AMD driver ve darboğaz.

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
İyi geceler dostlar. Biraz önce AMD driverımı keyfi olarak yükselttim son WHQL olana. NFS HEAT oynarken takılmalar oldu. Gpu kullanımı 98lerden 70lere kadar düştü, az bir süre takıldı oralarda. Sistemim rx 6700 ile 5600 öyle darboğaz hiç hissetmemiştim şimdiye kadar. Driverdan kaynaklı bu kadar darboğaz olur mu ? Şimdi eski drivera döndüm takılmalar başta bi oldu sonrasında 1-2 kere daha. Bu sefer de 80lere kadar düştü.

Bahsetmemişim 1080pde oynuyorum.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İyi geceler dostlar. Biraz önce AMD driverımı keyfi olarak yükselttim son WHQL olana. NFS HEAT oynarken takılmalar oldu. Gpu kullanımı 98lerden 70lere kadar düştü, az bir süre takıldı oralarda. Sistemim rx 6700 ile 5600 öyle darboğaz hiç hissetmemiştim şimdiye kadar. Driverdan kaynaklı bu kadar darboğaz olur mu ? Şimdi eski drivera döndüm takılmalar başta bi oldu sonrasında 1-2 kere daha. Bu sefer de 80lere kadar düştü.

Bahsetmemişim 1080pde oynuyorum.
Amd tarafında driver ile bu sorunlar olabiliyor. Ddu ile silip tekara sizin stabil kullandığınız versiyonu yüklemeyi deneyin. Eski driver dosyaları tam silinmeden yüklenmişse, sorun devm ediyor olabilir.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Dün gece eskisine döndükten sonra bile devam etti hocam. AMD cleanup ile temizledim driverı.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Dün gece eskisine döndükten sonra bile devam etti hocam. AMD cleanup ile temizledim driverı.
Hocam anlattığınız durumda tek değişken driver ve tüm sorunlar onula başlamış. Bir daha ddu ile silip denemek işe yarayabilir. Farklı bir şey yaptıysanız, aklınıza gelen bir şey varsa ona göre öneri sunmaya çalışayım.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Farklı herhangi bir şey yapmadım hocam. Driver işini çözmeye çalışırım fakat aklıma takılan darboğaz oldu. Hiçbir sorun olmadığını varsayalım. Bu kadar darboğaz olur muydu? 2k kartı olarak geçiyor ama çok performanslı bulmuyorum diğer 2k kartlarına göre.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri