7 Metre RGB LED Önerisi (Mayıs 2022)

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Bu başlığa uyumlu başka bir kategori bulamadım o yüzden dış donanım birimlerine açtım. 3-4-5-6-7 metre arasında kaliteli RGB (şerit) LED alacağım bütçe belirlemedim önerilerinize göre bütçemi şekillendirecegim. Önerilerinizi bekliyorum hocalarım.

Eren Al

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
n11'de bulduğum bir tane var. İnceleme videosunu da buldum linkleri aşağı bırakıyorum.

RBG LED:

Screenshot_1.png

RGB LED İnceleme:

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Eğer iç mekan kullanacaksan Sonoff L1 Lite yada L2 Lite dış mekan ise düz L1 yada L2 modeli. 2 haftadır falan araştırıyorum bu Sonoff'un ürünü baya başarılı. eWelink ile yönetilebiliyor ve Google Asistan ile falan entegre olabiliyor.

KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Sonoff modelinin Türkiye üzerinde satışını bulamadım o yüzden ilkine yönelecegim ancak bu ilkinden daha iyi dediğiniz bir tane varsa ona da bakabilirim.

KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Dikkatli okursan arkadaş iç mekan için lite modelleri önermiş. Senin attığın normal model.

KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
N11 üzerindeki satıcı ürünün açıklama kısmına L1 yazmış ancak fotoğraftaki ürün L1 lite aşağıda fark edeceksiniz ve bende satıcıya bir soracağım.

Ekli dosyalar

• IMG_20220517_184314.jpg
    IMG_20220517_184314.jpg
    164.6 KB · Görüntüleme: 25
KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Su geçirmezlik dışında bir fark yok arada aslında. Zaten onu da yukarıda ben önermiştim. TR resmi distribütörü satıcı. Belki ellerinde Lite model de vardır sitelerinden sorabilirsiniz.
Normal L1 modelini alıp iç mekânda kullansam ne olur peki ne sıkıntı çıkarabilir.

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Yurt dışı fiyatlarında arada fiyat farkı oynuyor o yüzden ben iç mekan dış mekan ayrımını belirtmiştim. Yani dış mekan için olan ürünü iç mekanda kullanabilirsiniz sorun olmaz.

Fakat zaten N11'de satıcının sattığı ürün Lite modeli olabilir bir sormanız lazım çünkü ürün açıklamasında L1 (dış mekan) diyor ama ürün görselinde L1 Lite (İç mekan) bilgisi var. :)

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Bu başlığa uyumlu başka bir kategori bulamadım o yüzden dış donanım birimlerine açtım. 3-4-5-6-7 metre arasında kaliteli RGB (şerit) LED alacağım bütçe belirlemedim önerilerinize göre bütçemi şekillendirecegim. Önerilerinizi bekliyorum hocalarım.
Ben bu ürünü aldım ve memnunum. Yurt dışından geliyor eğer zamanla bir problemin yoksa alabilirsin.
-

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Ben bu ürünü aldım ve memnunum. Yurt dışından geliyor eğer zamanla bir problemin yoksa alabilirsin.
-
Bunların en büyük eksisi (bence tabi) sadece Bluetooth olmaları. Bu nedenle Asistanlar ile kullanılamıyorlar. Akıllı priz ve Anahtar kullanımı sonrası alacağım ürünlerde artık Asistan özelliği arar oldum :)

KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Su geçirmezlik dışında bir fark yok arada aslında. Zaten onu da yukarıda ben önermiştim. TR resmi distribütörü satıcı. Belki ellerinde Lite model de vardır sitelerinden sorabilirsiniz.
Sordum satıcıya resimdeki ürün gönderilecektir dediler bende onu almak istedim onu alacağım teşekkürler hocalarım.

KS

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Siparişi verdim, hatta kargoya verildi bile gelince inceleyip ufak bir parlaklık ve renk testi yapıp hemen buraya deneyimlerimi yazarım.
Sipariş elime ulaştı fişe taktım güzel çalışıyor en çok hoşuma giden şeyler kutu tasarımı ve adaptörün yanında gelen takip çıkarılabilen erkek fişler oldu 3 farkli fiş vardi adaptörle beraber kolayca takıp çıkarılabiiyor ancak bir sorunum var. Kumanda renklerin hepsini tek tek açıyor sıkıntı yok parlaklığı da kisabiliyorum ancak flash modu açtığımda (bütün renkleri ard arda hızlı bir şekilde açan mod) hız en yüksekte çalışıyor ve kisamiyorum nasıl kisabilirim acaba yardımcı olurmusunuz bu arada parlaklığı ayarladigimiz tuslardan kismaya çalışıyorum.

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Ürünü ewelink ile eşleştirin daha fazla ayar vardır. Telefon android ise google asistan ile sesli yönetebilirsiniz. Kumanda gereksiz :)

Evdeki priz ve ışık anahtarlarım Sonoff marka ile değiştirdim. Hepsi sesli yönetiliyor ;)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri