7900Xtx Ekran Kartı Için Psu Bilgisi Lazım

FatihKıyaksı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar Sapphire 7900 XTX Nitro+ için aklımda 4 farklı marka model PSU var bunlardan hangileri 7900XTX için uygun pinliler yani hangileri biraz kafam karıştı ilk defa 3 pin güçlü kart montaj edeceğim henüz PSU satın almadım ama alacağım bu hafta bu yüzden bilgiye ihtiyacım var PSU şunlar 3 soket yeri için. hangisini alırsam içinden bana uygun kablo ve pin yeri olur. modüler psu ilk defa kullanacağım :)

-Thermaltake toughpower gf1 850w​

-Corsair RM850x SHIFT 850W​

-DeepCool PQ850M 850W​

-MSI MPG A850G Gen5 850W​

Ekli dosyalar

• power.jpg
    power.jpg
    228.5 KB · Görüntüleme: 7

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Msi modelini aldım 3080 için kullanıyorum, corsairde de sorun yoktu bu konuda. Hatta bunların hepsi uygun gözüküyor :) Deepcool u bilmiyorum psu olarak o yüzden diğerlerinden birini seçebilirsin bence

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Merhaba,
3 adet direkt 8 pin ekran kartı beslemesi açısından Güç kaynağı ve kablo desteği.
Bu konuda tecrübe sahibi değilim fakat AMD destek forumunda;

7900XTX PSU ÖNERİSİ şeklinde yazışmalar dikkatimi çekti. önerisi:
çözüm olarak belirtmişler:

[I]3 adet direkt 8 pin kablosu bulunan seasonic prime 850 gold'a benzer bir model arayın. 12vphwr 7900XTX ile çalışmaz. Güvende kalın, yangın tehlikelerinden kaçının. [/I]

Seçmenizde faydalı olabilir diye düşündüm.
Orjinal Link:

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Bak onu belirtmeyi unuttum. 3 adet direkt 8 pin yok benim bir uç boşta kalıyor. Bir problem yaratmıyor bu durum ama bilmekte fayda var tabi

KS

FatihKıyaksı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Msi modelini aldım 3080 için kullanıyorum, corsairde de sorun yoktu bu konuda. Hatta bunların hepsi uygun gözüküyor :) Deepcool u bilmiyorum psu olarak o yüzden diğerlerinden birini seçebilirsin bence
3080 8x3 pinli miydi hatırlamıyorum da yani asıl listeleme sebebim bunlardan birini kullanıp içerisinden çıkan kablolar yetiyor muyud çünkü anakart da 2 adet cpu kablosu istiyor ddr5 anakart

2 numara hariç diğer 3 ü olabilir
2 numaranın çıkışları arkada değil yanda eğer kasa uygun değilse sıkıntı olur
bu kasaya benzer kasan varsa 2 numara iyi olur
corsair den yana sıkıntı olacağını sanmıyorum alacağım kasa

RAIJINTEK ZOFOS Ultra​

Bunu alacağım

Merhaba,
3 adet direkt 8 pin ekran kartı beslemesi açısından Güç kaynağı ve kablo desteği.
Bu konuda tecrübe sahibi değilim fakat AMD destek forumunda;

7900XTX PSU ÖNERİSİ şeklinde yazışmalar dikkatimi çekti. önerisi:
çözüm olarak belirtmişler:

[I]3 adet direkt 8 pin kablosu bulunan seasonic prime 850 gold'a benzer bir model arayın. 12vphwr 7900XTX ile çalışmaz. Güvende kalın, yangın tehlikelerinden kaçının. [/I]

Seçmenizde faydalı olabilir diye düşündüm.
Orjinal Link:
bunlar işime yaraya bilir teşekkürler :) ancak uygulama olarak deneyim den bahseden yok sanırım yani şu güç kaynağını aldım şu kadar pini var gibisin den

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Evet hocam 8*3 pinli 3080, msi konuşacak olursak yetmeyeceğini sanmıyorum gen5 zaten

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri