Asus Rog Strix Scope NX Deluxe Klavye İnceleme

bekirberk61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eski klavyem Steelseries Apex 5'ti. Bunu belirterek eksi ve artıları ona göre söyleyeceğim.

+ Klavye çok şık öncelikle tasarım olarak premium bir ürün olduğunu kanıtlıyor.
+ Mekanik olsun ama ses az olsun diyorsanız çok güzel bri sesi var. Apex 5'ten sonra ses yok denecek kadar az ve basma hissiyatı daha kuvvetli.
+ Yazılımı benim çok hoşuma gitti çok kurcalamadım elbette. SteelSeries yazılımı daha kuvvetli olabilir ama Asus'un da bundan altta kalır yanı yok.
+ Kutudan WASD için ayrı tuş takımı çıkması ve tuş sökmek için cımbız olması çok hoş bir detay olmuş.

- Bilek dayama kısmı deri Apex 5'in bilekliğinde daha rahat hissediyordum.
- Medya tuşları sağ üst köşede olabilir en kötü ses kısma ve kapamak için.

Yay sesi vs diyen yorumlar gördüm ama şu anlık öyle bir ses ile karşılaşmadım klavye kesinlikle çok kaliteli ama uzun Kullanımda ne olur bilmiyorum 1-2 saatlik inceleme sonucu çıkarımlarım bunlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Ürün F/P oranı yüksek ürünlerden birisidir. Bilek desteği konusu alışkanlık sayılır biraz. Umarım zaman içinde deneyiminiz olumlu yönde değişir bu konuda.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Hayırlı olsun aynı klavye var bende de cidden muazzam klavye. :)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Teşekkürler hocam klavyede peki kullanırken makro vs atamayı denediniz mi?

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu mekanik klavyenin normal klavyeden farkını tam olarak bilmiyorum. Daha önce araştırmamıştım hiç açıkcası. 99 dan beri normal klavye kullanırım. Bu mekanik klavye denen icat tam olarak nedir? Mesela bu aralar God of War oynuyorum. Gamepad e ayarlayamadığım için klavye ve fare ile oynuyorum. Bazen çatışma esnasında bastığım düğmeye hemen tepki göremiyorum. Mekanik klavyeler bu sorunu ( eğer bir sorunsa ) ortadan kaldırıyor mu ???

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu mekanik klavyenin normal klavyeden farkını tam olarak bilmiyorum. Daha önce araştırmamıştım hiç açıkcası. 99 dan beri normal klavye kullanırım. Bu mekanik klavye denen icat tam olarak nedir? Mesela bu aralar God of War oynuyorum. Gamepad e ayarlayamadığım için klavye ve fare ile oynuyorum. Bazen çatışma esnasında bastığım düğmeye hemen tepki göremiyorum. Mekanik klavyeler bu sorunu ( eğer bir sorunsa ) ortadan kaldırıyor mu ???
Tam olarak yaşadığınız şeyin sorun değil aslında ürünün özelliği o, olumlu karşılığı mekanik klavyelerdir. Mekanik klavyeler genel tabirle basitleştirecek olursak gecikmeyi azaltmak odaklı ürünlerdir. Özellikle hızlı tepkilere sahip oyunlarda oldukça işe yararlar. Oyuncuyu geliştirmezler ama oyun deneyiminizi olumlu yönde iyileştirir.

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Tam olarak yaşadığınız şeyin sorun değil aslında ürünün özelliği o, olumlu karşılığı mekanik klavyelerdir. Mekanik klavyeler genel tabirle basitleştirecek olursak gecikmeyi azaltmak odaklı ürünlerdir. Özellikle hızlı tepkilere sahip oyunlarda oldukça işe yararlar. Oyuncuyu geliştirmezler ama oyun deneyiminizi olumlu yönde iyileştirir.
Anladım. Arada fiyat farkı çoktu bir ara..Değmeyeceğini düşünürüm hep o yüzden..Hala öyle mi bilmiyorum hiç bakmadığımdan. Bende Asus Cerberus klavye var en son baktığımda 200 tl idi, şimdi bilmiyorum..Mekanikler 2000 küsür galiba..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri