Anakartı Değişikliği Ve Görüntü Sorunu

furkanncolak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar selam herkese, yeni anakart aldım. Ekran kartı ramlar cpu vs hepsini taktım bilgisayar açılıyor klavye mause ve kulaklığa enerji geliyor ışıkları yanıyor fakat görüntü alamıyorum. Sorun ne olabilir ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Arkadaşlar selam herkese, yeni anakart aldım. Ekran kartı ramlar cpu vs hepsini taktım bilgisayar açılıyor klavye mause ve kulaklığa enerji geliyor ışıkları yanıyor fakat görüntü alamıyorum. Sorun ne olabilir ?
Anakartınızın ve işlemcinizin tam marka modellerini yazın, belki bios güncellemesi gerekiyordur, işlemci, anakart uyumu için?

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
anakart model ve ıslemcı model nedır.
onun dısında anakart ta statık elektrık bırıkmıs olabılir. bios pilini cıkartım 4-5 dk kadar bekleyıp gerı takın sonra tacmayı bır daha dneeyın deerım

KS

furkanncolak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
anakart msı PRO b760m-g
İşlemci i5 12400f
Bios pilini çıkartmak daha çok zarar vermez mi pcye

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
anakart msı PRO b760m-g
İşlemci i5 12400f
Bios pilini çıkartmak daha çok zarar vermez mi pcye
Peki görüntüyü ekran kartından alıyorsanız HDMI veya DP kabloyu ekran kartından monitöre taktığınızdan emin misiniz bir de ekran kartının üstünde güç girişi varsa tam olarak taktınız mı bazen bunlar unutuluyor. Anakartta ki görüntü girişine bağlanabiliyor kablolar?

KS

furkanncolak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kablolar doğru açtığımda ekrana enerji geliyor fakat siyah ekranda kalıyor

KS

furkanncolak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar konuyu kapatabiliriz sorun çözüldü. Bilgisayarı toplamak için söktüğüm çalışan hdmı kablosu ben bilgisayarı toplayana kadar bozulmuş sırf bunun yüzünden 3 defa toplayıp söktüm bilgisayarı şaka gibi 😂 destekleriniz için teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri