Anakarttan gelen tiz işlem sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeni mini pc aldım ve herşeyi düzgünce montaj ettikten sonra güç kablosunu bağladım ve o sesi duydum 'ssssssss'. Sesin güç kaynağından geldiğini belirtecek olanlar için bende şunu beliritiyim, bilgisayar mini pc olduğu için güç kaynağı kasa dışında yani laptop gibi. Kasa ayrı adaptör ayrı. Sesin ramlerden gelmediği bilgisi var şuan elimde. Sesin ya işlemciden yada işlemciye güç sağlayan üstünde soğutuuc bulunan güç çiplerinden geldiğini tahmin ediyorum. Ek olarak, pc ye güç bağlı ama pc kapalıyken bu ses geliyor. Pc ye start verince ses yok oluyor. Sesin farklı tonlarda geldiğinide fark ettim. Mesela kasaya güç verdiğimde ses başlıyor ve 1 saniye sonra değişiyor usb portuna bi klavye takıyorum ve klavyenin açılış animasyonu olan rgbl lerin yanı sönmesine göre ses şekil alıyor ve anamisyon(2-3 saniye) bittikten sonra ses farklı tonların karışımı şeklinde devam ediyor. Sesin fandan gelebileceğini dşünerek fanın  anakartla bağlantısını keserek anakarta güç verdim fakat aynı durumla karşı karşıyayım. Ses, gece uyumaya çalışırken rahatsız edicek bir düzeyde. Pc yi çalıştırıp fanlarını durdursam daha az rahatsız olurum. 
Yani öğrenmek istediğim sesin nereden kaynaklı olabileceği ve bi sorunun belirtisi olup olmadığı

Anakart: Asrock x300
Cpu: Ryzen 5 pro 4650g
Fan: Wraith Stealth

Not: Ram, Fan, SSD, Wifi Adaptörden kaynaklı değil
Not: Pc kapalıyken ses var, açıkken yok

Edit: Ses işlemciden gelmiyormuş, büyük ihtimalle işlemcinin güç yolundaki kapasitörlerden geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri