Aeon Sisteme Aldığım Akasa Soğutma

1sop3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba sayın forum kullanıcıları,
İlk defa bilgisayar topluyorum ve Pchocasının hazır sistemi qp aeon aldım. Yanına Akasa Soho 360 Dusk Edition AIO sıvı soğutucu aldım. Yaşadığım sorun, soğutucunun pompasından çıkan 3 pin bağlantıyı Asus Prime b-650m-k anakartta nereye takacağımı bilmiyorum. Takmam gereken 1 adet 4 pin fan bağlantısı, 1 adet 3 pin pompa bağlantısı ve 1 adet RGB bağlantısı var.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İyi günler.

1000043047.jpg

KS

1sop3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şunu da ekleyeyim: bu SATA dönüştürücüsü de mevcut ve 3 pin pompa bağlantısına takılabiliyor. Ama anakartta uygun giriş yeri bulamadım. Sata soketleri bunun yarısı büyüklüğündeydi.
1000043065.jpg

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Merhaba,
Sizin anakart:
Asus Prime b-650m-k anakartta
Fan ve Soğutma ile ilgili
1 x 4-pin CPU Fan başlığı
2 x 4 pimli Kasa Fanı başlıkları

SOHO da bulabildiğim özellikler:
Bu pompa ve rgb sinin soket özellikleri
  • CPU soğutucu/pompa:
    Taban plakası malzemesi: Bakır
    Bağlantılar:
    1x 3-pin fan (pompa kontrolü) Bunu CPU FAN soketine takabilirsiniz. Önce manueli indirip bakın)
    1x 3-pin RGB (5V)
Bu da radyadördeki fan soket özellikleri:
Fanlar:
Tip: 2x 120mm ARGB (4-pin PWM / 3-pin ARGB)

Diğer bağlantılarla ilgili kutu ile gelen fan çoklayıcılar. Birde ARGB kontroller varmış sanıyorum. Bunların bağlanış şekli:

Buradaki sayfanın SUPPORT sekmesi ordan maunueli indirebildiniz mi? Resimli anlatım var.

Screenshot_5.png

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
KS

1sop3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Chat gptye sordum pumpı CHA_FAN'a, radyatör fanlarını CPU_FAN'a, RGB'yi RGB_HEADER'a bağla dedi. Sizce doğru mudur?
1000043067.jpg

KS

1sop3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar, bahsettiğim gibi bağladım ve CHA_FAN1'i BIOS ayarlarında sabit %90 hız yaptım. Pump fanın sabit ve yüksej hızda çalıştırılması gerektiğini okudum. Haber bekleyen, merak eden ve benzeri sorun yaşayan arkadaşlara bilgi niteliğinde olsun. Cpu Burner testinde 7800x3d 85 derece maks ve spiderman remastered very highda maks 70 derece aldım.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri