Askerlik ve işsizlik hakkında

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Herkese iyi forumlar sormak istediğim şey şu
2 sene 2 ay gibi bir süredir bir şirkette çalışıyorum askere gidicem ve bende ekonomiden dolayı çıkışlar olduğu için bende çıkmak istediğimi konuştum. İşsizlik bağlanır mı bana ? Ben değil şirket çıkarıcak bu arada

Son düzenleme:

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Değişmediyse 3 yıl içerisinde toplamda 600 prim gününüz dolduysa hak kazanıyordunuz. Muhtemelen başvuru yapsanız bağlanır. Başvuru süreci ne kadar sürüyordu hatırlamıyorum.

KS

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Değişmediyse 3 yıl içerisinde toplamda 600 prim gününüz dolduysa hak kazanıyordunuz. Muhtemelen başvuru yapsanız bağlanır. Başvuru süreci ne kadar sürüyordu hatırlamıyorum.
Prim 700 lere yakın gözüküyor sanırım staj zamanından veya bilmiyorum ama 700 e yakın

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Eğer 600 günlük işsizlik primi yatırılmış ise firma işten çıkarırken sizin istifa isteğinizi yada bir kusurunuzu belirtmezse 180 gün boyunca işsizlik ödeneği alabilirsiniz yanlış bilmiyorsam sizin adınıza yatırılan maaşa göre
2500 TL ile 5100 TL arası bir ödenek çıkacaktır ancak iş yerinizden ayrıldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde başvuruda bulunmanız lazım

Bu arada son 120 gün içerisinde iş değişikliği vs olmadı değil mi son 120 gün de boşluk olmadan çalıştınız yani

KS

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Eğer 600 günlük işsizlik primi yatırılmış ise firma işten çıkarırken sizin istifa isteğinizi yada bir kusurunuzu belirtmezse 180 gün boyunca işsizlik ödeneği alabilirsiniz yanlış bilmiyorsam sizin adınıza yatırılan maaşa göre
2500 TL ile 5100 TL arası bir ödenek çıkacaktır ancak iş yerinizden ayrıldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde başvuruda bulunmanız lazım

Bu arada son 120 gün içerisinde iş değişikliği vs olmadı değil mi son 120 gün de boşluk olmadan çalıştınız yani
2 senedir aynı yerdeyim hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri