6-10bin TL bütçeye notebook önerisi (Mayıs 2022)

furki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Abilerim, ben meslek lisesinde mekatronik,otomasyon öğrencisiyim. Seneye yazılım derslerimiz olacak Python sık kullanılacak, bazen solidwork gibi ve farklı yazılım programlarıda kullanılacak. Bütçemizde çok fazla yok gereksiz yere çok pahalı notebookta almak istemiyoruz. Bütçe dostu ama benide üzmeyecek notebook tavsiyesi alabilirmiyim lütfen. Bütçem 6-8 bin civarı çok zorlarsam 10 bine çıkabilirim

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Merhabalar,

Bahsettiğiniz bütçeye çok performanslı laptoplar olmasa da yazılım programlarını sağlıklı çalıştırabilecek 3 model buldum. Bundan daha ucuzu maalesef çok yavaş çalışır, bunlar hem 16gb belleğe sahip hem de yeni nesil işlemciler olduğundan tavsiye ediyorum.

- 9.998,99 TL

10.889,76 TL

KS

furki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar,

Bahsettiğiniz bütçeye çok performanslı laptoplar olmasa da yazılım programlarını sağlıklı çalıştırabilecek 3 model buldum. Bundan daha ucuzu maalesef çok yavaş çalışır, bunlar hem 16gb belleğe sahip hem de yeni nesil işlemciler olduğundan tavsiye ediyorum.

- 9.998,99 TL

10.889,76 TL
Öncelerden aklımda kalan bilgi, dahili ekran kartı olunca işlemciyle birleşik oluyor arıza vb durumunda komple değişiyor, harici ekran kartı olunca sorun oldugunda sadece ekran kartı değişiyor diye biliyorum.. Casper Dahili, Asus Harici ekran kartı... Bu farktan dolayı den ikisi arasında kalsam ekran kartından dolayı Asusu tercih ederdim. ikisi arasında sizin yönlendirmeniz nasıl olurdu acaba

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Kolay kolay arıza olmuyor zaten genel olarak laptoplarda böyle arızalar çok nadir, garanti kapsamında ise direkt değiştiriyorlar zaten. Korkulacak bir durum yok.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Bir de bu model var ama 8gb rame sahip. Diğer modellerden daha başarılı bir ekran kartı olan mx450 ye sahip.

KS

furki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Teşekkür ederim bunları kenara not edip indirim kovalayacağım

Merhabalar,

- 9.998,99 TL

10.889,76 TL
Genelde İntel önermişsiniz.. Ryzen 5 veya 7 leride bi arkadaş önermişti İntele göre fiyatı biraz düşüktür ama iyidirler demişti, sizin Ryzen hakkında düşünceniz nedir acaba

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Genelde İntel önermişsiniz.. Ryzen 5 veya 7 leride bi arkadaş önermişti İntele göre fiyatı biraz düşüktür ama iyidirler demişti, sizin Ryzen hakkında düşünceniz nedir acaba
Kesinlikle amd çok başarılı işlemci konusunda bence ben ucuz ürünlere baktım karşıma çıkanları attım, eğer gözünüze çarpan ürünler olursa atın beraber inceleyelim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri