Yardım Anakart Msi Mı Asus Mu

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemci
i7 12700k
Ekran Kartı
3060
Arkadaşlar sistem topladım inventus'tan genel olarak özellikleri şöyle;
i7 12700k
2x16 gb ram (5200MHz)
msi kasa
msi güç kaynağı
msi sıvı soğutma
msi 3060 (normalde 3050 almıştım bilmediğim için ancak uyardılar darboğaz mıdır nedir ondan yapar alma dediler diye şansa aradım sağ olsunlar farkını gönderince değiştirdiler kargoya vermeden)
asıl konumuz olan anakarta gelince anakartı

ASUS TUF GAMING B760M-PLUS WIFI II INTEL B760, LGA1700, DDR5 7800MHz, 2.5G LAN, Type-C, WiFi 6E+BT5.3, 2 Yön NC, 7.1 Audio , MicroATX Anakart​

modelini aldım tam ismi bu siteden kopyaladım ama her şeyi msi almışken parça bütünlüğü de bozulsun istemiyorum hemen hemen aynı paraya sizce bu anakart mı yoksa

MSI PRO B760M-A WIFI Intel B760, LGA1700, 6800MHz DDR5, 2xDP, 2xHDMI,WiFi 6E+BT, 2.5Gbit LAN, microATX Anakart​

bu anakartı mı almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Arkadaşlar sistem topladım inventus'tan genel olarak özellikleri şöyle;
i7 12700k
2x16 gb ram (5200MHz)
msi kasa
msi güç kaynağı
msi sıvı soğutma
msi 3060 (normalde 3050 almıştım bilmediğim için ancak uyardılar darboğaz mıdır nedir ondan yapar alma dediler diye şansa aradım sağ olsunlar farkını gönderince değiştirdiler kargoya vermeden)
asıl konumuz olan anakarta gelince anakartı

ASUS TUF GAMING B760M-PLUS WIFI II INTEL B760, LGA1700, DDR5 7800MHz, 2.5G LAN, Type-C, WiFi 6E+BT5.3, 2 Yön NC, 7.1 Audio , MicroATX Anakart​

modelini aldım tam ismi bu siteden kopyaladım ama her şeyi msi almışken parça bütünlüğü de bozulsun istemiyorum hemen hemen aynı paraya sizce bu anakart mı yoksa

MSI PRO B760M-A WIFI Intel B760, LGA1700, 6800MHz DDR5, 2xDP, 2xHDMI,WiFi 6E+BT, 2.5Gbit LAN, microATX Anakart​

bu anakartı mı almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.
Asus tuf al

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Yahu,yanlış anlamada ,herşeyi yanlış almışsın. Bi danışsaydın keşke, bize,önceden. Oyun için demi alındı, bu makina. Toplam ne ödediniz.

KS

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Yahu,yanlış anlamada ,herşeyi yanlış almışsın. Bi danışsaydın keşke, bize,önceden. Oyun için demi alındı, bu makina. Toplam ne ödediniz.
Hayır hayır yanlış alma değil, oyun oynamak için de değil tamamen babamın ofiste kullanması için🤠 kullanacağı programlar office word, excel şakasız. Ama babam çok ısrar ettiği için mecburen böyle topladım. Toplamda 46k ya mâl oldu biliyorum bu paraya çok daha iyi ekran kartlı daha düşük bi işlemcili sistem alınabilirdi ama babam ille de i7 olacak dedi hatta rami 64 istedi zar zor 32ye düşürdüm😀 Anakartı da b760 seçmemizin tek sebebi Wi-Fi olmasıydı. Eski sistemi de gayet ona yetiyordu o da 8. Nesil i7 H610M falandı ama babam i7 sevdalısı biraz ondan böyle oldu.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
office,world,excel için 12600K çok bile.Ama 12600k da zaten i7 değil,i5 .

Neyse,babanda çakmadıysa,aman elleme.:)

E.kartını istersen,yice düşür. Gereksiz zaten.

KS

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
office,world,excel için 12600K çok bile.Ama 12600k da zaten i7 değil,i5 .

Neyse,babanda çakmadıysa,aman elleme.:)

E.kartını istersen,yice düşür. Gereksiz zaten.
Düzgün okursanız i7 12700k yazdım zaten, ekran kartını düşüremem çünkü işlemcim i7 12700 düz model değil K modeli yani grafik kartı yok, en düşük ekran kartını koyayım dedim 3050 koydum işlemci çok güçlü olduğu için darboğaz sıkıntısı yaşayacağımı söyledikleri için 3060 ile değiştirdim.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Ben onu nasıl 12600K görmüşüm,hayret.

Neyse,Darboğaz denilen şey ,işlemci güçsüz ,e.kartı güçlü olunca olur.

Yani bunun tersi olan,güçlü işlemci ,zayıf e.kartında darboğaz ,marboğaz olmaz. Herşey saat gibi çalışır.Kızdığım ,insanları,böyle yanlış yönlendirenler.

Öyle olsaydı ,ki kesinlikle böyle bi şey yok,14900K nın içindeki hepsinden zayıf dahili e.kartı ile hiçbi şey çalışmazdı .Darboğaz diyen kişilere göre.

Yani,uzun lafın kısası, bütçenizi rahatlatmak için e.kartını isterseniz düşürebilirsiniz.

KS

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ben onu nasıl 12600K görmüşüm,hayret.

Neyse,Darboğaz denilen şey ,işlemci güçsüz ,e.kartı güçlü olunca olur.

Yani bunun tersi olan,güçlü işlemci ,zayıf e.kartında darboğaz ,marboğaz olmaz. Herşey saat gibi çalışır.Kızdığım ,insanları,böyle yanlış yönlendirenler.

Öyle olsaydı ,ki kesinlikle böyle bi şey yok,14900K nın içindeki hepsinden zayıf dahili e.kartı ile hiçbi şey çalışmazdı .Darboğaz diyen kişilere göre.

Yani,uzun lafın kısası, bütçenizi rahatlatmak için e.kartını isterseniz düşürebilirsiniz.
Aldık artık teşekkürler gerek yok parası önemli değil babamın isteği olsun yeterli

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Rica ederim.Güle güle kullansın .Ama en azından bilgi olarak doğru bi şeyler verdiğimizi sanıyorum. Gün gelir,lazım olur.

Şu yarım yamalak bilip de, herşeyi bildiğini sana kişilere ,itibar etmeyin derim. İnsanları yanlış yönlendiriyorlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri