60.000 TL ve üstü 70.000 TL Sistem Tavsiyelerinizi Bekliyorum

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
-
Ekran Kartı
-
Merhaba arkadaşlar, 70.000 TL Bütçem var ve masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Monitör mevcut.

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Hocam monitörüm bu,

AOC 27G2U/BK 27" 1 ms Full HD FreeSync Pivot IPS Oyuncu Monitörü

Kendimce bir PC topladım ve 80.000 TL tuttu. Bu bütçeye kadar çıkabilirim, sizce iyi bir sistem mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    89.7 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    73.6 KB · Görüntüleme: 18

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
1080p monitöre böyle bir sistem toplamak yani ama atayım
burası 66.5k ediyor bu bütçede hazır sistem almak mantıklı değil attığınız sistemden daha iyi sistemi daha ucuza alıyorsunuz.

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1080p monitöre böyle bir sistem toplamak yani ama atayım
burası 66.5k ediyor bu bütçede hazır sistem almak mantıklı değil attığınız sistemden daha iyi sistemi daha ucuza alıyorsunuz.

Hocam çok teşekkür ederim. 80-82k ya kadar çıkabilirim. Rica etsem bir de bu bütçe için toplar mısınız? Monitörü sonradan değiştirebilirim sistemin performansı yüksek olması önemli benim için

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Benim önerim sistemi almanız için bir aceleniz yoksa bir sonraki ay süper serisi çıkıcak o zaman bir sistem dizebilirsiniz. Eğer bir şeyi yükseltmek istiyorsanız attıklarımdan ekran kartını 4080 yapabilirsin fakat o zaman 2K veya 4K monitör alman gerekir. Benim önerim aceleniz yoksa bekleyin ama almak istiyorsanız bu attığım sistemi çekin yanına 2K bir monitör çekin
Öneri olarak bunu atayım

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim önerim sistemi almanız için bir aceleniz yoksa bir sonraki ay süper serisi çıkıcak o zaman bir sistem dizebilirsiniz. Eğer bir şeyi yükseltmek istiyorsanız attıklarımdan ekran kartını 4080 yapabilirsin fakat o zaman 2K veya 4K monitör alman gerekir. Benim önerim aceleniz yoksa bekleyin ama almak istiyorsanız bu attığım sistemi çekin yanına 2K bir monitör çekin
Öneri olarak bunu atayım

Süper serisinden kastınız Ekran kartı için mi ? Birde benim kasa toplama bilgim yok hocam İtopyada kasayı kurup gönderiyorlar. İtopyadan toplama şansınız var mı rica etsem, çok uğraştırdım sizi kusura bakmayın

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Uğraştırma değil sıkıntı yok, olayda orda patlıyor zaten itopyadan 12700f 4070 ti sistem toplamışsınız 80k ya ben size 66k ya daha iyi sistem önerdim. Hangi ilde yaşıyorsunuz yakınınızda bilgisayarcı vesayre var mı ? çok daha fazla para verip daha kötü performans almak isteyeceğinizi sanmıyorum. Super serisi ekran kartı için gelecek ay satışa başlıycak sanırım pek bakmadım fakat yakın bir zamanda.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
bişey demiyorum 4080 rog olmayan sistem daha ucuza toplanabilirken bunu almak saçma

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
@Sahuraka hocam işlemci değişimi, ram ekleme ve sıvı soğutucu almamla beraber önerdiğiniz sistemin yaklaşık aşağı yukarı bu aşağıdaki sistemle aynı fiyata geleceğini düşünüyorum. Ben bu aşağıdaki sistemi almayı düşünüyorum fikrinizi almak isterim. Toplam 82.600

Ekli dosyalar

• ss1.jpg
    ss1.jpg
    51.4 KB · Görüntüleme: 8
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    72.4 KB · Görüntüleme: 9

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Bu fiyata kötü, attığım sistemde ekran kartını 4080 yaparsanız fiyatı 80k ya geliyor gelin sizinle karşılaştıralım

İşlemci için oyunlar içerisinde birbirine yakın fakat az da olsa 7800x3d daha iyi
Anakart olarak soket yorumu yapıcağım intelin lga1700 soketindeki son serisi bu yüzden yeni nesil bir işlemci almak istediğinizde mecburen anakartta değişmeniz gerekicek fakat amd nin bu sokette daha ilk serisi bir süre daha devam edicek
Ram olarak 32gb ikiside
SSD olarak benim attığım 2TB sizinkindeki 1tb
Ekran kartı biri 4070ti biri 4080 daha iyi
Kasa olarak üste 240mm destekleyen fakat acayip dar olan bir kasa ben o kasaya üst tarafa 240mm sıvı soğutucu takamadım benim attığım kasada üst tarafa 360mm destekliyor ve gayet geniş bir kasa.
Güç kaynağı sizinki 650w benim attığım 850w ve ATX 3.0 destekleyen bir güç kaynağı
Soğutucu olarak 360mm bir soğutucu sizin seçtiğinizden daha iyi performans verecektir.
Sonuca bakacak olursak sizin kasanın benim attığım teker teker farklı sitelerden alınan sistemden daha iyi olduğu 1 tane bile yön yok sadece marka isimlerine ve itopyanın gereksiz pahalı fiyatlarına para veriyorsunuz.

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu fiyata kötü, attığım sistemde ekran kartını 4080 yaparsanız fiyatı 80k ya geliyor gelin sizinle karşılaştıralım

İşlemci için oyunlar içerisinde birbirine yakın fakat az da olsa 7800x3d daha iyi
Anakart olarak soket yorumu yapıcağım intelin lga1700 soketindeki son serisi bu yüzden yeni nesil bir işlemci almak istediğinizde mecburen anakartta değişmeniz gerekicek fakat amd nin bu sokette daha ilk serisi bir süre daha devam edicek
Ram olarak 32gb ikiside
SSD olarak benim attığım 2TB sizinkindeki 1tb
Ekran kartı biri 4070ti biri 4080 daha iyi
Kasa olarak üste 240mm destekleyen fakat acayip dar olan bir kasa ben o kasaya üst tarafa 240mm sıvı soğutucu takamadım benim attığım kasada üst tarafa 360mm destekliyor ve gayet geniş bir kasa.
Güç kaynağı sizinki 650w benim attığım 850w ve ATX 3.0 destekleyen bir güç kaynağı
Soğutucu olarak 360mm bir soğutucu sizin seçtiğinizden daha iyi performans verecektir.
Sonuca bakacak olursak sizin kasanın benim attığım teker teker farklı sitelerden alınan sistemden daha iyi olduğu 1 tane bile yön yok sadece marka isimlerine ve itopyanın gereksiz pahalı fiyatlarına para veriyorsunuz.

Hocam tavsiyeleriniz ve yardımınız için gerçekten çok teşekkür ederim fakat toplama konusundan dolayı İtopyadan almak istiyorum. Yoksa sizin sisteminiz daha ucuz ve daha yüksek performanslı bunu biliyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Hangi ilde yaşıyorsunuz ? Yakınınızda bir bilgisayarcı vesayre var mı ? Aradaki devasa fiyat farkına ve performans farkına sistem toplamayla uğraşmak kesinlikle değer.

KS

maxgod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hangi ilde yaşıyorsunuz ? Yakınınızda bir bilgisayarcı vesayre var mı ? Aradaki devasa fiyat farkına ve performans farkına sistem toplamayla uğraşmak kesinlikle değer.

Hocam bilgisayarı kendime toplamıyorum, arkadaşıma topluyoruz. Ankara'da ikametgah ediyor fakat esnaflara güvenmediği için esnafa kasa toplatmak istemiyor. Bu yüzden kasa kurulumunu yapacak firmalara bakıyoruz..

Ben yine de kendisiyle bi konuşayım sizin sisteminizi

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri