Ara Sıra Saniyelik Donmalar

Ahmet Gezici

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
  • İyi günler hocalar, bir PCH öğrencisi olarak bir sorum olacak, müsait olduğunuzda cevaplayabilir misiniz? , Sizlere jpg uzantılı bir kaç resim atacağım web linki aracılığıyla , bunlar benim pc'nin özellikleri ile alakalıdır.

• [size=medium]Web tabanlı bir oyun oynuyorum. 3 çar açık ram %93 kullanılıyor, wifiden bağlanıyorum resimde attığım bağlantı hızı bazen 6mbps oluyor. Ekranımda donmalar yaşıyorum. Oyun oynarken 2 çar açık mesela 3.cüyü açtığımda donma yaşanıyor.  bunu bir internet cafeden denedim donma olmadı. internetim wifi ama malum internet zaten takılma ondan mı kaynaklıdır, ramden mi oyun donup geldiğinde mesela 1 klasör açıyorum hızı yavaş bunun internetle alakası yoktur değil mi. Sizden bir öneri tavsiye bekliyorum. Sistemime ne yapabilirim? [/size]
  • [size=medium]Aşağıdaki linklerden ve isimlerinden resimleri bakıp ayırt edebilirsiniz?[/size]
  1. Ram bellek kullanimi : 
  2. Bilgisayar C ve D Hddlerinin kullanımı:   [/size]
  3. Başlat>Çalıştır>dxdiag sorgusu ile Pc Özellikleri 1. Sayfa : 
  4. Başlat>Çalıştır>dxdiag sorgusu ile Pc Özellikleri 2. Sayfa : 
  5. Görev yöneticisi>Ağ iletişimi>Bağlantı Hızı: 

NOT: Diz üstü bilgisayardır.

Saygılarım ve Seygilerimle Hocalar...
                                                                                                                                            AHMET GEZİCİ

Leandro Markos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: ARA SIRA SANİYELİK DONMALAR

Lütfen forum kurallarına uygun başlığı düzeltirmisin Caps Lock açık halde uygun değil .

E

expert

Guest

Ram yetmiyor artı grafik olarak entegre olanı kullanıyorsun donması normal

KS

Ahmet Gezici

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Leandro Markos' Alıntı:
Lütfen forum kurallarına uygun başlığı düzeltirmisin Caps Lock açık halde uygun değil .

Hocam ilk gönderim olduğu için bilmiyordum, teşekkür ederim tabiki küçük harflerle yazarım  :shy:

expert' Alıntı:
Ram yetmiyor artı grafik olarak entegre olanı kullanıyorsun donması normal

Yorumunuz için teşekkür ederim , 8gb ram eklicektim kardeşim ama yurtdışı parası($) 3,40'ı bulunca fiyat 130'dan 270'e fırladı, istersen alacağım ramin linkini atabilirim yorum yapmak isterseniz ama forum kurallarına uygun olur mu bilmiyorum.

E

expert

Guest
Link verebilirsin tek bir yazıyı bir yerden alınca alıntı ve kaynak belirtmen yeterli

KS

Ahmet Gezici

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Leandro Markos' Alıntı:
Sorun yok hocam forum kurallarına uysan yeter zamanla öğrenirsin :)

tamam hocam şuandaki paylaşım nasıl düzen ve kural olarak uygun mudur   :)

İsmail Aydoğdu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
windows 8.1 pro kullanmanızı tavsiye ediyorum :) tüm sıkıntılarınızdan kurtulucaksınız

Ferhat Kurt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biraz geç oldu ama yine de gören arkadaşlar için çözüm olacağını düşünüyorum :) Kullandığın tarayıcı arkada birden fazla işlem çalıştırıyor olabilir, görev yöneticisinde işlemler sekmesinden tarayıcının çalıştırdığı işlemlere sağ tıklayıp işlem önceliğini düşürerek biraz da olsa RAM'in rahatlamasını sağlayabilirsin. Flash belleğin varsa ReadyBoost özelliğini kullanarak da bir miktar hız artışı sağlayabilirsin. Ayrıca Kayıt Defteri'nde sıkıştırma yaparak ve disklerdeki dosya sistemi hatalarını taratarak da bir miktar performans artışı sağlayabilirsin.

Osman Özlem Çıkla

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam nvidia gtx 1060 6gb 192 bit ekran kartım var 16 gb ram cool master soğutucu amd a8 5600k 3.6 ghz işlemci var ama lol de 150 fps alıyorum eşya alma kısmına falan girince fos 60 40 falan oluyor gta 5 de saniyelik kasmalar oluyor ayarları çokta yüksek sayılmaz ekran kartı ram ve işlemciye göre ne yapmam lazım hocalarım nolur yardım edin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri