6000 Sistem Tavsiyesi

Nicomedian89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhaba. 6000 TL lik bir sistem toplamak istiyorum. Donanımsal olarak bilgim yeterli olmadığı için tavsiyelerinizi almak istedim. Kafama takılan iki nokta var. 1-) bu fiyata 4K oynatacak bir sistem toplanabilir mi? 2-) HDD hiç almadan 1 TB lık SSD alsam sorun olur mu? 1 TB alanın bana yeteceğini düşünüyorum. Söyleyeceklerim bunlar gerisini sizin bilgi ve tecrübelerinize bırakıyorum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

E

expert

Guest
Nicomedian89' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. 6000 TL lik bir sistem toplamak istiyorum. Donanımsal olarak bilgim yeterli olmadığı için tavsiyelerinizi almak istedim. Kafama takılan iki nokta var. 1-) bu fiyata 4K oynatacak bir sistem toplanabilir mi? 2-) HDD hiç almadan 1 TB lık SSD alsam sorun olur mu? 1 TB alanın bana yeteceğini düşünüyorum. Söyleyeceklerim bunlar gerisini sizin bilgi ve tecrübelerinize bırakıyorum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

1 tb pahalı kardeşim o zaman fiyatı yükseltmen lazım yada diğer parçaları kısmak gerekir
[img=800x800]
monitörde bu 1200 tl 

toplam 6871 tl bunda değişiklikte yapacağız senin fikrin önemli tabi

KS

Nicomedian89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
osmantrs' Alıntı:
Sen rounio nun sistemi al :D

Hocam forumda yeniyim o arkadaşın sistemi ile alakalı link verme imkanın olursa inceleyim. İlgin için ayrıca teşekkür ederim.

system3276' Alıntı:
Nicomedian89' Alıntı:

1 tb pahalı kardeşim o zaman fiyatı yükseltmen lazım yada diğer parçaları kısmak gerekir
[img=800x800]
monitörde bu 1200 tl 

toplam 6871 tl bunda değişiklikte yapacağız senin fikrin önemli tabi

Hocam dediğim gibi donanım bilgim fazla yok. SSD yi sistemi kurmak için alıyoruz sanırım. Normal HDD yi kullanmak istemememin sebebi oyunları açmada ve geçişlerde yavaş olma düşüncesi. Sizlerin fikirleri benim için değerli müsait olduğunuzda yine düşüncelerinizi öğrenmek isterim. İlginiz içinde teşekkür ederim.

E

expert

Guest
SSD normal disklerden kat kat daha hızlı fakat pahalı oluyor isterseniz öyle de yapabiliriz siz SSD yi ileride de daha fazla boyutlusunu alabilirsiniz o yüzden önemli olan şuan sistemin parçaları bu sistem sizi baya götürür 5 yıl ama zamana göre çıkan oyunların da etkisi ile durum değişebilir

KS

Nicomedian89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
system3276' Alıntı:
SSD normal disklerden kat kat daha hızlı fakat pahalı oluyor isterseniz öyle de yapabiliriz siz SSD yi ileride de daha fazla boyutlusunu alabilirsiniz o yüzden önemli olan şuan sistemin parçaları bu sistem sizi baya götürür 5 yıl ama zamana göre çıkan oyunların da etkisi ile durum değişebilir

Hocam SSD yi dediğiniz şekilde yaparız evet belki sistemi topladıktan 1 ay sonra bile 1 TB alıp. Bu sistem için alacağımızı eskimiş olan pc me takabiliriz. Son olarak şunu sorabilir miyim? Bu sisteme linkte ki monitörü eklesem nasıl bir performans alırım?

KS

Nicomedian89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Osman Doğan' Alıntı:
bu sistemi al

system3276' Alıntı:
Bütçen varsa gayet güzel alabilirsin

Rurouni' Alıntı:
İmzamdaki sistemi alabilirsin.

Osman Doğan' Alıntı:
Rurouni' Alıntı:

ben de onu tavsiye ettim :D

InFlames' Alıntı:
Ayn o sistem çok iyi

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Özellikle system3276 hocama. Kafamda genel olarak herşey oturmuş sayılır. Sadece hangi siteden bunları toplamam gerektiğine karar veremedim. Zira montaj işide benim için sıkıntılı bir iş.

InFlames

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
1
Nicomedian89' Alıntı:
Osman Doğan' Alıntı:
 bu sistemi al

system3276' Alıntı:
Bütçen varsa gayet güzel alabilirsin

Rurouni' Alıntı:

Osman Doğan' Alıntı:
ben de onu tavsiye ettim :D

InFlames' Alıntı:
Ayn o sistem çok iyi

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Özellikle system3276 hocama. Kafamda genel olarak herşey oturmuş sayılır. Sadece hangi siteden bunları toplamam gerektiğine karar veremedim. Zira montaj işide benim için sıkıntılı bir iş.

Bence montajı sen yapma birde konuyu kapatalım mi

Resim dosyası

KS

Nicomedian89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
InFlames' Alıntı:
Konuyu kapatalım mi kapat dersen konu kilit yaz

Son olarak sistemi toplatabileceğim size göre güvenilir olan bir site söylerseniz sevinirim. Onun akabinde konu kapatılabilir. Herkesin ilgisi için teşekkür ederim.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
ben teknobiyotikten topladım kendilerine de toplatabilirsin. Ancak ekran kartı gibi zarar görebilecek şeyleri monte etmeyebilirler. O da aldığın ürünün güvenliği açısından. Güvenilir mi orası dersen valla ben 6500 nakit aldım sorun yaşamadım :) Tabiki ki de hiç kimseye kefil olmam. kendi deneyimim böyleydi

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
beyler bir durun hemen kilit kilit bir çözülsün adamın işi belki alternative isteyecek? Adama sanki 50 konu açmış gibi davranmayın. Kusura bakma konuyu tekrar açıyorum. Sen kilit diyene kadar da kimse kapatmasın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri