60.000 TL ve üstü 70 - 80 K Civarı Yeni PC Toplamamda Yardımcı Olabilirmisiniz

benim22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Intel , AMD
Ekran Kartı
MSI
Merhaba. Sizlerden bir ricam olacak. Ben bedensel engelli ve yatağa bağımlıyım. Vakit geçirmek için mecburen bütün gün pc başındayım. 2013 yılında bir pc toplatmıştım ama artık ömrünü tamamlıyor galiba. Pc parçaları hakkında bilgim yok denecek kadar az. Yeni bir pc ye ihtiyacım var. Bulunduğum ilde bir bilgisayarcıya tel ile sordum bana tutarın yüzde 15 ini kendime alırım dedi buda bana çok geldi.Acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? eğer bana bir liste yaparsanız ben internetten sipariş veririm kendim anlayan birine daha ucuz toplatırım. Eğer yardımcı olursanız nasıl bir pc istediğimi yazıyorum.

70.000 ile 80.000 tl arası bir bütçem var.

- Ben Adobe premiere pro ile zaman geçsin diye video düzenlemeri yapıyorum amatörce. Edit yaptığım videoları kullandığım pc çok yavaş yapıyor ve kasıyor. ben hızlı yapmasını istiyorum.

- Oyun oynarken ve sosyal medyalardan canlı yayın yaparken kasmadan sorunsuz yayın yapmalıyım

- En önemlisi sessiz ve ısınmayan ( sıvı soğutma olursa daha iyi olur fiyattan dolayı olmassada sorun değil ısınmasın yeter ) pc olmalı.

- Anakart Ve Ekran kartı MSI olmalı ( ekran kartı RTX iyi ise o olmalı min. 8 gb )

- Kasa üzerinde enaz 8 usb olmalı 3.1 3.2 falan , kasa ışıksız olmalı , ön tarafta kulaklık giriş yeri olmalı ve ön tarafta reset düğmesi olmalı

- 2 adet 4 TB lik hdd ( yazma ve okuma hızı yüksek olursa ii olur )

- Monitör , klavye mause var.

- İşlemci , ram , ssd vb. yani siz hangileri uygunsa bana bir liste yapma imkanınız olabilirse çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Merhaba. Sizlerden bir ricam olacak. Ben bedensel engelli ve yatağa bağımlıyım. Vakit geçirmek için mecburen bütün gün pc başındayım. 2013 yılında bir pc toplatmıştım ama artık ömrünü tamamlıyor galiba. Pc parçaları hakkında bilgim yok denecek kadar az. Yeni bir pc ye ihtiyacım var. Bulunduğum ilde bir bilgisayarcıya tel ile sordum bana tutarın yüzde 15 ini kendime alırım dedi buda bana çok geldi.Acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? eğer bana bir liste yaparsanız ben internetten sipariş veririm kendim anlayan birine daha ucuz toplatırım. Eğer yardımcı olursanız nasıl bir pc istediğimi yazıyorum.

- Ben Adobe premiere pro ile zaman geçsin diye video düzenlemeri yapıyorum amatörce. Edit yaptığım videoları kullandığım pc çok yavaş yapıyor ve kasıyor. ben hızlı yapmasını istiyorum.

- Oyun oynarken ve sosyal medyalardan canlı yayın yaparken kasmadan sorunsuz yayın yapmalıyım

- En önemlisi sessiz ve ısınmayan ( sıvı soğutma olursa daha iyi olur fiyattan dolayı olmassada sorun değil ısınmasın yeter ) pc olmalı.

- Anakart Ve Ekran kartı MSI olmalı ( ekran kartı RTX iyi ise o olmalı min. 8 gb )

- Kasa üzerinde enaz 8 usb olmalı 3.1 3.2 falan , kasa ışıksız olmalı , ön tarafta kulaklık giriş yeri olmalı ve ön tarafta reset düğmesi olmalı

- İşlemci , ram , ssd vb. yani siz hangileri uygunsa bana bir liste yapma imkanınız olabilirse çok sevinirim.

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun bunu duyduğuma üzüldüm. Umarım bir yolu varsa bulunup sağlık sorununuz çözülür. Bunun dışında monitörünüzü öğrenebilir miyim ? Eğer isterseniz 2tb m2 ssdli bir sistem yaparız+10tb harddisk alıp depolama sorununu çözeriz.

KS

benim22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ben monitör olarak mecburen samsung LCD tv kullanıyorum. çünkü pc yi kapatınca Tv olarakta kullanıyorum. hdd olarak 2 adet 4 5 ve ya daha üzeri ama ayrı olmalı. bir hdd ye düzenlediğim videoları diğerine çektiğim vid program veya müzik gibilerini koyacağım.ondan dolayı ayrı olmalı. ama 4 ve üzeri olursa daha iyi olur. ssd 512 veya 1 tb olursa ii olur. çok anlamadığım konular olduğu için sizlerrin yardımına ihtiyacım var.

JAV-Escuella

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53

Dostum Merhaba,

Şimdi belli bir bütçe vermişsin ama Anakart ve Ekran kartı neden özellikle MSI marka olmalı? Markadan markaya fiyatlar değiştiğinden sistemi toplarken belirlediğin fiyatın üzerinde çıkabiliriz.

Kasa üzerinde en az 8 usb girişi talep ediyorsun ama öyle bir kasa var mı bilemiyorum şuan. Anakartın arka tarafında usb girişi fazla olan bir anakart bulsam senin için sorun teşkil eder mi?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ben monitör olarak mecburen samsung LCD tv kullanıyorum. çünkü pc yi kapatınca Tv olarakta kullanıyorum. hdd olarak 2 adet 4 5 ve ya daha üzeri ama ayrı olmalı. bir hdd ye düzenlediğim videoları diğerine çektiğim vid program veya müzik gibilerini koyacağım.ondan dolayı ayrı olmalı. ama 4 ve üzeri olursa daha iyi olur. ssd 512 veya 1 tb olursa ii olur. çok anlamadığım konular olduğu için sizlerrin yardımına ihtiyacım var.
Bütçeyi 80k nın biraz üzerine zorlayabilirim derseniz 4080super ile bir şeyler yapabiliriz. Zorlayamam dersen 7800x3d+4070tis ile bir şeyler yapabiliriz. Kullandığın programlarda işlemci bazlı bir şey yapacak mısın ? Veya işlemciyi çokça kullanacak mısın ? Ona göre 7800x3d adobe programlarında iyi performans veremeyebilir. İntel tarafına bakabiliriz veya AMD tarafında 7900x vesayre bakabiliriz.

KS

benim22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçeyi 80k nın biraz üzerine zorlayabilirim derseniz 4080super ile bir şeyler yapabiliriz. Zorlayamam dersen 7800x3d+4070tis ile bir şeyler yapabiliriz. Kullandığın programlarda işlemci bazlı bir şey yapacak mısın ? Veya işlemciyi çokça kullanacak mısın ? Ona göre 7800x3d adobe programlarında iyi performans veremeyebilir. İntel tarafına bakabiliriz veya AMD tarafında 7900x vesayre bakabiliriz.
80 K üzerini zorlamam zor. işlemciyi çokça kullanacakmısın diye yazmışsınız ama bu konularda biilgim yok denecek kadar az. yeni pc de yapmak isdiklerimide bundan dolayı yazdımki sizin gibi üstadlar o isteklerime göre 80 k bütçeli bir pc konusunda bana yardım olsun diye. eğer tel ile görüşme imkanımız var ise daha iyi olabilir

Dostum Merhaba,

Şimdi belli bir bütçe vermişsin ama Anakart ve Ekran kartı neden özellikle MSI marka olmalı? Markadan markaya fiyatlar değiştiğinden sistemi toplarken belirlediğin fiyatın üzerinde çıkabiliriz.

Kasa üzerinde en az 8 usb girişi talep ediyorsun ama öyle bir kasa var mı bilemiyorum şuan. Anakartın arka tarafında usb girişi fazla olan bir anakart bulsam senin için sorun teşkil eder mi?
şimdi kullandığım pc de ilk önce anakart olarak gigabyt sonra asus takıldı ikiside sorun çıkardı ekran kartındada ilk asus sonra Nvidia takıldı onlarda sorun çıkardı. sonra hem anakart hemde ekran kartı msı yapında sorun kalmadı. 2013 yılıydı yanlız. şimdi belki onlarda sorun çıkarmaz ama sağlık durumumdan dolayı sorun çıkarmayan bir pc olsun istiyorum. usb 4 önde olursa gerisi arkada olursa fark etmez. ama enaz 2 tanesi 3.1 veya 3.2 önde olmalı. rahatsızlığımın vermiş olduğu bir takıntımda var :) lütfen böyle absürt istekleri tuhaf karşılamayın :)

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Herşeyden önce, çok geçmiş olsun.

Adobe premiere pro da ,hız ve güç için İntel almalıyız.Bi parçaları seçmeye çalışayım.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
66
fiyat yüksek belki daha düşürülebilecek bişeyler vardır fikir açısından ekliyorum
fiyat ince hesap fiyatı bu arada

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-05-17 181912.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-17 181912.png
    76.7 KB · Görüntüleme: 19

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Kullandığın programlar Intel bazlı olduğu için Intel ddr5 4080 veyahut 4070ti süper ile bir sistem tercih edebiliriz sana şuan müsait değilim ama bu akşam detaylıca bakıp atarım eğer İstanbul da değilsen toplama sistem senin için zor olur hazır daha mantıklı ve şuanki durumda toplama sistemlerde ciddi para tutuyor ben yinede iki türlü de sistem bakicam sana dediğim gibi müsait olunca atmış olurum zaten arkadaşlar da öneride bulunacaktır. Çok geçmiş olsun sevgiler selamlar 😊

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Şu zamanlar en uyguna sistem veren 2 site var. Gaming.gen ve gamegaraj. Şuanda gamegarajda 4070ti super yok, gaming.gen sitesinde de intel mantıklı sistem yok. Stok beklerseniz gamegarajdan 4070tis bakarız ya da
4080 çıkarsa bu var. HDD olarak şu olabilir
HDD yi 5tb+5tb olarak ikiye bölebiliyorsunuz.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
Bu bütçe 4070ti için fazla bence

Şu sistem yaptığım özelleştirme ile alınabilir HDD ise ayrı olarak alabilirsin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-17-23-03-30-429_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-17-23-03-30-429_com.android.chrome.jpg
    335.5 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
KS

benim22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Değerli arkadaşlar. Hepinize ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu önerdikleriniz arasından bi seçim yapmaya çalışacağım. Sağlıkla kalın sevgiler hoşçakalın

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Değerli arkadaşlar. Hepinize ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu önerdikleriniz arasından bi seçim yapmaya çalışacağım. Sağlıkla kalın sevgiler hoşçakalın
Rica ederim.
En son aklıma geleni de yazayım. İntelin,çoğu kişinin atladığı ,harika çocuk bi işlemcisi de, var.İntel 13500. 13600K ya yakın bi kas gücünde. Onun kadarda watt çekmiyor ve haliyle ısınmıyor.Sıcaklığı sevmediğini yazdığın,için.
https://www.akakce.com/islemci/en-u...-dort-cekirdek-1-80-ghz-fiyati,226642704.html 7125 tl.
https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,631489289.html 2192 tl.
Bu şekilde yaparsan, toplam ,67950 tl ye düşer.

KS

benim22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rica ederim.
En son aklıma geleni de yazayım. İntelin,çoğu kişinin atladığı ,harika çocuk bi işlemcisi de, var.İntel 13500. 13600K ya yakın bi kas gücünde. Onun kadarda watt çekmiyor ve haliyle ısınmıyor.Sıcaklığı sevmediğini yazdığın,için.
https://www.akakce.com/islemci/en-u...-dort-cekirdek-1-80-ghz-fiyati,226642704.html 7125 tl.
https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,631489289.html 2192 tl.
Bu şekilde yaparsan, toplam ,67950 tl ye düşer.
Çok teşekkür ederim. Bu önerdiklerinizden bi seçim yapmaya çalışacağım. İlginiz için teşekkür ederim. iyiki varsınız. Sağlıkla kalın hoşçakalın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri