Yardım Asus Prime 550M K Anakarta Rgb Sıvı Soğutucu Montajı

Emrecicek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Asus prime b550m k anakartım var bu kartın rgb desteği yok. Bugün corsair 240mm h100 rgb sıvı soğutucu satın aldım. Bu soğutucuyu sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Asus prime b550m k anakartım var bu kartın rgb desteği yok. Bugün corsair 240mm h100 rgb sıvı soğutucu satın aldım. Bu soğutucuyu sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
Merhaba Hocam,

İyi bir performans istiyorsan eğer, CPU iyi bir termal macun kullanmaktan geçer ilk olarak. Mümkünse sıcak derecelerine sabit kalmasına dikkat edin lütfen tabi ki en önemlisi de kasa içindeki '' Hava Akışı '' olacak eğer kasa içindeki hava akışın iyi ise bu senin için sorun olacağına pek sanmıyorum.

Oda sıcaklığına dikkat edilmesi lazım önemli hususlardan biri de '' Sıvı Soğutucusu da'' Temizleme Bakım kitapçığında kaç yılda bir gerekiyorsa o zaman yapman gerekiyor. Normal şartlar da 3 veya 4 yıl bakım yapılması gerekiyor.

Gelelim Sıvı soğutucunun içindeki sıvıya iyi bir performans almak istiyorsan kardeşim, Soğutucunun içindeki sıvıyı yılda 1 değiştirmen gerekiyor.

Her sıvı soğutma arıza verir diye bir kaide yok. Bu arada bunu da belirtmek isterim konuyu açmışken Kimisinde 2 yılda bozulur, kimisinde ise 6 yılda.

KS

Emrecicek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım hocam teşekkür ederim. Peki rgb aktif etmek için napabilirim? ben daha çok bunu merak etmiştim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri