Fiyat/Performans 7500F 7600Xt Sistem Çok Mu Pahallı?

Jokor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
7500F
Ekran Kartı
7600XT
Şimdi ben bu sistemi baya uzun süre kullanmak amaçlı aldım, yani ileride işlemci ve ekran kartını güncelleyeceğim.

Burada benim canımı sıkan tek parça RAM, patriot marka ne kadar güvenilir alınır mı sorun çıkarır mı?
Anakart ise ben bu anakarta gerekirse 9950X3D takacağım bunu düşünerek aldım, tabiki 9950X3D abartı biraz :D

Soğutucuda sıvı soğutma almadım çünkü bozulma pompa sorunu sıvının özelliğini kaybetmesi vs uğraşmak istemiyorum,
ayrıca daha güçlü bir işlemci taksam bile 6 borulu dual tower hava soğutucu yeterli olacağını düşünüyorum.

Başka öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum sizce bu sistem mantıklımı yoksa parayı boşamı harcamış oldum, tekrar söylüyorum ben bu sistemi sonuna kadar kullanacağım gerekirse 9000 serisi işlemci 6000 serisi kart takılacak.

Kasa:

Anakart:

İşlemci:

RAM:

Soğutucu:

Ekran Kartı:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Şimdi ben bu sistemi baya uzun süre kullanmak amaçlı aldım, yani ileride işlemci ve ekran kartını güncelleyeceğim.

Burada benim canımı sıkan tek parça RAM, patriot marka ne kadar güvenilir alınır mı sorun çıkarır mı?
Anakart ise ben bu anakarta gerekirse 9950X3D takacağım bunu düşünerek aldım, tabiki 9950X3D abartı biraz :D

Soğutucuda sıvı soğutma almadım çünkü bozulma pompa sorunu sıvının özelliğini kaybetmesi vs uğraşmak istemiyorum,
ayrıca daha güçlü bir işlemci taksam bile 6 borulu dual tower hava soğutucu yeterli olacağını düşünüyorum.

Başka öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum sizce bu sistem mantıklımı yoksa parayı boşamı harcamış oldum, tekrar söylüyorum ben bu sistemi sonuna kadar kullanacağım gerekirse 9000 serisi işlemci 6000 serisi kart takılacak.

Kasa:

Anakart:

İşlemci:

RAM:

Soğutucu:

Ekran Kartı:
Patriot guvenilir marka merak etmeyin

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
35k ama hani değecekse 40a kadar çıkabilir.
Bu bütçede amd ekran kartı alınmazki. 7600xt ile aynı güçte 4060ti ile bir sistem yapılabilir bu bütçeye çok rahat. 40a 4070 super sistem var 7600xt den çok çok daha iyi.
Bu sistem var mesela sizi üzecek 2 tane şey biri ram biri ssd. Onun dışında işlemci 7500f anakart 2 m2 ssd slotlu, sanırım 12 faz 90a diye hatırlıyorum baya iyi bir anakart. Soğutucunuz falanda var 7500f için yeterli. Ben olsam bunu alırdım ileride SSD ve RAM yükseltirdim. Sistem 39k bütçe 43k ya falan çıkıyorsa zaten ram falan seçebiliyorsun

KS

Jokor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Biostar anakart ne kadar güvenilir bilemiyorum :/ birde benim attığım msi 14faz bir hayli güçlü bir anakart 7950x de dahi oc kaldırıyor.
Ayrıca rami şimdi takmak istiyorum farklı ramler özellikle ddr5 de sorun çıkarabilir diye düşünüyorum.
Soğutucuda 7500f için yeterli ancak ilerde daha iyi bir işlemcide yeterli olacağını sanmıyorum, m2 de kötü ancak o çokda önemli değil.

Soğutucu anakart ram yükseltmesi yapınca sistem 45-46k oluyor buda bütçemi aşıyor ne yazık ki. 4060ti almaya çalışıcam bu sistemin yanına bakalım alacağım zaman fiyatlar ne durumda olacak.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
888
Biostar anakart ne kadar güvenilir bilemiyorum :/ birde benim attığım msi 14faz bir hayli güçlü bir anakart 7950x de dahi oc kaldırıyor.
Ayrıca rami şimdi takmak istiyorum farklı ramler özellikle ddr5 de sorun çıkarabilir diye düşünüyorum.
Soğutucuda 7500f için yeterli ancak ilerde daha iyi bir işlemcide yeterli olacağını sanmıyorum, m2 de kötü ancak o çokda önemli değil.

Soğutucu anakart ram yükseltmesi yapınca sistem 45-46k oluyor buda bütçemi aşıyor ne yazık ki. 4060ti almaya çalışıcam bu sistemin yanına bakalım alacağım zaman fiyatlar ne durumda olacak.
Elindekileri satıp yenisini alırsın zaten. 43k ya görsel ekledim ben olsam o şekilde alırdım.
4060ti olarak bu olabilir. Soğutucu kendi attığını alırsın ayrı olarak takarsın.

Ekli dosyalar

• 1707850245505.png
    1707850245505.png
    66.5 KB · Görüntüleme: 8
  • 1707850952093.png
    1707850952093.png
    71.4 KB · Görüntüleme: 8

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri