ALT + R'den RSR Aktif Olmuyor

ozcx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar,

Ekran kartım RX 6500XT. hiçbir oyunda Alt+R den menü gelmiyor. Sürücüyü sildim tekrar kurdum. En güncel hali var. CS GO gibi oyunda dahi çıkmıyor menü. Nedir sorun anlamıyorum? Win 11 sistemim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar, görseldeki adımları takip edin belki ayarları uygulama üzerinden yapmayı unutmuşsunuzdur.

Öncelikler AMD Software'den Performans - Ölçümler sayfasına gelin

1653309521404.png

Ardından sağ taraftaki barda Katmanlar'ı seçin.
1653309616649.png

Son olarak da Ölçümler Katmanını Göster butonunu etkin hale getirin.
1653309709574.png

Bu ayarlar zaten yapılı durumdaysa eğer geri kalanı arkadaşlarımızın bilgilerine bağlı.

vegaop

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Driver'ın son sürümse Radeon programından Süper Çözünürlük kısmını aktif ettikten sonra RSR'ın çalışması için oyun çözünürlüğünü düşürmen lazım. Ondan sonra otomatik olarak çalışıyor RSR.

Ör:
Yazılımdan RSR'ı aktif et
Oyuna gir, 1080P monitör kullanıyorsan oyunun çözünürlüğünü 1280x720 veya 1600x900'e çek
RSR kendiliğinden otomatik aktifleşiyor.

RSR'ı önce masaüstünden yazılıma girerek aktif edip, daha sonra oyuna girmen gerekiyor. Oyun esnasında RSR aktif edilmiyor diye biliyorum.

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Driver'ın son sürümse Radeon programından Süper Çözünürlük kısmını aktif ettikten sonra RSR'ın çalışması için oyun çözünürlüğünü düşürmen lazım. Ondan sonra otomatik olarak çalışıyor RSR.

Ör:
Yazılımdan RSR'ı aktif et
Oyuna gir, 1080P monitör kullanıyorsan oyunun çözünürlüğünü 1280x720 veya 1600x900'e çek
RSR kendiliğinden otomatik aktifleşiyor.

RSR'ı önce masaüstünden yazılıma girerek aktif edip, daha sonra oyuna girmen gerekiyor. Oyun esnasında RSR aktif edilmiyor diye biliyorum.
Arkadaşımız Ölçümler Katmanını RSR ile karıştırmış sanırım.

KS

ozcx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam sen bir dahisin. uygulama karmanını aktif edince ALT + R tuşu ile gelen menude aktif oldu. demek mevzu buymuş. bende obs ile ayarları görmeye çalışıyordum (pencere yakalayarak). şimdi tam oldu. emeğine sağlık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri