Asus Tuf Gaming 1200W Mı Fsp Hydro Ptm Pro 1200W Mı?

ASUS Tuf Gaming 1200W mı FSP Hydro PTM Pro 1200W mı?

• Asus TUF Gaming 1200W 80+GOLD

Kullanılan: 0 0.0%
  • FSP Hydro PTM Pro 1200W 80+PLATIN

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

DonjesteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
100K+ üzerin bir masaüstü kasa topladım 2 ay önce.

Anakart: ASUS ROG
Ekran Kartı: ASUS TUF
Sıvı Soğutma: ASUS TUF
Kasa: ASUS TUF
İşlemci: İntel İ9
Ram: Patriot VIPER
SSD: Samsung 990 Pro

Alacağım tarihte aralarında 3-4 bin tl fark olduğu için bir öneri ile FSP aldım. Fakat 2 gün önce durduk yere anakart enerji alıyor olmasına rağmen PC açılmadı. PSU'yu satın aldığım vatan'a gittim garantiye gönderdiler. Muhtemelen birebir değişim olur dedi çalışan arkadaş. Daha öne hiç FSP ürün kullanmadım ben. Personel ilk defa FSP PSU ürününde böyle bir geri dönüş aldım dedi. Şu sıra kampanya sebebiyle 1000 TL gibi bir fark ödeyerek başka bir satıcıdan ASUS TUF alabilme imkanım var.(TABİ EĞER İADE SEÇENEĞİ DE SUNARSALAR) PSU konusunda bütün araştırmaları yaptım, hatta 650W karşılaştırmalarında 10 farklı PSU arasında 4 farklı değerlendirmenin 3ünde 1. ve 1inde 2. olan ASUS TUF olduğunu gördüm. Karşılaştırma yapabileceğim pek bir sitede yok. Epey veya versus gibi yerlerde pek bir parametre göremedim.

ACİL ŞEKİLDE BU KONUDA BİLGİLİ ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Çoğu parçayı zaten asus olarak kullanmışsınız asusdan devam etmenizi öneririm

KS

DonjesteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çoğu parçayı zaten asus olarak kullanmışsınız asusdan devam etmenizi öneririm
Peki FSP'yi iade seçeneğim olursa +1000TL verip TUF mu yoksa +2800TL verip ROG mu önerirsiniz? Yani üç tane 1200 lük kıyaslandığında?

FSP Hydro PTM 80+ PLATIN
ASUS TUF GAMING 80+ GOLD
ASUS ROG STRIX 80+ GOLD

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Tuf modeli işinizi görecektir rog için o kadar yüksek ücret ödemenize gerek yok bence

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
100K+ üzerin bir masaüstü kasa topladım 2 ay önce.

Alacağım tarihte aralarında 3-4 bin tl fark olduğu için bir öneri ile FSP aldım. Fakat 2 gün önce durduk yere anakart enerji alıyor olmasına rağmen PC açılmadı. PSU'yu satın aldığım vatan'a gittim garantiye gönderdiler. Muhtemelen birebir değişim olur dedi çalışan arkadaş. Daha öne hiç FSP ürün kullanmadım ben. Personel ilk defa FSP PSU ürününde böyle bir geri dönüş aldım dedi. Şu sıra kampanya sebebiyle 1000 TL gibi bir fark ödeyerek başka bir satıcıdan ASUS TUF alabilme imkanım var.(TABİ EĞER İADE SEÇENEĞİ DE SUNARSALAR) PSU konusunda bütün araştırmaları yaptım, hatta 650W karşılaştırmalarında 10 farklı PSU arasında 4 farklı değerlendirmenin 3ünde 1. ve 1inde 2. olan ASUS TUF olduğunu gördüm. Karşılaştırma yapabileceğim pek bir sitede yok. Epey veya versus gibi yerlerde pek bir parametre göremedim.

ACİL ŞEKİLDE BU KONUDA BİLGİLİ ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ?
Asus markasının üst seviye güç kaynaklarını Seasonic üretiyor.

Seasonic, FSP, Super Flower, Silverstone gibi markalar üst seviye kaliteli markalardır. Tabii bazı markalar ülkemizde bilinmiyor maalesef. Bu markalarda sorun çıkması nadirdir. En nihayetinde ise elektronik ürünlerdir. Sorun çıkarsa da destek sağlıyorlar.

Kendi içlerinde de kalite kalite değişmek ile birlikte Asus gibi markalarda genellikle fiyat farklılıkları marka ismine ödeniyor.

Tam olarak ekran kartınız nedir? Seasonic Vertex serisi de bakabilirsiniz.

KS

DonjesteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
E.kartı ve işlemci ne.
ASUS TUF RTX 4080
İNTEL İ9 14900K

Asus markasının üst seviye güç kaynaklarını Seasonic üretiyor.

Seasonic, FSP, Super Flower, Silverstone gibi markalar üst seviye kaliteli markalardır. Tabii bazı markalar ülkemizde bilinmiyor maalesef. Bu markalarda sorun çıkması nadirdir. En nihayetinde ise elektronik ürünlerdir. Sorun çıkarsa da destek sağlıyorlar.

Kendi içlerinde de kalite kalite değişmek ile birlikte Asus gibi markalarda genellikle fiyat farklılıkları marka ismine ödeniyor.

Tam olarak ekran kartınız nedir? Seasonic Vertex serisi de bakabilirsiniz.
E.kartı ve işlemci ne.
ASUS TUF RTX 4080
İNTEL İ9 14900K

KS

DonjesteR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tam fiyat aralığınız nedir?

Alacağım tarihte aralarında 3-4 bin tl fark olduğu için bir öneri ile FSP aldım. Fakat 2 gün önce durduk yere anakart enerji alıyor olmasına rağmen PC açılmadı. PSU'yu satın aldığım vatan'a gittim garantiye gönderdiler. Muhtemelen birebir değişim olur dedi çalışan arkadaş. Daha öne hiç FSP ürün kullanmadım ben. Personel ilk defa FSP PSU ürününde böyle bir geri dönüş aldım dedi. Şu sıra kampanya sebebiyle 1000 TL gibi bir fark ödeyerek başka bir satıcıdan ASUS TUF alabilme imkanım var.(TABİ EĞER İADE SEÇENEĞİ DE SUNARSALAR) PSU konusunda bütün araştırmaları yaptım, hatta 650W karşılaştırmalarında 10 farklı PSU arasında 4 farklı değerlendirmenin 3ünde 1. ve 1inde 2. olan ASUS TUF olduğunu gördüm.

SEÇENEKLERİM
1- FSP Hydro PTM 80+ PLATIN (ŞU AN BUNA SAHİBİM,BOZULDU TAMİRE GİTTİ DEĞİŞİM OLACAK) 8700 TL
2- ASUS TUF GAMING 80+ GOLD 9700 TL
3- ASUS ROG STRIX 80+ GOLD 12000 TL

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130

Alacağım tarihte aralarında 3-4 bin tl fark olduğu için bir öneri ile FSP aldım. Fakat 2 gün önce durduk yere anakart enerji alıyor olmasına rağmen PC açılmadı. PSU'yu satın aldığım vatan'a gittim garantiye gönderdiler. Muhtemelen birebir değişim olur dedi çalışan arkadaş. Daha öne hiç FSP ürün kullanmadım ben. Personel ilk defa FSP PSU ürününde böyle bir geri dönüş aldım dedi. Şu sıra kampanya sebebiyle 1000 TL gibi bir fark ödeyerek başka bir satıcıdan ASUS TUF alabilme imkanım var.(TABİ EĞER İADE SEÇENEĞİ DE SUNARSALAR) PSU konusunda bütün araştırmaları yaptım, hatta 650W karşılaştırmalarında 10 farklı PSU arasında 4 farklı değerlendirmenin 3ünde 1. ve 1inde 2. olan ASUS TUF olduğunu gördüm.

SEÇENEKLERİM
1- FSP Hydro PTM 80+ PLATIN (ŞU AN BUNA SAHİBİM,BOZULDU TAMİRE GİTTİ DEĞİŞİM OLACAK) 8700 TL
2- ASUS TUF GAMING 80+ GOLD 9700 TL
3- ASUS ROG STRIX 80+ GOLD 12000 TL
Şanssızlık olmuş diyelim elektronik ürün olduğu için FSP Hydro PTM iyidir. Ek olarak şu PSU için de bir göz gezdirebilirsiniz. Daha önce dediğim gibi Asus markasının üst seviye güç kaynaklarını Seasonic üretiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri