8 saat sarj

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ben yeni telefon aldım sarıya taktım 5 dk felan kullandıktan sonra taktım sonra yeniden çıkarttım bi 20 dk felan sonra yeniden sarıya taktım bu telefon 8 saat şarkıda kalsa yine pil ömrü uzun olurmu

E

expert

Guest
aqa bitirip öyle tak kalsın kulanım ömrü uzuyor
şarjda iken kullanma

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sarjdayken kullanmıyorum ama alındığında ilk 8 saat şarkıda kalması kazınmış ben arada kullandım sonra taktım problem olurmu bana geldiğinde %70 şarkı vardi

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,156
Şarjdayken kullanırsanız Li-Po pillerde geri dönüşüm deşarj işlemi vardır. Bataryayı öldürürsünüz. Hangi akıllı telefonu kullanıyorsunuz ?

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
lg g4 kullanıyorum ve şarjdayken kullanmadım fakat ilk alındığında 8 saat şarj zorunluluğunu duydum aldım 5 10 dakika kullandım şarja taktım çıkardım 20 dk kullandım sonra tekrar taktım bu batarya ömrünü etkilermi ilk 8 saat önemliymişde

E

expert

Guest
ya yok sıkıntı değil istediğin gibi kullan dostum
pilin ömrü bitince git yenisini al

E

expert

Guest
sen takıl kardeşim yıllardır aynı şeyleri söylüyorlar

Hasan Topal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Telefon bataryalarında yani li-po ve li-ion piller benzer çalışma prensipleri vardır. Benim sana önerim telefonun şarjını yüzde 15'in altında tutmaman ve 2 ayda bir batarya kalibrasyonu yapmak için fulleyip tamamen boşaltana kadar kullanman. Bu şekilde bataryanın ömrünü uzatabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri