Asus prime b450mk ii anakartla ilgili sorum acil

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Anakartim güncel mi diye bakıyorum çıkmıyor 28.04.2022 son tarih gözüküyor bilgisayarımdan bakınca siteden bakamıyorum yardımcı olur musunuz veya bakabilecek biri var mı

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Anakartim güncel mi diye bakıyorum çıkmıyor 28.04.2022 son tarih gözüküyor bilgisayarımdan bakınca siteden bakamıyorum yardımcı olur musunuz veya bakabilecek biri var mı
biosunu mu soruyorsun?

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
biosunu mu soruyorsun?

Evet

biosunu mu soruyorsun?

Hyper x cloud 2 kulakligimin mikrofonu çalışmıyor telefona takınca çalışıyor bilgisayarda çalışmıyor kulaklıktan ses geliyor mik yok ama bios kaynaklı mi bu valla aglicam şimdi bi cozemedim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
PRIME B450M-K II BIOS 3810
Sürüm 3810 15.66 MB
"Improve system compatibility

Before running the USB BIOS Flashback tool, please rename the BIOS file (PB450MK2.CAP) using BIOSRenamer."

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
PRIME B450M-K II BIOS 3810
Sürüm 3810 15.66 MB
"Improve system compatibility

Before running the USB BIOS Flashback tool, please rename the BIOS file (PB450MK2.CAP) using BIOSRenamer."
Hocam ne bu attığınız pcden anlamiyom tam tarihten bakacaktim da bu attığınız için nasıl bakayım

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Evet

Hyper x cloud 2 kulakligimin mikrofonu çalışmıyor telefona takınca çalışıyor bilgisayarda çalışmıyor kulaklıktan ses geliyor mik yok ama bios kaynaklı mi bu valla aglicam şimdi bi cozemedim
dediğiniz şeyin biosla alakası yok. Sürücüler yani donanımsal sorun var. Kullaklığı kasanın ön paneline takıyorsan ses açma kapama yerine bakmadan önce bilgisayarım sağ tıkla yönet de karşına çıkacak yerlerden bak bakalım kulaklığın durumu nedir görmüş mü bilgisayar gördüyse soru işareti var mı? Adım adım gidelim ;)

Bu arada aklıma bir soru işareti geldi de siz bu kullaklığı bir store den mi bağlıyorsunuz sisteme

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
dediğiniz şeyin biosla alakası yok. Sürücüler yani donanımsal sorun var. Kullaklığı kasanın ön paneline takıyorsan ses açma kapama yerine bakmadan önce bilgisayarım sağ tıkla yönet de karşına çıkacak yerlerden bak bakalım kulaklığın durumu nedir görmüş mü bilgisayar gördüyse soru işareti var mı? Adım adım gidelim ;)
Hocam mikrofon başta çalışıyordu sonra durduk yere gitti kulaklıktan ses geliyor mik çalışmıyor ama durum bu fotodaki gibi

Ekli dosyalar

• 16714594733081409961298644120839.jpg
    16714594733081409961298644120839.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 10

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145

Audio

bölümünü bir güncelle istersen windows 11 de bu hatalar giderildi kasaya taktığın sistemi direk algılayıp sana ne yapman gerektiği söylüyor ama tabi anakarttan anakarta değişiklik olabilir fakat asuslarda hep aynı oluyor :)

Audio

bölümünü bir güncelle istersen windows 11 de bu hatalar giderildi kasaya taktığın sistemi direk algılayıp sana ne yapman gerektiği söylüyor ama tabi anakarttan anakarta değişiklik olabilir fakat asuslarda hep aynı oluyor :)

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Audio

Audio

Reis kulaklık telefonda çalışıyor mikrofonda çalışıyor bilgisayarda ise kulaklık çalışıyor mikrofon çalışmıyor sorun bu

Audio

Audio

Bu attığınız linkten hangisini indireceğim LAN , Chipset , Audio , VGA drivers hangisi ?

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Reis kulaklık telefonda çalışıyor mikrofonda çalışıyor bilgisayarda ise kulaklık çalışıyor mikrofon çalışmıyor sorun bu
sorunu anladım zaten. tek jak çıkışı var galiba kulaklığın ve pc kasasına bağladığın için bunu görmeye bilir mikle sesi birleştirmen gerekiyor fakat o da bazen olumsuz olabiliyor o yüzden bir çevirici alıp olayı kökünden halledeceksin. iki jak çıkışı olan tek jaktan çift jack dönüştürücü.

bunun gibi yani. Ama başka çözümü olan arkadaşlara sorabilirsin belki daha pratik bir çözüm sana sunabilirler :)

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
sorunu anladım zaten. tek jak çıkışı var galiba kulaklığın ve pc kasasına bağladığın için bunu görmeye bilir mikle sesi birleştirmen gerekiyor fakat o da bazen olumsuz olabiliyor o yüzden bir çevirici alıp olayı kökünden halledeceksin. iki jak çıkışı olan tek jaktan çift jack dönüştürücü.

bunun gibi yani. Ama başka çözümü olan arkadaşlara sorabilirsin belki daha pratik bir çözüm sana sunabilirler :)
Hocam calismasa başta taktigimda calismazdi sonradan bozuldu mikrofon

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Mikrofonu aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım kabloyu tak ciksr yapıp pcyi yeniden başlattım düzeldi mikrofon çalışıyor 🤣🤣🤣

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri