Aşırı Donma Kasma Sorunu

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Arkadaşlar imzamda bulunan marka model bilgisayara sahibim . Bilgisayarım son 2 haftadır aniden durduk yere oyunda iken yada hiçbir program açık olmadığı halde masaüstünde mouseyi haraket ettiremeyecek derecede kasıyor. Bazan oyunda alt/tab yaptığımda bazende chorome de gezinirken bazende masaüstünde durduk yere bu durum başıma geliyor. Yeniden başlatınca geçiyor fakat can sıkıcı olmaya başladı . Bilgisayarıma bugün format attım ama az önce yine benzer bir duruö yaşadım sebebi ne olabilir yarım edin ne olur

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
amd yazılımı kaynaklı bir sorundan mı şüphelendiniz? freesync ile ilgisi olabilir mi

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Şu şekilde öncelikle görev yöneticisinden donanım kullanım oranına bakın aykırı bir kullanan bir uygulama var mı yane virüsten dolayı mı diye bakacağız. ve msi Afterburner ile oyuna girin donanım kullanım oranına bakın mesela ekran kartınız çok az bir mhz mi kullanıyor yada cpu yada ram. Bunun haricinde amd yazılımıda sorun yaratabilir forumlarda denk gelmişti sanırsam karşıma malum çok iyi çalışıyor amd şimdi bir şey demeyim malum o en iyisi

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Şu şekilde öncelikle görev yöneticisinden donanım kullanım oranına bakın aykırı bir kullanan bir uygulama var yane virüsten dolayı da olabilir. ve msi ufetr banner ile oyuna girin donanım kullanım oranına bakın mesela ekran kartınız çok az bir mhz mi kullanıyor yada cpu yada ram.
bilgisayarı yeni formatladım bugün donma anında çok aşırı kastığı için herheangi bir yere bakamıyorum kasma bitince bakabiliyorum o zamanda herhangi bir aşırı yüklenme göremedim ben . ekran kartı ve cpu da normal değerlerinde

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
bilgisayarı yeni formatladım bugün donma anında çok aşırı kastığı için herheangi bir yere bakamıyorum kasma bitince bakabiliyorum o zamanda herhangi bir aşırı yüklenme göremedim ben . ekran kartı ve cpu da normal değerlerinde
Format atılmasına rağmen sorun devam ediyorsa kesinlikle donanımsal o zaman. Eğer işlemci veya ekran kartı normal değerlerde görmüşseniz gerçekten sorun ssd yada HDD ne kullanıyorsanız ondan kaynaklı olabilir dosya yükleyemdiği için. Görev yöneticisinden bir kaç ss atar mısınız yada foto büyük ihtimal ss atacak kadar iyi çalışmıyordur sistem

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Şu an sistem normal çalışıyor ara ara oluyor bu durum . Ben ya freesycn dan şüphelendim yada ssd den . Şu an monitörden ve ekran kartından görüntü yırtılmasını engelleyen sistemi kapattım . Bazı amd forumlarında yeni güncelleme ile böyle bug olduğu yazılmış . Kapatmama rağmen hala böyle bir sorun olursa ssd kaynaklı olacağından düşünüyorum . Bu problem genelde birşey indirirken ortaya çıkmayla başladı bakalım ne olacak

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
şimdi şöyle eğer birşey indirdim derken donanım yazılımı mı yoksa crack tarzı bir şey mi eğer crack tarzı birşey ise virüs bulaşmış olabilir

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Şu olaya bak ya amd den kaynaklı sorun yüzünden tüm sistemin kan ağlıyor olabilme ihtimali var ama hala daha nvidia karşısında amd yi savunabilen var ya gerçekten komik neymiş fsr 3 müs gülmekten yıkıldım ya :D

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
uzun zamandır 6800 kullanıyorum şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım watman sorununu çözdüler , sadece bende geçen günlerde sistemde kasma farkettim oda yazılım yüzünden son sürüm sorunlu
he çözdüler yane iyi yapmışlar ya zahmet etmişler komik ha bu durum yeni nesil kartlar çıkmış zaten çözseler ne yazar onlarda da çıkar kesin şimdi

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
şimdi şöyle eğer birşey indirdim derken donanım yazılımı mı yoksa crack tarzı bir şey mi eğer crack tarzı birşey ise virüs bulaşmış olabilir
Steamden oyun indiriyorum. Şu an freesycn kapadım gözlemleyeceğim . Virüs bulaştığını zannetmiyorum . Tüm programlarım orijinal yazılımlı . Hala devam ederse muhtemel ssd yada amd adranelinin son sürümünden kaynaklı olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri