ASUS Armory Create Bağlantı Sorunu

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba ASUS'un Armory Create yazılımını yüklerken böyle bir hata alıyorum. Sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? İnternet bağlantımda sorun yok.

armory.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Merhaba asusun bir yazılım programını yüklerken böyle bir hata alıyorum sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi, internet bağlantımda sorun yok
Bu bağlantıdan indirip kuruyorsunuz değil mi? Link :

İşe yaramazsa aşağıdakileri deneyin ve işlemlerden sonra tekrar kontrol edin sorunu. Bu konumlar sistemin Cache yani kalıntılarının konumları silinmesi gerek ara ara.
  • @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • exit
Bu kodları bir not defterine yazıp yada kopyalayıp, dosya türü ayarını Tüm dosyalar yapın ve bir dosya adı.BAT şeklinde kaydedin. Kaydettiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Bir yerde çok uzun süre takılırsa ENTER 'a basın. Yada " içerisindeki " konumlara tek tek girip el ile silin. Silinmeyenleri atlayabilirsiniz o anda kullanılıyor demektir. İşlemleri arka planda çalışan kapatabileceğiniz her şeyi kapatıp yapmanızı tavsiye ederim!!!

Bu yukarıdakilere ek olarak C:\Users\%username%\AppData klasöründeki Local, LocalLow ve Roaming klasörlerinin içinde ASUS Armory yazılımına ait bir klasör varsa silin.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu bağlantıdan indirip kuruyorsunuz değil mi? Link :

İşe yaramazsa aşağıdakileri deneyin ve işlemlerden sonra tekrar kontrol edin sorunu. Bu konumlar sistemin Cache yani kalıntılarının konumları silinmesi gerek ara ara.
  • @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • exit
Bu kodları bir not defterine yazıp yada kopyalayıp, dosya türü ayarını Tüm dosyalar yapın ve bir dosya adı.BAT şeklinde kaydedin. Kaydettiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Bir yerde çok uzun süre takılırsa ENTER 'a basın. Yada " içerisindeki " konumlara tek tek girip el ile silin. Silinmeyenleri atlayabilirsiniz o anda kullanılıyor demektir. İşlemleri arka planda çalışan kapatabileceğiniz her şeyi kapatıp yapmanızı tavsiye ederim!!!

Bu yukarıdakilere ek olarak C:\Users\%username%\AppData klasöründeki Local, LocalLow ve Roaming klasörlerinin içinde ASUS Armory yazılımına ait bir klasör varsa silin.

Merhaba uzun uzun anlatımınız için gerçekten çok teşekkür ederim ama maalesef ki olmadı :( önceden yükledim Windowsu yeni kurduğumda o zaman sıkıntısız yüklenmişti bu ikinci yükleyişim ama ne yapsam da olmadı gerçekten tüm kalıntı dosyaları temizledim ama sonuç hüsran yapcak birşey yok demekki ,kasadaki fanların rengini değiştirmeden kullancaz mecbur :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Nette kesin çözümler yok ama CCleaner ile kayıt defteri kalıntılarını temizleyip sistemi yeniden başlatıp deneyin. İşe yaramazsa Windows 'u Ağ ile Güvenli modda başlatıp kurulumu deneyin.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Nette kesin çözümler yok ama CCleaner ile kayıt defteri kalıntılarını temizleyip sistemi yeniden başlatıp deneyin. İşe yaramazsa Windows 'u Ağ ile Güvenli modda başlatıp kurulumu deneyin.
Bu sefer güvenli modda da setup yapmasına izin vermiyor kurulum dosyasını yönetici çalıştırıyorum felan hiçbir ekran gelmiyor boş yani :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Peki şunu dener misiniz. Başlata msconfig yazıp aracı çalıştırın. Genel bölümünden Normal Başlangıç yapıp Uygula/Tamam yapıp sistemi yeniden başlatın ve böyle deneyin.

İşe yaramazsa aynı yerden bu seferde Tanılama başlangıcı ayarını uygulayıp deneyin. İşe yaramazsa yine ayarı sistemin düzgün çalışması için Normal Başlangıç ayarına alın.

Bunlarda işe yaramazsa C:\Program Files (x86)\ASUS klasörünü silip deneyin.

Hiçbiri işe yaramazsa ASUS 'a bildirin durumu.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Peki şunu dener misiniz. Başlata msconfig yazıp aracı çalıştırın. Genel bölümünden Normal Başlangıç yapıp Uygula/Tamam yapıp sistemi yeniden başlatın ve böyle deneyin.

İşe yaramazsa aynı yerden bu seferde Tanılama başlangıcı ayarını uygulayıp deneyin. İşe yaramazsa yine ayarı sistemin düzgün çalışması için Normal Başlangıç ayarına alın.

Bunlarda işe yaramazsa C:\Program Files (x86)\ASUS klasörünü silip deneyin.

Hiçbiri işe yaramazsa ASUS 'a bildirin durumu.
Programım düzelmesini beklerken bilgisayarın açılmaması şoku tanılama başlangıcı yaptım ve Windows açılma ekranıjda kalıyor bilgisayarı kapattım açtım fakat olmadı off bunu nasıl düzeltcem şimdi açılmıyor pc

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Hangi aşamada bunu yaşadınız? Ayrıca PC açılmıyor derken Windows 'mu açılmıyor yoksa başka bir sorun mu var? Bu önerilerimde böyle bir sorun olmaması gerekir.

Windows 'u güvenli mod ile başlatın bunu yapmak için sistemi birkaç defa başlatın zaten Windows açılamayınca sizi kurtarma ekranına atar. Oradan Güvenli mod ile başlatıp tam olarak ne yaptıysanız tersi ayarı yapabilirsiniz.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hangi aşamada bunu yaşadınız? Ayrıca PC açılmıyor derken Windows 'mu açılmıyor yoksa başka bir sorun mu var? Bu önerilerimde böyle bir sorun olmaması gerekir.

Windows 'u güvenli mod ile başlatın bunu yapmak için sistemi birkaç defa başlatın zaten Windows açılamayınca sizi kurtarma ekranına atar. Oradan Güvenli mod ile başlatıp tam olarak ne yaptıysanız tersi ayarı yapabilirsiniz.
Tam olarak şu ekranda kaldı normal modda açıldı tanımlamaya aldım açılmadı başka birşey yapmadım. , ve birkaç defa başlatın derken arka arkaya restart felan mı atmam lazım

Ekli dosyalar

• 16518510859307816335552891336062.jpg
    16518510859307816335552891336062.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bu Windows 'un ve hizmetlerinin yükleme ekranı bölümü. Evet bu aşamaya gelip 2 veya 3 defa bu ölümde reset atarsanız sizi mavi ekranlı bir kurtarma ekranına atacak sistem.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu Windows 'un ve hizmetlerinin yükleme ekranı bölümü. Evet bu aşamaya gelip 2 veya 3 defa bu ölümde reset atarsanız sizi mavi ekranlı bir kurtarma ekranına atacak sistem.
Yaa gariptir ki güvenli moda aldıktan sonra bu sefer bu logoda takılı takıyor aynı işlemi bir daha yapıp ağ ile güvenli modda başlattım yine açılmadı derdi ne nu Windowsun ya. Son çare olarak sistem geri yükleme kaldı başka çözüm önerisi yoksa onu yapacağım maalesef :((

Ekli dosyalar

• 20220506_184546.jpg
    20220506_184546.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 4

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Denedim * başlangıç onarılamadı* dedi
Çok saçma, anlam veremedim ben bu sisteme. Ya Windows zaten sıkıntılıydı o yüzden ASUS yazılımı kurulamıyordu yada saçma sapan bir BUG oldu Windows içerisinde. Sistem Geri Yükleme işe yarayacaktır. Oda yaramazsa format diskiyle "Onarım" deneyin.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çok saçma, anlam veremedim ben bu sisteme. Ya Windows zaten sıkıntılıydı o yüzden ASUS yazılımı kurulamıyordu yada saçma sapan bir BUG oldu Windows içerisinde. Sistem Geri Yükleme işe yarayacaktır. Oda yaramazsa format diskiyle "Onarım" deneyin.
Bunların sebebi Windows11 olabilir çok bug olduğu söyleniliyor W10pro ya dönme zamanı sanırım. Ve sistem geri yükleme oldu iki gün öncesine gittik ama sağlık olsun birde sorum olacak sistem geri yüklemenin yükleme sıklığını ayarlayabilir miyim mesala en son iki gün önce ayarlamış ben 6 saate bir yenilenmesini istesem yapabilir miyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Otomatik oluşturma ayarı var mıydı bilmiyorum ama geri yükleme noktaları sisteme kurulum yaptığınızda ve ciddi güncelleştirmeler olduğunda oluşturulur.

bu bağlantıdaki makaleden sizde geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz istediğiniz zaman.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri