Anakart Boot Işığı Yanması Whea Uncorrectable Error

kayraflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar bayadır bu ssorunu çözmeye çalışıyorum sistemim daha yeni ve oyun oynarken bi video izlerken bi şey indirirken oyun oynarken oyun donuyo ve alt tab vs atamıyorum ve pc bi anda whea uncorrectable error veriyo ram değiştim sorun gene aynı bu sefer bios açıldığında mavi ekran sonrası anakartta boot ışığı beyaz yanıyodu ve m2 ssd yuvam boş gözüküyodu ve biostan çıktğımda windowsa gelmiyodu anca kasanın kapama tuşuna basıp geri açtığımda windowsa girebiliyorum birde arada saçma internet kesintilerine sahibim discordta pingim bi andda 5000 ms olyuo arkaadşlarım beni duyamıyo internetli oyunlarda oyun kessiliyo ama ben onları duyabiliyorum bu da çok garip bi olay şimdiden yardımlarınız için teşekkürler umarım yardımcı olursunuz
işlemci Intel(R) Core(tm) i7-9700F CPU @ 3.00GHz, 3000 MHz, 8 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.
Temel kart ürünü B360M Bazooka (MS-7B24)
Ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2070.
ssd:KIOXİA EXCERIA SSD

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,115
merhabalar bayadır bu ssorunu çözmeye çalışıyorum sistemim daha yeni ve oyun oynarken bi video izlerken bi şey indirirken oyun oynarken oyun donuyo ve alt tab vs atamıyorum ve pc bi anda whea uncorrectable error veriyo ram değiştim sorun gene aynı bu sefer bios açıldığında mavi ekran sonrası anakartta boot ışığı beyaz yanıyodu ve m2 ssd yuvam boş gözüküyodu ve biostan çıktğımda windowsa gelmiyodu anca kasanın kapama tuşuna basıp geri açtığımda windowsa girebiliyorum birde arada saçma internet kesintilerine sahibim discordta pingim bi andda 5000 ms olyuo arkaadşlarım beni duyamıyo internetli oyunlarda oyun kessiliyo ama ben onları duyabiliyorum bu da çok garip bi olay şimdiden yardımlarınız için teşekkürler umarım yardımcı olursunuz
işlemci Intel(R) Core(tm) i7-9700F CPU @ 3.00GHz, 3000 MHz, 8 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.
Temel kart ürünü B360M Bazooka (MS-7B24)
Ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2070.
ssd:KIOXİA EXCERIA SSD
RAM'in slotunu değiştirip dener misin?
Ek olarak: BIOS'u fabrika ayarlarına döndür.

KS

kayraflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KS

kayraflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bios pilini çıkar tak yaptım yani mantıken sıfırlamak olmuyo mu birde 3 slot 24 gb

ram slot değiştirmeyi denemiştim ayrıca gene çözülmedi onla alakalı olduğunu düşünmüyorum
az önce oyun indirdim mavi ekran yemeden ekran kilitlenmeden önce ağ da mbps de sıkıntı yok ama disk değerleri düşmeye başlamıştı ben sorunun ssd olduğunu düşünüyorum yanlış mıyım bilmiyorum emin değilim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri