Soru 8Gb Ekran Karti Alinir Mi?

oRtam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hazır sistem alıcam fakat ekran kartının 8 gb olması beni düşündürüyor . Tek tek toplamaktan da anlamadığım için hazır sistem alıcam önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bütçem 23k

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
991
Hazır sistem alıcam fakat ekran kartının 8 gb olması beni düşündürüyor . Tek tek toplamaktan da anlamadığım için hazır sistem alıcam önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bütçem 23k
23k dan yukarı çıkmıyor mu ? Hangi sistem ? 1080p de 8gb sorun yaratmaz.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
991
sistem bu fakat ssd değişikli yapıcam ondan dolayı 23k ya çıkıyor bütcem de max 25k olur
Attığın sistemdeki güç kaynağı cidden kötü, eğer onu alıcaksan vento olan kasayı seç en az. 4060ti çıkar o bütçeye
Şuna xpg ram seçersin bide bütçe varsa 800tl ye Netac 1TB seçersin
Anakart markası hoşuna gitmezse msi seçersin

KS

oRtam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Attığın sistemdeki güç kaynağı cidden kötü, eğer onu alıcaksan vento olan kasayı seç en az. 4060ti çıkar o bütçeye
Şuna xpg ram seçersin bide bütçe varsa 800tl ye Netac 1TB seçersin
Anakart markası hoşuna gitmezse msi seçersin
knk kusura bakma anlamadığım için soruyorum şimdi 8gb ekran kartı ileri süreçte beni etkiler mi peki

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
knk kusura bakma anlamadığım için soruyorum şimdi 8gb ekran kartı ileri süreçte beni etkiler mi peki
Şu anda bile oyunlar çok vram istiyor büyük ihtimalle birkaç yıl daha götürür fakat her türlü etkiler

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
anladım kanka ne yapmalıyım rx tarafına yönelsem onunla alakalı hazır sistem bulamadım
Bu dlss şeyleri yüzünden zaten çıktı bu 8gb ekran kartı muhabbeti reis yoksa çoğu kart 12gb üretiliyordu bu 8gb olduğuna bakma kart gayet güçlü paran varken al ama iyi araştır öyle al daha iyi sistem bulabilirsin belki her geçen gün fiyatlar artıyor ben 1.5 yıl önce bütün her şey dahil kredi çekip aldım toplam 15k ödedim şimdi toplamaya kalksam 25-30k arası falan ediyor

KS

oRtam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu dlss şeyleri yüzünden zaten çıktı bu 8gb ekran kartı muhabbeti reis yoksa çoğu kart 12gb üretiliyordu bu 8gb olduğuna bakma kart gayet güçlü paran varken al ama iyi araştır öyle al daha iyi sistem bulabilirsin belki her geçen gün fiyatlar artıyor ben 1.5 yıl önce bütün her şey dahil kredi çekip aldım toplam 15k ödedim şimdi toplamaya kalksam 25-30k arası falan ediyor
teşekkür ederim knk senin bildiğin var mı güzel bi sistem benim bütcem 23 k ama monitörüm de yok 25 k ya çıkarsam kötü bi mönitör alıcam

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
teşekkür ederim knk senin bildiğin var mı güzel bi sistem benim bütcem 23 k ama monitörüm de yok 25 k ya çıkarsam kötü bi mönitör alıcam
Şu anki piyasayı hiç bilmiyorum reis bilindik sitelere bakabilirsin benim zamanımda gaminggen iyi fiyat veriyordu bir de ben şansıma pc hocasının fırsat pclerinden almıştım 9500tlye 2060 sistem vermişti şimdi sadece ekran kartının fiyatı sistemin fiyatına bedel o kadar uçtuki fiyatlar ne söylesem yalan olur

KS

oRtam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şu anki piyasayı hiç bilmiyorum reis bilindik sitelere bakabilirsin benim zamanımda gaminggen iyi fiyat veriyordu bir de ben şansıma pc hocasının fırsat pclerinden almıştım 9500tlye 2060 sistem vermişti şimdi sadece ekran kartının fiyatı sistemin fiyatına bedel o kadar uçtuki fiyatlar ne söylesem yalan olur
evet evet haklısın her şey çok zamlandı . ben pek anlamadığım için sana sorsam bu pcnin ne gibi eksikleri var bana söylermisin

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
991
evet evet haklısın her şey çok zamlandı . ben pek anlamadığım için sana sorsam bu pcnin ne gibi eksikleri var bana söylermisin
Hocam bundaki güç kaynağı çöp gidip vento 550w yapsan bide işlemci r5 5600 yapsan zaten 23.8k yapıyor. Bütçe çıkıyorsa 1000tl daha ekleyip 4060ti alabiliyorsun. 4060 alcaksanda şunu alırsın mesela

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Reis bileşen kıyaslama yapmak bana düşmez onu daha bilgili birisinden alsanız daha iyi olur ben kendime göre yorum yaparım ama yaptığım yorumlar yanlışta çıkabilir o yüzden bilgili birisinden yorum alırsanız sizin için daha iyi olur ama illa soracaksanız işlemci 5600 olmaması kötü ve psu da kötü ayrıca bence anakart bi tık daha yüksek olabilirdi ama onu koy bunu koy zaten 25k olur kasa

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri