analiz ve tasarım programları ayrıca oyunları kaldıracak bir pc ne olmalı

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba; Catia, Solidworks tasarım programları ile Ansys, Flow 3D analiz programları kullanıyorum. Ayrıca gta, assassin's creed, thief gibi oyunlar oynuyorum. Bu programları ve oyunları oynarken sorun yaşamayacağım en uygun donanım özellikleri ve pc maliyeti ne olur yardımlarınızı rica ediyorum.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,315
Melek Mendi' Alıntı:
Merhaba; Catia, Solidworks tasarım programları ile Ansys, Flow 3D analiz programları kullanıyorum. Ayrıca gta, assassin's creed, thief gibi oyunlar oynuyorum. Bu programları ve oyunları oynarken sorun yaşamayacağım en uygun donanım özellikleri ve pc maliyeti ne olur yardımlarınızı rica ediyorum.

Merhaba

Sistem hakkında düşünmüş olduğunuz maksimum bütçeniz nedir ? Aklınızdaki rakamı belirtebilirseniz, o fiyata en iyi sistemi sizin için toplayabiliriz.

KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Melek Mendi' Alıntı:

Merhaba

Sistem hakkında düşünmüş olduğunuz maksimum bütçeniz nedir ? Aklınızdaki rakamı belirtebilirseniz, o fiyata en iyi sistemi sizin için toplayabiliriz.

3000 - 3500 arası olabilir.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,315
Tekrar merhaba,

Genellikle render çalışmaları yaptığınız için size AMD Ryzen işlemcili bir sistem önereceğiz. Aşağıdaki sistemi 3 yıl boyunca aralıksız ve sorunsuz kullanabilirsiniz. Sistem toplama konusunda bilginiz yoksa, PCH Ekibi olarak bu konuda da destek vermekteyiz.

İşlemci: AMD Ryzen 1500X

Anakart: MSI B350M GAMING PRO veya MSI H110M PRO-VD veya ASUS H110M-D veya GIGABYTE GA-H110M-S2V (İşlemci tercihine göre değişiklik gösterebilir.)

Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1060 6 GB AORUS veya MSI Gaming X veya ASUS ROG STRIX

SSD: Corsair Force LE 120 GB

RAM: CORSAIR 8GB Vengeance

HDD: Western Digital 1 TB

PSU: NZXT HALE 82 V2 550W

KASA: NZXT H440 veya S340 Elite

KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Tekrar merhaba,

Genellikle render çalışmaları yaptığınız için size AMD Ryzen işlemcili bir sistem önereceğiz. Aşağıdaki sistemi 3 yıl boyunca aralıksız ve sorunsuz kullanabilirsiniz. Sistem toplama konusunda bilginiz yoksa, PCH Ekibi olarak bu konuda da destek vermekteyiz.

İşlemci: AMD Ryzen 1500X

Anakart:

Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1060 6 GB AORUS veya MSI Gaming X veya ASUS ROG STRIX

SSD: Corsair Force LE 120 GB

HDD: Western Digital 1 TB

PSU: NZXT HALE 82 V2 550W

KASA: NZXT H440 veya S340 Elite

hiç anlamıyorum desem. birkaç yorum okudum. Nvidia Quadro K5200,M6000 ekran kartı, intel core i 7 işlemci ve 250 gb ssd nin uygun olacağı yazıyordu.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,315
Melek Mendi' Alıntı:
hiç anlamıyorum desem. birkaç yorum okudum. Nvidia Quadro K5200,M6000 ekran kartı, intel core i 7 işlemci ve 250 gb ssd nin uygun olacağı yazıyordu.

Evet doğru demişler fakat Quadro serilerinin fiyatları 3500 tarafını aşabilir. Sistemde sadece çalışacak mısınız ? Yoksa arada bir oyun, video veya farklı işlemler olacak mı ?

KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
asıl amacım işimi yapabilmek tabiki ama oyun ve film izlemek içinde kullanacağım. bahsettiğim 4 mühendislik programını kaldıran bir pc nin oyun ve video konusunda sorun çıkartmayacağını düşünmüştüm

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,315
Melek Mendi' Alıntı:
asıl amacım işimi yapabilmek tabiki ama oyun ve film izlemek içinde kullanacağım. bahsettiğim 4 mühendislik programını kaldıran bir pc nin oyun ve video konusunda sorun çıkartmayacağını düşünmüştüm

O halde yukarıda belirtmiş olduğum Ryzen işletim sistemli bir PC almanızı tavsiye ederim. Zira performans, render ve oyun tarafında üçünü bir arada götürebilirsiniz.

KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
peki masaüstü mü laptopmu önerirsiniz?

KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Kesinlikle masaüstü

bu özellikler biraz düşük değil mi? bahsettiğim programlarla gta 5 assassin's creed 3 gibi oyunlarda da sorun yaşamak istemiyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
KS

Melek Mendi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
nvidia ekran kartı önericisi ryzen işlemci amd ekran kartıda üretiyor benim attığım sistem amd ekran kartı ve işlemciden olusmakta

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri