AMD İşlemci Için Hava Soğutma

Engin147

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar Amd ryzen 5 5600 işlemcim için hava soğutma için 2 model var aklımda aynı fiyat bandında sizce hangisi alınır.

Bu ikisinde game master modelini beğendim argb olmasıda artı alanlarda memnunmuş sizce hangisini tercih etsem daha iyi olur

Muhammed Hamza Bayık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar Amd ryzen 5 5600 işlemcim için hava soğutma için 2 model var aklımda aynı fiyat bandında sizce hangisi alınır.

Bu ikisinde game master modelini beğendim argb olmasıda artı alanlarda memnunmuş sizce hangisini tercih etsem daha iyi olur
Hocam benim tavsiyem dark ürünlerine yönelmeniz olacak. Tasarım olarak gamemaster güzel olsa da dark daha kalitelidir. Bu modeli de öneririm:

KS

Engin147

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam benim tavsiyem dark ürünlerine yönelmeniz olacak. Tasarım olarak gamemaster güzel olsa da dark daha kalitelidir. Bu modeli de öneririm:
Dark freezer x123 duo çift fanlı daha iyi olur diye düşünüyorum 4 bakır borusuda var X127 de aynı şekilde dark alcm eğer bu şekilde tavsiye edysnz

Muhammed Hamza Bayık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dark freezer x123 duo çift fanlı daha iyi olur diye düşünüyorum 4 bakır borusuda var X127 de aynı şekilde dark alcm eğer bu şekilde tavsiye edysnz
Hocam fan ve blok boyutu olarak x127 daha büyük olduğu için daha iyi soğutma sağlayacağını düşünüyorum. Ama yine de son karar size kalmış. Bu paraya x123 de x127 de üzmez.

KS

Engin147

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam fan ve blok boyutu olarak x127 daha büyük olduğu için daha iyi soğutma sağlayacağını düşünüyorum. Ama yine de son karar size kalmış. Bu paraya x123 de x127 de üzmez.
Fan ve blok boyu büyük olan X127 tek fanlı olmasına rağmen x123 duo dan daha mı iyi performans verir dysnz

KS

Engin147

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Devrim yaşarsınız muhtemelen. Sizi üzmeyecek bir soğutucu.
Kral dark X127 220w tdp değeri varmış benim şu an kullandığım psu 600w 80+
İşlemci AMD Ryzen 5 5600
2x8 16 ram
Asus rtx tuf 3060 ti 8gb gddr6x ekran kartı var sence bu psu kaldırırmı bu kule tipinin verdiği w değerini

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Kral dark X127 220w tdp değeri varmış benim şu an kullandığım psu 600w 80+
İşlemci AMD Ryzen 5 5600
2x8 16 ram
Asus rtx tuf 3060 ti 8gb gddr6x ekran kartı var sence bu psu kaldırırmı bu kule tipinin verdiği w değerini
Soğutucularda TDP diye yazan rakam, o soğutucunun , watt cinsinden ne kadar ısıyı karşılıyabileceği,daha doğrusu soğutabileceği ,demektir.

Yani senin powerin ile falan bi alakası yok.

Yalnız konu açılmışken, o soğutucunun 220 watt TDP basması mümkün değil.

Dünyanın en üstün hava soğutucusu sayılabilecek, Noctua NH D15 ,ancak o rakamı yakalıyabiliyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri