Öneri Android Telefonlar İçin Cfw (Custom Rom)

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba arkadaşlar,

android telefonlar için marka ve modellerine göre yeni yöntem rootlama ve custom firmware yani Custom ROM özel işletim sistemi yükleme yöntemleri vb bölüm açıp paylaşma yapılabilirse harika olmaz mı? Forumu biraz daha geliştirip hemde daha fazla konuyla ilgili ilgisi olan internet gezginini siteye çekmek için sebep olacaktır.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Merhaba arkadaşlar, android telefonlar için marka ve modellerine göre yeni yöntem rootlama ve custom firmware yani Custom ROM özel işletim sistemi yükleme yöntemleri vb bölüm açıp paylaşma yapılabilirse harika olmaz mı? Forumu biraz daha geliştirip hemde daha fazla konuyla ilgili ilgisi olan internet gezginini siteye çekmek için sebep olacaktır.
Ne dediğini anlamadim bile :D dediğin şeyi açarak anlatırmisin

KS

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Tabi hay hay... Ama biraz kendini geliştir. Teknoloji formundasın ne dediğimi anlamazsan ayıplarlar seni. Ben başından hiç konuya vakıf olmayanlara istinaden de bilgi vereyim. :D

Android telefonlar için orijinal kendi firmware (rom) zaman zaman güncelleme almıyor. Misal Samsung J2-J3-A3-A5 vs vs gibi bunlar anroşd 7-8-9 da kalıyor ve güncelleme almıyor. Bunu içinde mzel derlenmüş oluşturulmuş ve model için ayarlanmış yüksek versiyon android firmware (rom) yükleme imkanı olabiliyor. Fakat öyle basit işler değil nasıl yapıldığı nasıl edildiğini ve modellere göre CFW (Custom Firmware) dosyaları ve nasıl yükleneceği gibi tutorialler (açıklayıcı yönergeler) ile ilgili bir bölüm oluşturulsa misal.

Yani insanlar telefonlar donanımsal olarak eskimiyor, yazılımsal olarak eskileştiriliyor. Eğer Custom rom bölümü açıp telefonların yazılımlarını güncelleştirebilirsek insanlar telefon alma dertleri olmayacaktır illaki. Yoksa lensi 4K olmasada FULLHDD çekebilmesi yazılımınında izin vermesi ve donanımı konfigre etmesiylr alakalı.

Böyle bir bölüm açılsa çok faydası olur düşüncesindeyim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri