AŞIRI ISINMADAN KAPANMA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halil İbrahim Oğuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Toshiba laptop var hocam i7 işlemci 3 nesil 8 GB RAM, 4 GB ekran kartı bilgisayarın içini ve fani temizledim termal macun sürdüm. aşırı ısınma yapıp kapatıyordu kendini. Altına soğutucu koydum hala aynı değişen bir şey olmadı.

Pil gelişmiş ayarlarında en yüksekte durumu diye bir yer vardı oradaki %100'luk kısmı %80 yaptım oyunu kapatmadı ama ısınması hala ayni sebebi ne olabilir? Tamirciye gösterdim VGA çipi ile alakalı dedi. Sizce sorun neyden kaynaklıdır?

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam hangi sıcaklık değerlerinde kapatıyor kendini birde kaynak kullanımı ne durumda cpu, ram, gpu vs.

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam sıcaklık için yapılabilecek her şeyi yapmışsınız @UzmanPC hocamın dediği sıkıntılar olabilir gpu sıcaklığınız ne durumda acaba birde biosdan işlemci ayarlarınızı kısıp dener misiniz bakalım yine kendini kapatacak mı ?

KS

Halil İbrahim Oğuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oğuzhan Gündüz' Alıntı:
Hocam sıcaklık için yapılabilecek her şeyi yapmışsınız @UzmanPC hocamın dediği sıkıntılar olabilir gpu sıcaklığınız ne durumda acaba birde  biosdan işlemci ayarlarınızı kısıp dener misiniz bakalım yine kendini kapatacak mı ?

Şunuda belirteyim 2 el pubg oynarken kapatıyor.Daha önceden yapmıyordu yukarıda dediğim işlemleri yaptım(Pil gelişmiş ayarlarında en yüksekte durumu diye bir yer vardı oradaki %100'luk kısmı %80 yapınca oyunu sıkıntısız oynuyorum kapanmıyor.
Fakat aşırı yüksek derecede sıcak hava üfürüyor.

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Halil İbrahim Oğuz' Alıntı:
Oğuzhan Gündüz' Alıntı:
Hocam sıcaklık için yapılabilecek her şeyi yapmışsınız @UzmanPC hocamın dediği sıkıntılar olabilir gpu sıcaklığınız ne durumda acaba birde  biosdan işlemci ayarlarınızı kısıp dener misiniz bakalım yine kendini kapatacak mı ?

Şunuda belirteyim 2 el pubg oynarken kapatıyor.Daha önceden yapmıyordu yukarıda dediğim işlemleri yaptım(Pil gelişmiş ayarlarında en yüksekte durumu diye bir yer vardı oradaki %100'luk kısmı %80 yapınca oyunu sıkıntısız oynuyorum kapanmıyor.)

Aşırı yüksek ısı üflemesi normal hocam ısınıyor çünkü fanınız bozuk olabilir, termal macununuz kaliteli olmayabilir dediğim gibi bende Toshiba kullanıyorum temizlikten önce 99-95 civarlarına kadar çıkıyordu güzel bir macundan sonra 15 derece kadar indi fanım bozuk olduğu halde.

KS

Halil İbrahim Oğuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oğuzhan Gündüz' Alıntı:
Halil İbrahim Oğuz' Alıntı:
Şunuda belirteyim 2 el pubg oynarken kapatıyor.Daha önceden yapmıyordu yukarıda dediğim işlemleri yaptım(Pil gelişmiş ayarlarında en yüksekte durumu diye bir yer vardı oradaki %100'luk kısmı %80 yapınca oyunu sıkıntısız oynuyorum kapanmıyor.)

Aşırı yüksek ısı üflemesi normal hocam ısınıyor çünkü fanınız bozuk olabilir, termal macununuz kaliteli olmayabilir dediğim gibi bende Toshiba kullanıyorum temizlikten önce 99-95 civarlarına kadar çıkıyordu güzel bir macundan sonra 15 derece kadar indi fanım bozuk olduğu halde.
Birazdan macunu silip yeniden süreceğim.Elimde 2 çeşit macun var 
1-https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/hutixi-ht-gy260-termal-macun-03-mm-kucuk-siringa-tek-kullanimlik-P179705510
2-http://www.epttavm.com/item/44138123_zp-360-30gr-termal-macun
hangisini kullanmamı önerirsiniz veya önereceğiniz bi macun varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri