AMD Stok Soğutucu Sökme

Nazmi.n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İyi forumlar. AMD nin stok soğutucusunu sökmek için ana kartı çıkarmam lazım mı acaba. Bilenler varsa söyleyebilir mi?

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Stok soğutucusunu sökmek için kasanızın önce hem sağ, hem sok panelini açın-sökün.
Kasayı yan yatırdığınız yere havlu gibi bir şey serin.(vidaları açtığınızda, vidaları tutan arkadaki minik parça düşecek. Eğer ahşap yada cam bir yere koyduysaniz cizebilir zemini. O yüzden havlu serip yapiyorum.
Ardından mümkünse, olabilecek kazaları indirgemek için ramleri çıkartmanızı öneririm. Son olarak vidaları klik diye bir sert ses duyana kadar boşa çevirin. Bunu tüm vidalara uygulayın.Vidaların hepsini boşa aldıktan sonra ASLA SOĞUTUCUYU KENDİNİZE DOĞRU ÇEKMEYİN!. Hafif hareketlerle önce sağa, sonra sola ardından ufak ufak hareketlerle sağ sol yapın. Eğer dönmüyorsa asla zorlamayın. Termal macun ile soğutucu işlemcinize yapışmış olabilir. biraz daha deneyin. Halen oynatamıyorsanız vidaları tekrar sıkın, bilgisayarı kullanacağınız şekilde ayarlayın. İşlemciniz biraz ısınabilecek kadar 10-15 dakika bilgisayarda işlem yapın. Ardından dediklerimi tekrarlayın. Kendinize doğru çekerseniz işlemci soğutucuya yapışarak gelebilir, yapıştıktan sonra bir ihtimal yere düşebilir. Hatta pinleri yamulabilir..
Soruna cevap vermem gerekirse, anakartı sökmene gerek yoktur. 👍

Son düzenleme:

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
İyi forumlar. AMD nin stok soğutucusunu sökmek için ana kartı çıkarmam lazım mı acaba. Bilenler varsa söyleyebilir mi?
Kardeşim ben sokturttum dikkatli yaptır işlemi bilgisayarım şuan kendi kendine açılıp kapanıyor. Gerçekten pişman oldum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri