Anakart Işlemci Kasa Uyumluluğu

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhabalar arkadaşlar ben bi anakart alıcam

Bunu düşünüyorum sizce nasıl ve şuan bende asus prime b550 m k var bununla aynı boyuttamı kasaya uyarmı bilmiyorum harici bişeyi varmıdır ve buna r7 5800x3D alıcam işlemci olarak onun fiyatinda daha iyi bi işlemci varsa öneri alabilirim 8500 9000 bandında fazla çıkmak istemiyorum ekran kartım da rx 6800 xt önerisi v.s olan varmıdır bunla uyumlu olurmu yardım ederseniz sevinirim.

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Öncelikle kasanızı öğrenebilir miyim daha çok yardımcı olabiliriz ve alıcağınız anakart am5 soket destekliyor sizin alıcağınız işlemci am4

Merhabalar arkadaşlar ben bi anakart alıcam

Bunu düşünüyorum sizce nasıl ve şuan bende asus prime b550 m k var bununla aynı boyuttamı kasaya uyarmı bilmiyorum harici bişeyi varmıdır ve buna r7 5800x3D alıcam işlemci olarak onun fiyatinda daha iyi bi işlemci varsa öneri alabilirim 8500 9000 bandında fazla çıkmak istemiyorum ekran kartım da rx 6800 xt önerisi v.s olan varmıdır bunla uyumlu olurmu yardım ederseniz sevinirim.
Kısacası alacağınız anakart ryzen 9-7-5 ancak 7000 serisi işlemci destekliyor meselasi ryzen 7 7700x

Son düzenleme:
KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bu ayarda başka anakart veya işlemci öneriniz varmıdır

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
112
En iyisi tüm bütçenizi yazın ona göre öneri sistem yapılır

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
En iyisi tüm bütçenizi yazın ona göre öneri sistem yapılır
Şimdi bütçe işlemciye 8500 9000 civarında bi para ayırım anakart için 5000 ve 5500 arası yeterli olur bide ram alıcam tabi ddr5 olucak onada max 5000 tl yeterli olur

Sadece anakart ve işlemci değişimi yapılacakmış bütçeyi tam söylerse güzel şeyler ortaya koyabiliriz
Zaten sistemin diğer parçaları belli şimdi kararsız kaldım işlemci anakart değiştirip az masraf ile toparlayabilirim am4 olarak ama diğer türlü ram de degismesi lazım felan kararsız kaldım am4 sistem olarak kalsa yeterli olurmu yoksa am5 ddr5 geçmek mantıklı olurmu performans farkı çok olurmu degermi yani

silentflex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
Şimdi bütçe işlemciye 8500 9000 civarında bi para ayırım anakart için 5000 ve 5500 arası yeterli olur bide ram alıcam tabi ddr5 olucak onada max 5000 tl yeterli olur

Zaten sistemin diğer parçaları belli şimdi kararsız kaldım işlemci anakart değiştirip az masraf ile toparlayabilirim am4 olarak ama diğer türlü ram de degismesi lazım felan kararsız kaldım am4 sistem olarak kalsa yeterli olurmu yoksa am5 ddr5 geçmek mantıklı olurmu performans farkı çok olurmu degermi yani
Vallaha bütçeniz çok ise degişim yapın sıkıntıya falan girmiycekseniz falan şimdik 3 seçenek var 1. Seçenek sadece işlemci almak, 2. Seçenek anakart ve işlemci almak, 3. Seçenek anakart işlemci ram

@NotHappy

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Vallaha bütçeniz çok ise degişim yapın sıkıntıya falan girmiycekseniz falan şimdik 3 seçenek var 1. Seçenek sadece işlemci almak, 2. Seçenek anakart ve işlemci almak, 3. Seçenek anakart işlemci ram

@NotHappy
Şimdi kanka şöyle bişey var ben işlemci degistircem ve bide guzel anakart alırım ikisi olur ama am4 ve ddr 4 işlemci olucak ramlarda kullanabilirim ama bu am5 anakart alırsam işlemciyi de ona göre almam lazım ddr,5 de bi ram almam lazım olucak oda artı masraf şimdi verdigim paraya değer mi o performansı hissettirirmi bana

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
malesef uyumsuz işlemcin 5800x3d fazla güçlü anakartta x470/b550ma asus bakabilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri