750w vs 650w PSU Karşılaştırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta gördüğünüz gibi. RTX 3060 sistem için 750w 80+ bronze güç kanağı ile 650w 80+ bronze güç kaynağı arasında çok fark hisseder miyim? 650w ile 750w arasında çok fark var mı? 3060 için 650w yeterli mi? Bilgili arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Eğer ileride sistem yükseltmeyi düşünmüyorsanız 650w da işlemcinizi bilmiyorum fakat ortalama bir RTX3060 sistemi besleyebilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu kullanacağınız PSUnun ne kadar kaliteli olduğudur. PSUlarda watt değeri ve 80+ benzeri verimlilik sertifikaları haricinde kaçak akım koruması gibi bir takım güvenlik önlemleri bulunur. Ucuz ürünlere kaçılması halinde bu tür önlemler olmadığından en ufak bir elektrik dalgalanmasında sisteminiz zarar görebilir.

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eğer ileride sistem yükseltmeyi düşünmüyorsanız 650w da işlemcinizi bilmiyorum fakat ortalama bir RTX3060 sistemi besleyebilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu kullanacağınız PSUnun ne kadar kaliteli olduğudur. PSUlarda watt değeri ve 80+ benzeri verimlilik sertifikaları haricinde kaçak akım koruması gibi bir takım güvenlik önlemleri bulunur. Ucuz ürünlere kaçılması halinde bu tür önlemler olmadığından en ufak bir elektrik dalgalanmasında sisteminiz zarar görebilir.
İşlemcide i5 12400f hocam. Marka olarak ya Asus tuf yada cooler master tercih edeceğim. Nedir bunlarıda hesaba kattığımızda düşüncelerin.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Sistem sıvı soğutma ve 2 tane ssd 2 tane hdd kullandığınızı varsayarak en ekstrem kullanımda 580w civarı bir şey çeker. En üst değer yani bu. 650w yeterli olacaktır.

Söylediğiniz marklara gelirsek, Cooler Master'ın bazı modelleri tercih edilebilir. Asus TUF PSUlar genel olarak iyi.

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistem sıvı soğutma ve 2 tane ssd 2 tane hdd kullandığınızı varsayarak en ekstrem kullanımda 580w civarı bir şey çeker. En üst değer yani bu. 650w yeterli olacaktır.

Söylediğiniz marklara gelirsek, Cooler Master'ın bazı modelleri tercih edilebilir. Asus TUF PSUlar genel olarak iyi.

Bu kasa ile gelen psu hocam cooler masterın psu su sıkıntı yaşar mıyım ? Yani sadece psu söylemedim kasa bunu sipariş etmiştim beraber geldi.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Eğer fotoğraflardaki gibi üstünde V650 takılıysa güzel ürünler. Ve bildiğim kadarıyla onları Seasonic üretiyor.

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eğer fotoğraflardaki gibi üstünde V650 takılıysa güzel ürünler. Ve bildiğim kadarıyla onları Seasonic üretiyor.
Anladım hocam sonuç olarak dediğim sistem ile 650w ile 750w arasında bir fark göremem ve sıkıntı yaşamam doğru mu ?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Eğer tek fark watt ise evet, ikisi de işinizi tam anlamıyla görecektir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasada Cooler Master MWE 650 Bronze v2 var ve OEM üreticisi belli değil. Yani Seasonic değil üreticisi. Ürün F/P fena sayılmaz. En kötü yanı üründe Çin malı kapasitörler kullanılıyor olması.

KS

Ridone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kasa ve PSU ayrı ayrı alınırsa daha sağlıklı seçimler yapılabilir. Ürün 3200 TL ve bu fiyatı hakketmiyor.
Hocam elimde bir tane gönderdiğim kasa mevcut 650w psu ile ekran kartı için bir FP sistem ile gelmişti o fiyattan almadım yani birde asus tuf gt301 kasa mevcut 750w tuf psu ile rtx 3060 sistem için. Birisini seçip diğerini satacağım mecbur. Hangisi ile devam etmeliyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri