Anakartın ilginç davranışları

Yusufsenturk61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhabalar...

Benim bilgisayarın anakartı foxconn 2a8c bu anakartı araştırdığımda maximum ram miktarı 2+2 şeklinde gösteriyor yani 4gb rami tek slotta kaldırmaması lazım fakat ben taktım çalışıyor hatta 4+2 şeklinde kullanıyorum bir sorun yok uzun zamandırda mutlu mesut kullanıyorum. 
Daha sonrasında e5400 olan işlemcimi geliştireyim dedim gittim çok güzel bir fiyata q9550 işlemci aldım. fakat bu işlemciyi taktığımda eskiden 4+2 şeklinde çalışan pc bu sefer 1 kısa 1 uzun bip sesi veriyor ki buda 4 gblık ram i çıkardığımda normal bir şekilde açılıyor pc. 
şimdi sorun şu benim anakart 4 gblık ram i tek slotta desteklemiyorsa ben şuan nasıl kullanıyorum.yok eğer destekliyorsa q9550 işlemciyi pc me takınca neden sorun çıkartıyor.

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ram ın veya takılı olduğu slotun arıza yapma yanma durumu olabilir ramı kontrol edip geri döner misin.

KS

Yusufsenturk61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
güzel kardeşim neden yazılanı okumadan yorum yapıyorsun :) şuan anakartımta 4+2 ram takılı diyorum kullanıyorum diyorum. sadece işlemcimi değiştirdiğimde q9550 yi anakarta taktığımda o zaman 4 gb ı kabul etmiyor diyorum :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri