Asus rog strix 1660 super termal ped akması !

ugur.exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Sıfır 1660 super kartın orijinal termal pedleri akmış kendiside cıvık akan suyuda yapış yapış hiç açılmadı cihaz tamir vs yok evde tek kart 17 saat eth kazıyor sanırım kazım kaynaklı ama benim merak ettiğim bu ped sıvısı elektirği iletirmi ne derece iletir kart bozuk değil sağlam sorunsuz sadece akıntıyı gördüğüm için temizleme ihtiyacı duydum... daha kaliteli akmayacak ped markası önerirseniz değiştirmek isterim önerileri bekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_5937[1].JPG
    IMG_5937[1].JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 57
  • IMG_5938[1].JPG
    IMG_5938[1].JPG
    1,010.7 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_5939[1].JPG
    IMG_5939[1].JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG_5940[2].JPG
    IMG_5940[2].JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 48
  • IMG_5941[1].JPG
    IMG_5941[1].JPG
    891.8 KB · Görüntüleme: 55

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Selamlar,

Termal ped terlemesi pedin kalitesizliğini ortaya koyar maalesef. Fabrika normal kullanım için o pedleri ekler ama mining yaptığınızdan dolayı normalin üstüne çıkıyorsunuz. Haliyle kart içeride terleyip, pedlerin sıvı akıntısına sebebiyet veriyor.

Bu durum kısa devre de yaptırabilir. Tavsiyem pedleri söküp, kartı kurutmanız ve kaliteli bir termal ped almanız olacaktır. ICE Dragon'un bu konuda iyi ürünleri var.

KS

ugur.exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

Termal ped terlemesi pedin kalitesizliğini ortaya koyar maalesef. Fabrika normal kullanım için o pedleri ekler ama mining yaptığınızdan dolayı normalin üstüne çıkıyorsunuz. Haliyle kart içeride terleyip, pedlerin sıvı akıntısına sebebiyet veriyor.

Bu durum kısa devre de yaptırabilir. Tavsiyem pedleri söküp, kartı kurutmanız ve kaliteli bir termal ped almanız olacaktır. ICE Dragon'un bu konuda iyi ürünleri var.
tamam teşekkürler bi bakayımm ıce dragona başka markalar varsa okuyan diğer arkdaşların önerisini beliyorum... birde tam cpunun yanındaki dibindeki diğer kompanentlere termal macun sankı özellıkle akıtılmış gibi kalın bir tabaka var hem cpuya temas halınde hemde soğutucu buloğa sanki ısyı emme si için özellikle çok macun atılmış gibi duruyor.. kullancağım termal macun bu olacak acaba bende aynı etkilye devam etmesi için yanlara bolca akmasını sağlamalımıyım.. bu termal macun orijinal ve kaliteli olduğu için aldım diğer kompanentlere deymesi sorun olurmu ki bu marka için.. yani elektrik iletkenliği azımsanacak kadar da olsa varmıdır sıfırmıdır nasıl anlarız. bakın sağ taraftaki çevrelemiş olan macun sol ve üsttede bolca vardı ben sildim.. yani bende orijinalindeki gibi yandaki devre elemanlarına akıtsam uygun olurmu.. kullandığım macun buna uygunmudur bilebilirmiyiz

Ekli dosyalar

• IMG_5944[1].JPG
    IMG_5944[1].JPG
    852.8 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_5945[1].JPG
    IMG_5945[1].JPG
    908.3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri