ani fps düşmesi

numidark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
far cry 3 rust gibi oyunlarda 70 80 fps alırken birden 20 lere düşüyor 2sn sonra tekrar 70 80 e çıkıyor neden kaynaklanabilir ?

Sistemimi daha 2 gün önce topladım

Sistem:
Anakart:MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz

Ekran Kartı :MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit

İşlemci:Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek

Bellek(Ram):CORSAIR 16GB (2x8GB) 2400Mhz

++Monitör 8 yıllık kare bir monitör phıllıps

lütfen bi çözüm bulun :(((((

E

expert

Guest
bütün driverları güncelle bide w10 yüklemeni tavsiye ederim dx12 destekli

KS

numidark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teknosoftyazılım' Alıntı:
bütün driverları güncelle bide w10 yüklemeni tavsiye ederim dx12 destekli

Yorumunuz icin teşekkürler şimdi win 10 yükliycem peki win 10 yaptiktan sonra anide fps dusmesi duzelirmi ?

E

expert

Guest
w10 dx12 destekli oluğu için fps için sistem özellikleri devreye giriyor sistemini yazar mısın rica etsem

KS

numidark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teknosoftyazılım' Alıntı:
w10 dx12 destekli oluğu için fps için sistem özellikleri devreye giriyor sistemini yazar mısın rica etsem

Sistem:
Anakart:MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz 

Ekran Kartı :MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit 

İşlemci:Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek

Bellek(Ram):CORSAIR 16GB (2x8GB) 2400Mhz

++Monitör 8 yıllık kare bir monitör phıllıps 

E

expert

Guest
W10 da dene sistemin güzel 20 fps düşmesi sıkıntı

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Bazı oyunlarda optimizasyon sorunu olur bu sizin sisteminize bağlı değildir örneğin ben blade and soul oynuyorum normal şartlarda max ayarlarda defalarca acabilirim o düzeyde sistemim var ve çalışırken %50 bile ekran kartımı yoramıyor işlemci desek 15 belki emin değilim. Bu düzeydeyken vakti geliyor 30 fpslere kadar düşüyor oyundaki max fps 120 ben 121 görüyorum ama oyunun optimizasyon sorunu sebebiyle anlış düşüşler oluyor. takılmayın bunlara sisteminiz güncel temiz ise gerisini bosverin elinizdeki o başka care yok :)
Ccleaner ile günlük temizlik yapın disk birleştirme yapın SSD kullanın oyun oynarken arka fonda çalışan program bırakmayın vs. Bunlar fpsi az cok etkiler

KS

numidark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
Bazı oyunlarda optimizasyon sorunu olur bu sizin sisteminize bağlı değildir örneğin ben blade and soul oynuyorum normal şartlarda max ayarlarda defalarca acabilirim o düzeyde sistemim var ve çalışırken %50 bile ekran kartımı yoramıyor işlemci desek 15 belki emin değilim. Bu düzeydeyken vakti geliyor 30 fpslere kadar düşüyor oyundaki max fps 120 ben 121 görüyorum ama oyunun optimizasyon sorunu sebebiyle anlış düşüşler oluyor. takılmayın bunlara sisteminiz güncel temiz ise gerisini bosverin elinizdeki o başka care yok :)
Ccleaner ile günlük temizlik yapın disk birleştirme yapın SSD kullanın oyun oynarken arka fonda çalışan program bırakmayın vs. Bunlar fpsi az cok etkiler

Bana bek optimizasyon gib gelmiyor işlemci isisini olcmek icin program indirdam min 80 max97 derece gosteriyodu hemde oyun açik olmadan bana gore isidan dolayi kaynaklaniyor ve napmam lazim isi için

numidark' Alıntı:
WalterHolk' Alıntı:

Bana pek optimizasyon gib gelmiyor işlemci isisini olcmek icin program indirdam min 80 max97 derece gosteriyodu hemde oyun açik olmadan bana gore isidan dolayi kaynaklaniyor ve napmam lazim isi için

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
o derecede pc kapanmıyor mu o_O acip pcni kapat termal macunu yenile fanları temizle ve virüs taraması yap bazı virüsler işlmeci yorar.

KS

numidark

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
o derecede pc kapanmıyor mu o_O acip pcni kapat termal macunu yenile fanları temizle ve virüs taraması yap bazı virüsler işlmeci yorar.
Hocam pc 3 günlük xd tertemiz pc :D

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
termal macunu sürülü mü peki cok anormal bir durum acil aldıgın yere ver olmazsa

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri