SSD oldugu ıcın net bır bılgı veremeyebılırz. onun dısında Samsung 750 evo veya 850 evo derim.

EnesDGN' Alıntı:
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SİSTEM PARÇALARI;[/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]ANAKART      [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]   >  Gigabyte Z170X Gaming 3                     [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]İŞLEMCİ    [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]       >  Intel Skylake i7 6700K 4.0GHz               [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SIVI SOĞTMA [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  SilverStone TD02-E Sıvı Soğutma            [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]RAM      [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]            >  Kingston HyperX 16GB DDR4 2666MHz   [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]EKRAN KARTI [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  Zotac GTX1070 Founders Edition 8GB      [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]SSD         [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]          >  Samsung 750EVO 250GB SSD               [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]HDD   [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]               >  Toshiba 2TB 7200RPM HDD                     [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]GÜÇ KAYNAĞI [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif] >  High Power 850W Full Moduler 80+ Gold [/font]
[font=Verdana, Geneva, sans-serif]KASA   [/font][font=Verdana, Geneva, sans-serif]             >  Aerocool Xpredator 2 Full Tower   [/font]

[font=Verdana, Geneva, sans-serif]Monitör fiyata dahil değil..           [/font]

dostum paylasımın guzel fakat toshıba turkıyeden cekıldıgı ıcın toshıbanın hıc bır urununu tavsıye etmıyorum

Kullanıcı isteğine göre gerekli parçaları değiştirebilir.Toshiba konusunda bilgilendirme için teşekkürler.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:
Kasayı minimum fiyatta tutmaya çalıştım senin dediğin gibi yaparsam ssd dahil 200 tl daha düşer.
Bu arada ben sıvı soğutma koydum sisteme ve en güncel halini yapmaya çalıştım piyasanın.
Bendeki monitör 1ms o yüzden 2" daha küçük fiyat performans yaptım.
Yeni nesil işlemci ve sağlam bir anakart overclock için ideal bir sistem bir yandan da.

Dostum ülkemizde genel anlamda ekran kartlarında ön belleğin ramde mhz'in monitördede gecikme süresinin çok önemli olduğu kanısı var fakat çok çok önemli birşey değil. Ve ayrıca kullanıcı arkadaşımızın overclock bilgisi olup olmadığınıda bilmiyoruz. Yanlış işlerle bütün sistemini mahvedebileceğini bizlerde biliyoruz.  Gönül isterki broadwelll sistem önerelim.

Bu dediklerin pc alacak kişilerin bakması gereken unsurlar. Sadece bir şeye odaklı olarak pc toplayamazsın bir parçayı diğer parçadan ayıran özelliklere bakarsın. Sistemi ben sadece overclock var diye değil daha ileriye dönük ve daha yeni teknolojiler barındıran bir sistem olarak toparladım. Overclock yapması şart değil bu sistemde minecraft oynasın fark etmez. Ne kadar güncel parça kullanırsak daha uzun ömür ve teknolojidir.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
olay budur işte dostum. butcede kullanıcı kısıtlı ıse F/p urunune kacıyoruz. bılgıne karsı bırseyım yok :)

Paylaştığım sistem sadece bir öneriydi 800 tl daha verip performansı yüksek bir sistem alabilirsin dedim.
Eğer 800 tl ekstra veremem diyorsa anakart, ssd, sıvı soğutucu kısmını değiştirerek 6000 bin tl ye düşürülebilir.
Ama doğru orantıyla performansı da etkiler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri