Soru A1 Ehliyeti Almalımıyım.

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar 1.5 seneye yakındır feci bir motor hevesim var çevremde kullanan amcaoğullarım vs var beni felaket bir şekilde zehirlediler. ( anlarsınız zehiri aldım vs mevzusu) ve bende motor almak istiyorum fakat yaşım 17 ve şuanda istersem a1 ehliyeti alabiliyorum. ehliyet maliyeti 15K ya yakın tutuyor. motorsiklet alma isteğimde hem şehir içinde gezmek hemde şuanda 12. sınıf olduğum için okula ve kütüphaneye gitme isteğim. sizlerede bir sorayım dedim sizce ne yapmalıyım. öneriniz varmıdır.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,483
Merhaba arkadaşlar 1.5 seneye yakındır feci bir motor hevesim var çevremde kullanan amcaoğullarım vs var beni felaket bir şekilde zehirlediler. ( anlarsınız zehiri aldım vs mevzusu) ve bende motor almak istiyorum fakat yaşım 17 ve şuanda istersem a1 ehliyeti alabiliyorum. ehliyet maliyeti 15K ya yakın tutuyor. motorsiklet alma isteğimde hem şehir içinde gezmek hemde şuanda 12. sınıf olduğum için okula ve kütüphaneye gitme isteğim. sizlerede bir sorayım dedim sizce ne yapmalıyım. öneriniz varmıdır.
Senin yerinde olsam 1 sene daha bekler b ehliyet alirdim bildigim kadariyla b ehliyet a1 yerinede geciyor

KS

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Senin yerinde olsam 1 sene daha bekler b ehliyet alirdim bildigim kadariyla b ehliyet a1 yerinede geciyor
aynen öyle oluyorda ben bu sene alsam okula ve kütüphaneye giderim diye düşünmüştüm başka arkadaşlarada sordum dediler bekle seneye araba ehliyeti vs alırsan ztn 125e kadar motorda kullanabiliyorsun

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,483
aynen öyle oluyorda ben bu sene alsam okula ve kütüphaneye giderim diye düşünmüştüm başka arkadaşlarada sordum dediler bekle seneye araba ehliyeti vs alırsan ztn 125e kadar motorda kullanabiliyorsun
Bencede oyle yao bu yil icin bi cup vs al cok durdurmuyorlar zaten

tükenişler

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
256
arabanız varsa b al önce bunun yağmuru çamuru olur elbet motor da bir yere kadar b sınıfında 50cc kullanabiliyorsun zaten ileride onu ya çevirtirsin ya da sıfırdan a1 alırsın

alperents61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arabaya ailen zorluyorsa b ehliyetini bekle ama zorlamiyorsa hersey sana kalmissa bir yuva kurmayi heemn dusunmuyorsan A1 alabilirsin ama sonra 125 lik yetmiyor diyip A2 ehliyetine gececeksin sırf cc yukseltmek icin sonrada 250 lik alirsan aynisini diyeceksin yani uzayıp durur haberin olsun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri