Amazon TR üzerinden Amazon Germany Vergi durumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Amazon TR üzerinden satıcısı Amazon Germany olan bir ürün aldığımda ödeme ekranında son vergi durumu görünüyor. Ödemeyi yapıp aldıktan sonra ürün için tekrar vergi öder miyim?

150 € muhabbetinden haberiniz vardır. Ekran kartı almak istiyorum. Atıyorum amazonda son ekranda 20k ödedim. Tekrar vergi çıkar mı?

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Amazon TR üzerinden satıcısı Amazon Germany olan bir ürün aldığımda ödeme ekranında son vergi durumu görünüyor. Ödemeyi yapıp aldıktan sonra ürün için tekrar vergi öder miyim?

150 € muhabbetinden haberiniz vardır. Ekran kartı almak istiyorum. Atıyorum amazonda son ekranda 20k ödedim. Tekrar vergi çıkar mı?
Hayır ödemezsin. Ben Amazon Japonyadan ekran kartı almıştım Amazon vergiyi önden aldıydı 1 haftada direk kapıma geldi hatta 8 dolar vergi iadesi yaptı fazla aldığı için. Eğer ki önden alınan vergiden fazla vergi çıkarsa gümrükte onuda Amazon karşılıyor. İçiniz rahat olsun direk ödemenizi yapın ve ürünün kapınıza gelmesini bekleyin. :)
Edit: Amazon tüm ülke vergilerini son kurallarına göre uyguluyor. Bilginiz olsun. O yüzden sıkıntı yok. Hatta İtalya'dan daha yeni Casio saat bile aldım. Almanyadan Diesel parfüm aldım yine Amazondan hiçbirinde de sorun çıkmadı. :)
Kafanıza takılan birşey olursa yine bana sorabilirsiniz çok alışveriş yaptım yurt dışı Amazondan. :)

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Hayır ödemezsin. Ben Amazon Japonyadan ekran kartı almıştım Amazon vergiyi önden aldıydı 1 haftada direk kapıma geldi hatta 8 dolar vergi iadesi yaptı fazla aldığı için. Eğer ki önden alınan vergiden fazla vergi çıkarsa gümrükte onuda Amazon karşılıyor. İçiniz rahat olsun direk ödemenizi yapın ve ürünün kapınıza gelmesini bekleyin. :)
Edit: Amazon tüm ülke vergilerini son kurallarına göre uyguluyor. Bilginiz olsun. O yüzden sıkıntı yok. Hatta İtalya'dan Casio saat bile aldım. Almanyadan Diesel parfüm aldım yine Amazondan hiçbirinde de sorun çıkmadı. :)
Kafanıza takılan birşey olursa yine bana sorabilirsiniz çok alışveriş yaptım yurt dışı Amazondan. :)
Tabi kendi amazon satması daha ii.
Yoksa sikinti olabilir!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri