Almam Mantıklı Mi? Sizce

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Arkadaşlar, Ben 500GB SSD kullanıyorum '' Grafik Tasarım ve Yazılım Dosyalarım '' Var maalesef 500Gb yeterli olmuyor bana daha doğru bilgisayarımı yavaşlatıyor düşündüm ki bende
'' 1Tb veya 2Tb SSD ' de '' alayım dedim lakin pek emin olmadım bu durumdan tam olarak ne? yapmam lazım. Tabi hepsi bilgisayarda kayıtlı değil yarısından çoğu '' Onedrive '' Depolama alanında.

3.500 Görsele yakın fotoğraf ve yaptığım tasarımlar var.
2.500'e yakın dosyalar mevcut.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Sadece arşiv için hdd yeterli. Üstünde sürekli işlemler yapılacaksa ssd sizin daha çok işinizi görecektir. Onedrive sürekli başka yerde kullanmanız ya da göstermeniz gereken dosyaları koyabilirsiniz.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Sadece arşiv için hdd yeterli. Üstünde sürekli işlemler yapılacaksa ssd sizin daha çok işinizi görecektir. Onedrive sürekli başka yerde kullanmanız ya da göstermeniz gereken dosyaları koyabilirsiniz.
Gb olarak bir fikrin var mi? Kardeşim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Arkadaşlar, Ben 500GB SSD kullanıyorum '' Grafik Tasarım ve Yazılım Dosyalarım '' Var maalesef 500Gb yeterli olmuyor bana daha doğru bilgisayarımı yavaşlatıyor düşündüm ki bende
'' 1Tb veya 2Tb SSD ' de '' alayım dedim lakin pek emin olmadım bu durumdan tam olarak ne? yapmam lazım. Tabi hepsi bilgisayarda kayıtlı değil yarısından çoğu '' Onedrive '' Depolama alanında.

3.500 Görsele yakın fotoğraf ve yaptığım tasarımlar var.
2.500'e yakın dosyalar mevcut.

eğer sadece depolama içinse hdd daha uygun ve daha ucuz kesinlikle hdd alın ama yok uygulamada atıcam içine hızlı çalışması lazım falan diyorsanız m2ssd 1 tb yada ssd 2 tb alın derim okuma yazma değerlerinede dikkat edin

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam almışken en az 1TB alın da ilerleyen zamanda kafanız rahat olsun. Bütçenize de bağlı tabi.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Gb olarak bir fikrin var mi? Kardeşim.
Hdd alacaksanız 2 tb gibi rahat olur. Zaten genelde uzun ömürlü ve dosya kurtarma ihtimaliniz bulunuyor. Ssd için fiyatlar çok artığı için 1 tb daha makul geliyor.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
1 tb hali bile 700 tl oda alınabilir yani
ama sizin yerinizde olsam bunu alırım 300 400 tl farkla 1 tb daha geliyor

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Hocam almışken en az 1TB alın da ilerleyen zamanda kafanız rahat olsun. Bütçenize de bağlı tabi.
Evet bende öyle düşündüm. Ama almam mantıklı mi? diye düşündüm.

1 tb hali bile 700 tl oda alınabilir yani
ama sizin yerinizde olsam bunu alırım 300 400 tl farkla 1 tb daha geliyor
500GB Bir kenarıya birak hocam çünkü 3 ay'da 120GB yakin yer gidiyor bende maalesef.

Hdd alacaksanız 2 tb gibi rahat olur. Zaten genelde uzun ömürlü ve dosya kurtarma ihtimaliniz bulunuyor. Ssd için fiyatlar çok artığı için 1 tb daha makul geliyor.
1TB olabilir evet.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri