Çözüldü Arctic Liquid Freezer II Pompa Üzerindeki Fan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kvothe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarı masa altında kullandığımdan yeni fark edebildim. Soğutucunun pompa üzerindeki küçük fanının dönmesi için belirli bir sıcaklık eşiğini geçmesi gerekir mu? Aksi halde üründe bir sorun var diyeceğim ancak sıcaklık değerlerim 55 derece civarında olduğundan ona da ihtimal vermedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
PWM olarak işlemci pompa sıcaklığına bağlı olarak belki minimuma çekiyor olabilir ki buda fanı düşük sıcaklıklarda durduruyor olabilir. Bir kontrol edin PWM ayarlarınızı yüksek devir 'e alıp deneyin dönüyorsa sıcaklığa bağlı duruyordur.

KS

Kvothe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
PWM olarak işlemci pompa sıcaklığına bağlı olarak belki minimuma çekiyor olabilir ki buda fanı düşük sıcaklıklarda durduruyor olabilir. Bir kontrol edin PWM ayarlarınızı yüksek devir 'e alıp deneyin dönüyorsa sıcaklığa bağlı duruyordur.
Akşam denedikten sonra yazacağım hocam. Soğutucuyu monte ettiğimde direkt dönmeye başlamıştı o yüzden bir hasarı vs olduğunu sanmıyorum. Şu an kasanın egzos fanından buz gibi bir hava geliyor. Bütün sıcak hava, kasanın üstüne monte ettiğim soğutucu fanlarından dışarı atılıyor. Umarım kasa içi yeteri kadar soğuk olduğundan dönmüyordur.

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Akşam denedikten sonra yazacağım hocam. Soğutucuyu monte ettiğimde direkt dönmeye başlamıştı o yüzden bir hasarı vs olduğunu sanmıyorum. Şu an kasanın egzos fanından buz gibi bir hava geliyor. Bütün sıcak hava, kasanın üstüne monte ettiğim soğutucu fanlarından dışarı atılıyor. Umarım kasa içi yeteri kadar soğuk olduğundan dönmüyordur.
Hocam pc özellikleriniz nedir

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Zero RPM özelliği yok fanın , garantiye yollamalısınız. Direk değişim yapıyorlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Zero RPM özelliği yok fanın , garantiye yollamalısınız. Direk değişim yapıyorlar.
Bende baktım o fanın durma özelliği yok ama sistem ilk takıldığında döndü dediği için kullanıcı belki dedim anakart voltaj düşürüp fanı durdurabiliyordur diye bir denemesini istedim. Hangi seviye PWM ayarında dönüyorsa belki sıcaklığa bağlı bir durumdur.

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Bende kullanıyorum bir süredir. Hiç durmuyor sürekli çalışıyor. 40 derecede de, 65 derecede de.

KS

Kvothe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
@ugur.gozaydin @BatuhanKLC @Semih48 inanır mısınız en olmayacak şekilde kasadaki kablolardan birine hafif temas etmiş ve o yüzden dönmüyormuş. Radyatörü sökene kadar gözle fark edemedim. :)Şu an hiçbir sıkıntı yok.

Belirli sıcaklık altında durma özelliği olmadığını da bilmiyordum. İnternette de bilgiye erişemedim.

Uğur hocam gereksiz bir konu olmuş oldu kilitleyebiliriz kusura bakmayın :)

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Bro ben durma özelliği olmadığına emindim zaten :) keyifli forumlar dostum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bro ben durma özelliği olmadığına emindim zaten :) keyifli forumlar dostum.
Ben durma özelliğinin olmadığını biliyorum ama bazı anakartlar fanda o özellik olmasa bile fanı durdurabiliyor ve tekrar çalıştırabiliyor. O yüzden kontrol edilmesini istemiştim zaten ama sorun bambaşka bir şey çıkmış.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
@ugur.gozaydin @BatuhanKLC @Semih48 inanır mısınız en olmayacak şekilde kasadaki kablolardan birine hafif temas etmiş ve o yüzden dönmüyormuş. Radyatörü sökene kadar gözle fark edemedim. :)Şu an hiçbir sıkıntı yok.

Belirli sıcaklık altında durma özelliği olmadığını da bilmiyordum. İnternette de bilgiye erişemedim.

Uğur hocam gereksiz bir konu olmuş oldu kilitleyebiliriz kusura bakmayın :)
Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri