Acer aspire e1-572g Touchpad ve Klavye sorunu

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Öncelikle cihazımı rutin kullanım sırasında klavye tuşları çalışmamaya başladı veya absürd bi şekilde saçma sapan şeyler yazmaya başladı... Ardından pc'yi resetledim. Farkettim ki tamamen arızalanmış sadece bazı tuşlar çalışıyor... O da ara sıra...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Bu zaman böyle kullandıktan sonra (Birkaç gün) toucpadde ilginç bir arıza meydana geldi...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Sol tık çalışmamaya başladı sağ tık ve diğer tüm işlevlerini yerine getirirken sol tık çalışmıyordu. Ve bir süre sonra yaklaşık 30-60 dk arası tekrar çalışmaya başlıyordu... Ayrıca cihazın uyarı ışıgı uyku moduna aldığımda sürekli yanıp sönüyor. Sizce problem nedir?[/font]

[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Dipnot: Garantisi arıza verdiği hafta bitmiş. Özellikle kontrol ettim. Teşekkür ederim...[/font]

[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Bu arada.. Hayırlı uğurlu olsun.. [/font]

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Cvp: Acer aspire e1-572g Touchpad ve Klavye sorunu

Yekkaplan' Alıntı:
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]İyi günler arkadaşlar... Yaklaşık 2 yıldır kullandığım cihazım Acer aspire e1-572g notebookum durduk yere arıza vermeye başladı...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Öncelikle cihazımı rutin kullanım sırasında klavye tuşları çalışmamaya başladı veya absürd bi şekilde saçma sapan şeyler yazmaya başladı... Ardından pc'yi resetledim. Farkettim ki tamamen arızalanmış sadece bazı tuşlar çalışıyor... O da ara sıra...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Bu zaman böyle kullandıktan sonra (Birkaç gün) toucpadde ilginç bir arıza meydana geldi...[/font]
[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Sol tık çalışmamaya başladı sağ tık ve diğer tüm işlevlerini yerine getirirken sol tık çalışmıyordu. Ve bir süre sonra yaklaşık 30-60 dk arası tekrar çalışmaya başlıyordu... Ayrıca cihazın uyarı ışıgı uyku moduna aldığımda sürekli yanıp sönüyor. Sizce problem nedir?[/font]

[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Dipnot: Garantisi arıza verdiği hafta bitmiş. Özellikle kontrol ettim. Teşekkür ederim...[/font]

[font=Georgia, 'Times New Roman', Times, serif]Bu arada.. Hayırlı uğurlu olsun.. [/font]

Sorun donanım arızası olarak görünüyor. Yani cihazın temas tarafında elektronik aksamlara akışı normal gerçekleşmiyor gibi görünüyor söylediklerinize bakacak olursak. Herhangi bir şekilde cihaz düşme, darbe veya sallantı şeklinde dış etkenlere maruz kaldı mı ? Sorun kendi kendine geçecek gibi görünmüyor o yüzden içinin açılıp incelenmesi gerekebilir.

Teşekkür ederiz, aramıza hoş geldiniz :)

KS

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hoşbulduk teşekkürler.. hayır sadece balkon sefasında çıktım ve olan oldu.. İşin ilginc tarafı şuan toucpad çalışmaya başladı .. klavyede pert oldu.. . akşama doğru tekrar arızalancak hissediyorm.. yarın tekrar düzelir.. Aslında acer cihazların genel sorunu bu olarak duymuştum.. bataryayı sökup firmwareyi sıfırladım o şekılde denedım... yine aynı sıkıntı yaptı..

OceanLaB' Alıntı:
Yekkaplan' Alıntı:

Sorun donanım arızası olarak görünüyor. Yani cihazın temas tarafında elektronik aksamlara akışı normal gerçekleşmiyor gibi görünüyor söylediklerinize bakacak olursak. Herhangi bir şekilde cihaz düşme, darbe veya sallantı şeklinde dış etkenlere maruz kaldı mı ? Sorun kendi kendine geçecek gibi görünmüyor o yüzden içinin açılıp incelenmesi gerekebilir.

Teşekkür ederiz, aramıza hoş geldiniz :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,137
Çok ilginç bana sanki hani hepimizin başına gelir ya, "bir entegrasyon kablosu değmez veya tutukluk yapar da veriyi düzgün iletemezsiniz hani" gibi geliyor temassızlık var gibi, eski usülü deneyin bir iki tane şaplak atın :)

KS

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yahu mesele mouse veya toucpad değil aslında.. bilgisayarcıyım diyipte çağresiz kalmak.. anlayamazssınız.. :))

SinanAk

Administrator
Admin
Tepki
24
Tam garantisi bitince bilgisayarda arıza çıkmaya başladıysa sende "Kasıtlı Eskitme" mağdurusun. Günümüzde hemen hemen her ürüne bilerek üreticiler tarafından yapılan donanım süresine ömür koyma işlemi herkesin başına gelir. Dedelerimizin ninelerimizin evladiyelik eşyaları tıkır tıkır çalışırken yeni ürünlerin bozulması tesadüf mü ? Kasıtlı eskitmeyi en iyi anlatan The Light Bulb Conspiracy belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.

KS

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
çok haklısın hocam aslında düşünmedim değil bunu.. önerin için sağol filme göz atıcağım :)
elimizden hiçbişey gelmiyor ne yazikki..

Mehmet Ali Topçu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yekkaplan' Alıntı:

Dostum Bende'de Toshiba Laptop Var bende'de Klavyede a,n,b, gibi tuşlar çalışmıyor bir ara bu laptopun kendine ait faresi yani toucpad mi ne işte onun adı ayarlarına girerek bir iki kere oynadım çalışmaya başladı istersen yardım ederim

asoner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle sistemi yeniden kur eğer sitemin Win 8, 8.1 veya 10 ise bazı marka ve model notebooklarda güncellemeden kaynaklı olarak bahsetmiş olduğun problem benim başıma yaklaşık 6 ay kadar önce Toshiba'nın yeni seri ürünlerinden birinde Windows8 işletim sisteminde geldi. Usb klavye yardımıyla sistemi fabrika ayarlarına aldım. Toshiba ile görüştüğümde Kullanıcı kaynaklı donanım arızası olduğunu söylemişlerdi. Sistemi sıfırladıktan sonra güncellemeleri denetledim. Klavye ve touchpad'e ait güncelleme dosyalarını internette arattım. Birçok kişi aynı problemi yaşamış. Eğer böyle bir sorun değilse teknik servise götürmen gerekebilir.

E

expert

Guest
merhaba öncelikle laptapın klavyesinin pinlerini çıkarıp hava ile temizleyin daha sonra takılan yuvayı inceleyin herhangi bir problem var mı yok mu diye çözüm olmasa klavye veya harici alınız tşk eder iyi günler dileriz teknik servis cevabıdır :)

KS

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evet evet... klavye pinin temizlemeyi denedim.. fakat bi sonuç alamadım.. sorun yazılımsal değil arkadaşlar cunku bır cok defa format atıp temız kurulum yaptım bıos guncelledım hatta firmware bile sıfırladım.. güç sorunu olabılırmı dıye dusunuyorum bi o seçenek kaldı.. yarın güvendiğim bi donanımcıya vereceğim sonuçları yazarım .. saolun :)

E

expert

Guest
Elimiz ulaşmadığı için anca bu kadar oluyor
Rica ederiz

asoner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki ya batarya takılı değilken denedin mi düşük bir ihtimal ama bazen ömrü dolmaya yakın bataryalar bu tip problemlere sebep olabiliyor.

KS

Yekkaplan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet denedim.. Yabancı forumlarda sıkıntının bataryadan kaynaklı olduğu  bi süre sonra entegreleri bozduğunu söylüyorlar.. Geleneksel Acer sıkıntısıymış... Bakıcağız artık..
Aslında iç donanım birimlerini test edebilceğim bi yazılım öneriniz varmı ? ..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri