🚨AciL Bilgisayara Trojen bulaştı🚨

Yns0510

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese Merhaba bilgisayarıma taktığım bilgisayarıma flash bellekten trojan bulaştı ve sonra bilgisayarımı yeniden baslattigimda anakartin logosunda klavyem ve mouse çalışıyor biosa girerekde test ettim lakin masaüstüne geldiğinde hiç biri calismiyor acil destek format atmadan nasıl halledebilirim birde F8 ile güvenlik mod açamıyorum çünkü logo geldiğinde bu gigabyte anakarttinda yok gostermiyorda bilgisi olan varmi güvenlik modu nasil acicam
20221222_000231.jpg

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Format çoğu olaya kesin çözümdür .Trojen vb. virüslerden format sonrası eser kalmaz.

Cihazın kontrolünü ele geçirmek, kullanıcı verilerini süzmek ve saldırgana göndermek, etkilenen sisteme diğer zararlı yazılımları indirmek ve çalıştırmak ve diğer birçok kötü amaç için kullanılırlar. Yani baya bir zararlı bir virüs.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
495
Trojen bulaştığını nasıl anladığınız? (belki de bulaşmamıştır)

Antivirüs ile tarama yapmış mıydınız?

Yapmadıysanız Kaspersky Total Secury, Bitdefender T.S., Malwarebytes T.S. deneme sürümleriyle (daha önce kullandıklarınızın deneme sürüm hakkı bitmiş olabilir, içlerinden birisiyle) bilgisayarı TAM TARAMA yapınız. Virüs bulursa temizler zaten.

Son düzenleme:

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Herkese Merhaba bilgisayarıma taktığım bilgisayarıma flash bellekten trojan bulaştı ve sonra bilgisayarımı yeniden baslattigimda anakartin logosunda klavyem ve mouse çalışıyor biosa girerekde test ettim lakin masaüstüne geldiğinde hiç biri calismiyor acil destek format atmadan nasıl halledebilirim birde F8 ile güvenlik mod açamıyorum çünkü logo geldiğinde bu gigabyte anakarttinda yok gostermiyorda bilgisi olan varmi güvenlik modu nasil acicam Ekli dosyayı görüntüle 13037
Trojan truva atıdır , sisteminizi bu hale getiremez yani bunun trojan ile hiçbir alakası yok kendim bu işlerle uğraşıyorum , trojan sadece bilgilerini şifrelerini çalar ve kalitesine göre pcni kontrol etme ihtimalleri varki buna da zaten uğraşmıyorlar yani pcne farklı birşey olmuş farklı bir virüs girmiştir.

KS

Yns0510

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekkürler yorumlarınız için lakin bilgisayarımda klavye ve mouse devre dışı olduğu için birsey yapamıyorum ama Güvenli modda acabilsem düzeltebilirim ama resimde gördüğünüz gibi açamıyorum bu anakartta sistem başlatırken klavye calisiyor lakin F8 bu anakarta yok nasıl açabilirim bilgisi olan varmı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri